İşlemci değiştirecem Sizce Hangisi?

Sponsorlu Bağlantılar

maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
İşlemci değiştirecem Sizce Hangisi?
Bilgisayarımın modeli Casper W76S dir. Leptop dur yani yeni aldım ve kendim Ram 4GB yaptım ve Windows 7 64 bit cevirimdim şuan bir sıkıntı yok gayet sağlıklı fakat diyorum ki işlemcisini değiştireyim daha hızlı ve verimli olsun sistem özellikleri ise şudur.

Daha öncede bana bu konuda yardımcı olan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum
Mesaj birleştirildi:

@MAERKEK @DeV/AsA @PALA.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

PALA.

PALA.

Üye
Ram 4GB yaptım ve Windows 7 64 bit cevirimdim şuan bir sıkıntı yok gayet sağlıklı fakat diyorum ki işlemcisini değiştireyim daha hızlı ve verimli olsun
Laptoplarda en fazla 1 yada 2 nesil üst işlemciyi takarsın tabi mesele bununla da bitmez uygun bios güncellemesi gerekli olacaktır, biosun uygun güncellemesi olmayabilir, güncelledikten sonrada sorun çıkarsa geri dönmek de çok külfetlidir. Eğer şuan iyiyse böyle devam edebilirsiniz. Oyundan ziyade günlük işlerde akıcılığı artsın diyorsanız SSD tavsiye ederim, işlemci vb. değişimine göre 10 kat fazla hızlandırır. Merdiven altı SSD lerden uzak durun, SSD bu cihazda sorunsuz çalışır mı bilmiyorum, anakart sata1 ise SSD önermiyorum, iyice araştırın bu cihaz hakkında bilgim yok.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye

@PALA. arkadaşıma katılıyorum, zahmete girmeye değmez.Normal Desktop PC olsaydı tamam büyük fark görürdün ama Laptop ekosistemi çok farklı, özellikle CPU ve GPU yülseltme yapılmayacağı varsayılarak tasarlanırlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilgisayarımın modeli Casper W76S dir. Leptop dur yani yeni aldım ve kendim Ram 4GB yaptım ve Windows 7 64 bit cevirimdim şuan bir sıkıntı yok gayet sağlıklı fakat diyorum ki işlemcisini değiştireyim daha hızlı ve verimli olsun sistem özellikleri ise şudur.

Mesaj birleştirildi:

@MAERKEK @DeV/AsA @PALA.
Bu Pc ile ne yapıyorsun ? Şu an detaylı bakamıyorum.

maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
ustalarım bu işlemciyi buldum ve alcam szce olurmu

@MAERKEK @DeV/AsA @PALA.

Intel Core2 Duo P8700 İşlemci, 3M, 2.53 GHz, 1066MHz

Son düzenleme:
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

@MAERKEK @DeV/AsA @PALA.

Evet olur . Hemde çok iyi olur. Fbus değeri 800 mhz'den 1066 mhz'e çıkacak . Ön bellek daha fazla

Hatta takmışlar ,

PALA.

PALA.

Üye

@MAERKEK @DeV/AsA @PALA.

Riskli buluyorum, denemeden yorum yapamam. Ayrıca cihaz üzerindeki ramlerin hızı ile işlemci uyumlu olurmu yada bios destekler mi bilemiyorum.
Belkide işlemci anakarta gömülü bile olabilir, voltaj farkı olabilir, değişip değişmediğini dahi bilmiyorum. Sonuçta ne olacağı belli olmaz.

Ben olsam hiç uğraşmazdım, bu tip cihazlara bakım yapıp, ssd takmak dışında çok bir ekleme yapılmasını önermiyorum, ssd önerirken bile şüpheliyim gerisini siz düşünün. Evdeki bulgurdan olmayın sonra :hmmm

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bi Tanede SSD Al Tak Bence

• Beğen
maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi

işlemci geldi ama size daha önce bahsettim işlemciyide almadım daha üstünü aldım şimdi şunu söylim
gerçekten bilgisayar uçuyor resmen tanrı moduna geçti öyle hızlandiki açılış hızı vs ne varsa çok aşırı derece hızlında şimdi tek geriye kalan SSD hardisk @PALA. @DeV/AsA @MAERKEK

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

işlemci geldi ama size daha önce bahsettim işlemciyide almadım daha üstünü aldım şimdi şunu söylim
gerçekten bilgisayar uçuyor resmen tanrı moduna geçti öyle hızlandiki açılış hızı vs ne varsa çok aşırı derece hızlında şimdi tek geriye kalan SSD hardisk @PALA. @DeV/AsA @MAERKEK
Haşa haşa Tanrı modu falan hç uygun değil. Nirvaya çıktı falan de

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve gonyalı
PALA.

PALA.

Üye

Sonuç almanıza çok sevindim, hayırlı olsun (h)

• Beğen

Üst Alt