İstanbuldaki Kitchenette Restoranında domuz etini yediriyorlar !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"The Patriot"

"The Patriot"

Üye
İstanbuldaki Kitchenette Restoranında domuz etini yediriyorlar !
İstanbul’daki Kitchenette Restoranı’nda domuz etini yediriyorlar !

İstanbul’daki Kitchenette Restoranı’nda hiçbir uyarı yapılmadan domuz eti içeren pizza satılması büyük tepkiyle karşılandı. Bir müşteri sipariş verirken ‘proscuitto’ isimli pizzanın içeriğini garsona sorunca İtalyanca ‘domuz’ olduğunu öğrenmişti.

Zaman gazetesinin haberine göre Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, gıda maddelerin içeriğinin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi açıkça yazılmasını istiyor.

MÜŞTERİDEN TALEP GELMEDİ

Kitchenette Restoranları Genel Koordinatörü Reha Arslan ise şimdiye kadar bu şekilde bir şikâyet almadıklarını iddia ediyor. Arslan, daha önce şikâyet almaları halinde bunları değerlendireceklerini savunarak şunları söylüyor: “Çünkü bu ulusal bir sorun. Evet, alkol kullanılıyorsa menüde yazılmalıdır. Fakat daha önce böyle bir talep gelmedi. Müşterilerimizin bu yönde bir talebi olursa tabii ki değerlendireceğiz.”

AMERİKA’DA BAHARATLAR BİLE YAZILIYOR

Gelişmiş ülkelerde restoranlar menülerinde yemeğin içeriğine dair bilgilere yer vererek tüketiciyi mağdur etmiyor. Amerika’da, domuz eti tüketmeyen Yahudi müşterileri için restoranlar menülerde yemeğin içeriğine dair ayrıntılı bilgilere yer veriyor. Yemekte kullanılan baharatlar, katkı maddeleri, kullanılan sebzeler bile yazılıyor.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Böyle bir şey olsaydı o restorant'a gidenler anlardı kanımca etin tadından. Çünkü domuz eti bizim alışık olmadığımız bir et, bu da farklı bir tat duygusu yaratır insanda.

jöly

Üye
iyi ki istanbul da değilim...:karisti:

"The Patriot"

"The Patriot"

Üye
nerde ne yiyeceni bileceksn

jöly

Üye
[quote="The Patriot";1034320]nerde ne yiyeceni bileceksn[/quote]

çok fazla dışarda bişi yemem zaten...bildiğim yerlerden şaşmam...:oke:

_KadirşinaS_

Üye
Böyle bir şey olsaydı o restorant'a gidenler anlardı kanımca etin tadından. Çünkü domuz eti bizim alışık olmadığımız bir et, bu da farklı bir tat duygusu yaratır insanda.
Emin ol fark edemezsin.:oke:Yurt dışında yedikten sonra domuz eti olduğunu öğrenen ve yerken hiçbir şey fark etmeyen bir sürü kişi tanıyorum.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Evet ben de ne olduğunu bilmeden yemiştim :( Zaten bambaşka tatlarda o kadar çok et gelebiliyor ki insanın önüne... Eklenen baharatlar, pişirme süresi ve şekli, hayvandan kesilen kısım vs derken tek tip etin bile farklı farklı tatlarını yiyebiliyorsunuz, o yüzden farketmek hele ki pizzanın içindeyse olanaksız olmalı (gurme değilseniz)...

Bu arada müşteriden talep gelmedi savunmasını anlayamadım... Yazmak zorunda değiller mi zaten? Hem adam ne yediğini bilmiyorsa ne talep edecek ki... Bildiğim kadarıyla kurbağa bacağı da çok lezzetli ama bu kurbağa bacağı diye önünüze bir yemek koysam beğeneceğinizi(yiyeceğinizi) zannetmiyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...