işlemcim çok sıcak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
    Konu Sahibi
işlemcim çok sıcak
arkadaşlar benim işlemci 80 derecede duruyor zararı olurmu. İşlemcim P4 ve o/c yok.

işlemci marka modeli ne onu belirtmemişsin? yük altındamı normaldemi oc li mi? 80 derece yüksek bi sıcaklık hele yük altında degilken bu sıcaklıktaysa yük altında bile yüksek fanın tırnakları tam olarak oturmuş mu kontrol et termal macunu degiştir olmadı fanı degiştir.Eger oc ile kullanıyorsan ocden çıkar.Ayrıca bu aylarda 80 derece ise yazın kaç derece olur?

Mr.Wick

Üye
80 derece bikere çok. Yük altında değilken 80 ise baya bir çok.
1. İşemci fanını temizle.
2. Termal Macun sür.(yüksek düşüş bekleme termal sürmeyle 5-6 derece anca düşer)
3. Birde fanın yerine tam oturduğundan emin ol. Oturmadıysa oturttur.
Not: İşlemci fanın görevini yitirmiş olabilir. Eğer fan ölmüşse yenisini al
P4 işlemcilerde zaten sıcaklık sorunu mevcut. senin öyle 35-40 lara düşürmen değilde 55-60 dereceye düşürmen gerek p4 için yeterli bu seviye. Başarılar.

Konu Sahibi

7 yıldır aynı soğutucuyu kullanıyorum ömrü bitiyo olabilir mi.

yanlış bilmiyosam yıl olarak degilde belli bir saat olarak ömrü tabi 7 yılda bitmiştir sen en iyisi iyi bir termal macun ve fan al

bende 2. pc de p4 2.41 o.c. ile 2.80 işlemci var tam yükte bile 60 dereceyi bulduğuna şahit olmadım hatta termal mecun yerinde sıvı nitrojen + diş macunu karışımı bi madde hazırlayıp onu sürmüştüm

sıvı nitrojen mi

Konu Sahibi

Sıvı nitrojen mi işlemci buz kaplamıştır

qLaMoR

Üye
kardeş izmir içindeysen yardım edebilirim

Sıvı nitrojen mi işlemci buz kaplamıştır
nitrojen -195 derecede gaz haline geçer.
yukarda arkadaşın yazdıgı şekil
sıvı nitrojen ve diş macunu karışımı imkansız bir olay

sıvı nitrojenli soğutmalar için çok özel bakır bloklar ve anakart koruması gerekiyor.
öyle eline nitrojeni alıp yapılabilecek bişey değil

Mr.Wick

Üye
Sonuç ne batuhan ısı düştümü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...