İşletim Sistemi İle İlgili Sorular

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
İşletim Sistemi İle İlgili Sorular
1) Yüklü driverleri bularak silmek ve tekrar yüklemek istiyorum.
2) Format CD si için windows 8.1 i indirip DVD ye yazdım.Fakat arkadaşlarım hatalı yazdığımı söyledi.Rardan çıkarıp isoyla bişeyler yap falan filan dediler.İndirdiğim yer Şuan rarda ve çıkart deyip klasöre aldı.Ne demeye çalışıyor bunlar ?
3) Formatı biosa girmeksizin direk başlatmak istiyorum.
4) İşletim sisteminin bozukluğunu güncellenen driverlere yoruyorum.Sizce doğrumu ? ( Masaüstünün gitmesi,Görev çubuğu ve başlat düğmesinin gitmesi,sağdaki menünün ve başlangıç ekranının gitmesi,ses olmaması vb. )
5) Driverleri nereden yükleyebilirim ? HP nin modellere göre driverleri sitesinde barındırdığını duymuştum.Gerçekten birşey varmı bilmiyorum.
6) Driverleri silersem farklı sorunlar oluşur mu ?

Şimdilik bu kadar.
Cevap verenlere "Teşekkürler."

Not : HP'nin sitesinden bilgisayar tanıyıcıyı yükledim,driverler bölümüne gelince tanıyor.Acaba bütün driverleri silip burdan yüklediğimde veya format sonrası bu şekilde yüklediğimde işe yarar mı ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
1- bilgisayarım özelliklerinden aygıt yöneticisine girdiğin zaman takılı olan donamların sürücüleri gözükür ve üzerine gelip kaldırabilirsin
2- link vermek yasak full sürüm verdiğin için onu düzenle, indirdiğin yerde eğer dosyayı RAR dan çıkarın ISO yazdırın diyorsa zaten onu yapmalısın onun dışında yapılabilecek birşey yok
3- BIOS ekranında (kendi BIOS umda var) başlarken F11 Boot Menu diye bir ibare geliyorsa BIOS a girmene gerek kalmayacaktır
4- her zaman sürücüler sorun çıkartmaz, indirilen dosyalar virüslü olabilir, kullanıcı SYSTEM dosyalarını silmeye kalkar, donanım çakısması olabilir, bir çok neden sıralanabilir
5- HP kendisi sunuyorsa oradan indirebilirsin
6- tahminin gibi sorun oluşabilir oluşmayabilirde

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Mesut Aktaş rardan çıkarınca aynı isimle bi klasör oluştu şimdi napıcam :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
formatı nedir ? ve konu açıklamasında ne yazıyor

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
rardayken .İSO ama niye rar olarak gözüküyor ? konu açıklaması orada yazıyor onunla ilgili birşey dememişler içerikten bahstmişler.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
formatı ISO muş baktım linklere, WinRAR uygulamasında ayarlara girince formatların seçimi var oradan ISO seçimini kapat bu şekilde .ISO dosyaları WinRAR olarak gözükmez

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Ben şimdi rarken yazdım diske yanlışmı yaptım ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
dosyada düzenleme yapmadıktan sonra sorun olmaz gibime geliyor, denemen gerek

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
açılışta çalışmadı kardeş açılışta kurulum yerinin gelmesini isterdim. :(
açılışta gelmesini sağlamak için ne yapmam lazım

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
tekrar yazman gerekecek ama önce ISO uygulamaları ile dosyaya BOOT özelliği kazandırman gerekecek, bence bunları denemektense farklı adreslere giderek yorumları okuyarak çalışıp çalışmadığına bakman daha hızlı sonuç elde etmeni sağlar
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
burada bir anlatım mevcut

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
adamlar rara yazmadık diyor bende baktım isoları rar olarak açıyormuşum :D değiştirdim ultraıso yaptım.hala yenidenmi yazmam lazım yani ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
yarım saat önce yazmıştım, yazdığın DVD açılmıyormuş BOOT olarak, bunun için yeni yazman gerekecek ve yukardaki anlatıma göre de yapabilirsin, yada netten de bilgi alabilirsin

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
henüz anlamadım azıcık daha aç :D
bu arada yarım saat önce farklı birşey yazmıssın
turkce anlatım yokmu
@Mesut Aktaş sonunda girebildim biosa.Başarılı bir adım oldu,belkide en büyük adım.Ayarlamaları halledemedim ama bios hakkındada azıcık araştırayım yarın formatı atarım inşallah.Bugün bayağı araştırıp uğraşmıştım.

Üst Alt