İstanbul'da okumak... :(

Sponsorlu Bağlantılar

mAd_girL

mAd_girL

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul'da okumak... :(
Sevgili maxicep arkadaşlar :) bazılarınız biliyo bazılarınız bilmiyo bu sene öss ye girdim.:okuVeee malum günler geldi çattı.Tercihimi istanbuldan yana yapacağım daha doğrusu yapacaktım ki sevgili çevrem saolsun çok güzel vazgecirdi.:agla İstanbulda okumak zordur binbir çeşit insanı vardır her gün bin türlüü olay oluyodur yolu sorunudur yurt sorunudur falan filan binbir sebep..:blink: İstanbulda okuyan, oturan arkadaşlar bu kadar mı zor yaa ben sadece istanbula gezmeye gelirim belki sadece güzel taraflarını biliyorum ama şimdi bu sebeplerden dolayı kocaelini tercih etmeyi düşünüyorum.Bana fikir verirseniz sevinirim :( :agla :vur

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
istanbul büyük şehir şehir ne kelime avrupadaki birçok ülkeden büyük bir şehir. hertürlü suç ve suçlunun hertürlü sapık ve sapkınlığın olduğu bir şehir büyük şehir şayet büyük insan değilsen milli manevi değerlerine bağlılık yoksa ve bu özelliklerde bu şehirde tanıdıklarında yoksa yutar insanı tanınmayacak hale getirir. kocaeli istanbulun arka bahçesi gibi bir yer. önemli olan senin iraden. ama bence istanbula gelme.

not: eskiden seninle tartışmamız olmuştu demi cadıkız ne cabuk büyüdünde öss ye giridn sen yahu ! :ıslık

SelmanTE

SelmanTE

Üye
istanbul da sosyal yaşantı çok daha gelişmiştir merve.
ama kocaelinin sakinliği benim daha çok hoşuma gider.

yol emin ol kocaeli de de çok büyük bir sorun. özellikle merkezinde.
istanbul da da her gün binbir türlü olay olabilir. ama hepsi de gelip seni bulmaz (umarım :) ), hem olacak olduktan sonra başka yerlerde de olur.

bunlar benim görüşlerim...

mAd_girL

mAd_girL

Üye
    Konu Sahibi
@batuhan doğru tartışmıştık ama geçmişte kalmıştır umarım :) , büyüdük galiba :utan saol valla beni istanbulda istemediğin için :p

@computerörist inş. gelip beni bulmaz ama yani sıkıntılı bi biçimde heran bişey olacak korkusuyla yaşamakta istemiyorum , sonucta şu an yaşadıgım yer küçük bi şehir gayet de sakin bi anda gelip kocaman bi şehirde tek başına yaşamak benım için hiç mi hiç kolay olmaz :(

yorumlarınız içindee çookk teşekkür ederim ;)

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
@batuhan doğru tartışmıştık ama geçmişte kalmıştır umarım :) , büyüdük galiba :utan saol valla beni istanbulda istemediğin için :p

sen büyüdün ben yaşlandım :ıslık istanbulda istememek değil gerçekten burdaki ünv. ortamı farklı öyle olaylar oluyorki ünv.lerde bu yollardan geçtiğim için geçmişteki tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları. gördüklerimi yaşadıklarımı ve duyduklarımı (duyduklarımın birçoğuna ben ihtimal vermem zira biri bir söz söyler kulaktan kulağa öyle bir şekil değiştirirki adam a demişse olur z) anlatsam ağzınız açık kalır . neyse uzun lafın kısası senin için hayırlısı olsun deli kız :spr

ouSahin

ouSahin

Üye
Mad adın sanırım Merve herneyse...

İstanbull çoq büyük bir şehir... ve çoq qüzel sade insanları kötü...

İstanbulda 7 den 70 qüzellik görürsün 7 den 70 insan görürsün...

Kısımlara ayırırsak...

Zenginlerin oturdugu yetişkin olgun rahatt yaşayacagın yerlerde wardaa...

Ara Sokaklar we Kötü düşünen insanların oldugu yaşadıgı yerlerde war...

Çoq kısıma ayrılıo....Ama Gerçekten rahat bir yaşam istersen yurdu tavsiye etmem Bir sitede otur dicem qüzel çoq lüks olmayan ama qüvenlii maddi durumuna baglı İstanbulda yaşamak çoq zor hayat şartları filan..Yani tek olma bir grup gelin Ama İstanbul Güzelliklerinin Yanında Kötülüklerin bol oldugu Şehir...Gelirsen Hoş Gelirsinn Gelmezsen en iyi şekilde okumanı engellemeyek şekilde yaşamanıı isterimm..

sana başarılar dilerim hayatta...Ama İstanbula Gel bence rahat yaşam istersen birazda maddi durum ii olması lazım..

Çnkü sen bir bayansın sokakta yürümek bile artık çoq zor...

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
istanbula gelen bir pişman gelmeyen bin pişman :)

her halükarda pişmanlık var ama bin pişman oalrak kalmanı tercih ederim

mAd_girL

mAd_girL

Üye
    Konu Sahibi
evet haklısınız ben hep istanbulun gezmelik , güzel yanlarını gördüm sıkıntısını hiç görmedim :) öğrenciykende görmek istemem :( en iyisi istanbul benim için gezmelik bi yer olsun ben kocaelini tercih edeyim :) gerci orayı hiç bilmem ama napalım öğrenecez bu arada evet adım merve :lol ve en iyisi bin pişman olarak kalayım

ouSahin

ouSahin

Üye
kardeşimi gündüz vakti alışverişe gnderemiom korkuorum ben yanında gitsemm işim oluo kendine özel şeyler alıo..yani

özür dilerim ama abaza kalmış inslarımızın nerden geldiklerini bilioruz.. aç aç kızlara baktıklarını filan...İstanbulu mafettiler...qüvensiz hale getirdiler..

SelmanTE

SelmanTE

Üye
bence ist e gel. bir sene yurtta kal. ikinci senende arkadaşlarınla ayrı eve çıkarsın.
1 senede istanbulun nasıl biryer olduğunu öğrenirsin arkadaşlarını ta nırsın.
sıkıntı çekmezsin. çünkü herşey istanbul da mevcut ;)
herşeyin en iyisi ( tabi en kötüsü de ) ;)

delimakina

Üye
İçinde sakın keşkeler kalmasın. Nerede okumak istiosan orda oku. Bütün yerler aynı kötü her yerde artık

sublieutenant

sublieutenant

Üye
İçinde sakın keşkeler kalmasın. Nerede okumak istiosan orda oku. Bütün yerler aynı kötü her yerde artık
:spr:spr katılıyorum,çünkü istanbul şu haliyle odtüden bile iyi gözüküyor... çünkü iki tarafta okuyan arkadaşlarım var, oradan kıyasladım....:lol türkiye de artık okunmaz ama, önemli olan zoru başarmak...

mAd_girL

mAd_girL

Üye
    Konu Sahibi
neyse artık geçmiştir İstanbul'da okumak vakti tercihimi yaptım ama isteyerek yaptım pişman değilim belki çok zor oldu İstanbuldan vazgeçmek ama bende gezmeye giderim artık =)) yorumlarınız için tekrar tşkr ederim :lol

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Tercihin Senin Icin Hayirli Olmasini Dilerim.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Geç kaldım ama yorum yapayım.

İstanbulda okumak çok zordur. Her an okuldan çıktığında karşına iti kopuğu çıkabilir. Bu sadece basit bir örnek.

İstanbulda hayat pahalıdır. Arkadaş diye baktıkların seni çok kötü yollara sürekleyebilir.

Ama gerek kalmamış vazgeçmişsin istanbuldan. :)

Peki ben neden 19 tercihimi de istanbuldan yaptım onu söyliyeyim. Çünkü ben 18 senedir istanbulda yaşıyorum ve her türlü pisliği gördüm geçirdim nerede ne olduğunu biliyorum.

Bu noktadan sonra istanbuldan kopmak zor ama okul için istanbula gelmek bence çok zor :)

ouSahin

ouSahin

Üye
katılıorummm ahmete

bide mad sen bir kızsın...Senin için dahada zor

erkeklerin korunma gücü war ama kızların öle birşeyi yoq:(

we İstanbul Kızlara göre birazz zor bir şehir..

ama hep kötü yandann bakmayalımm....İstanbul gezilip görülmesi gereken en qüzel şehirlerden biriki ben çoq qüzel manzaralar yakaladım=)

SelmanTE

SelmanTE

Üye
ahmetin bu konuyla alakalı birçok anısı vardır. e malum kasımpaşa şişli tarafı :D
bilmem bizimle paylaşmak istermi...

PALA.

PALA.

Üye
15 yıl sonra merhaba, şimdi İstanbulda Türkler birbirini bulunca seviniyor (h)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
:züü:

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt