iPHONE4-4S ŞARJ SORUNU ÇÖZÜLDÜ.

Sponsorlu Bağlantılar

resmigenc

resmigenc

Üye
    Konu Sahibi
iPHONE4-4S ŞARJ SORUNU ÇÖZÜLDÜ.
evet arkadaşlar iphone 4 ü olupta şarj bigün bile dayanmıyo diyenler gelin bakalım böyle.
iphone4 ilk aldığımda şarj bırakın birgün gitmesini deyim 12 saat bile dayanmıyordu ama çözümü buldum... ve şuan ortalama iki gün gidiyor , aşağı maddeler halinde yazıyrum seçim sizin.

*ekran parlaklığını karanlık yerde dibine kadar açmayın şayet şarj o kOca ekranı elbette doyurmaz. %50nin altında olmasında fayda var. BEN % 35 OLARAK AYARLADIM
*buna ek OLARAK OTOMATİK PARLAKLIĞIDA KULLANABİLİRSİNİZ.FAKAT TELEFON ARADA BİR SAPITIYOR
*ARKA PLANA MÜMKÜN OLDUĞUNCA KOYU ARKAPLANLAR SEÇİN ŞAYET AÇIK RENKLER LCD LED EKRANIN DAHA FAZLA ENERJİ SARFİYATI YAPARAK ŞARJDAN YEMESİNE NEDEN OLUR BATARYAYI EMER EMER BİTİRİR (HARİCİ ŞARJ VAR DİYEN SRKADAŞIM SANA HARİCİ İLERLEYEN MADDE DE CEVAP VERİCEM).

*3G İLE TELEFON ŞEBEKESİ BAĞLANTISINDAN KAYNAKLANAN ŞARJ OLAYINA GELİNCE
WİFİ OLMAYAN YERDE 3GYİ AÇMAMIZ GEREKİYOR FAKAT ŞARJDAN AŞIRI YİYOR SEBEBİ İSE TELEFON ŞEBEKESİNİN DOĞRUDAN 3G YANİ 3.NESİL, AMA NESİLDEN KASIT NE 3G(General Packet Radio Service TÜRKÇESİ Paket kuralına dayalı radyo servisi) BU TELEFONUN ANTENİ ÜZERİNDEN YAPILAN VERİ ALIŞVERİŞİ OLUYOR VE SANİYE BAŞINA ORTALAMA 2 Mbit AKTARIM GERÇEKLEŞTİRYOR BU DA BEDAVAYA DEĞİL TABİKİ ŞARJDAN YİYOR DA YİYOR. "ŞBEKENİN DÜŞÜK OLDUĞU YERLERDE BATARYA KULLANIMI 2-3 KAT ARTIYOR BİLGİNZE ARKADAŞLAR.
ÇÖZÜMSE İYİ DEĞİL AMA YİNE DE SÖYLİYİM
TELEFON ÜZERİNDEN GİRMİŞ OLDUĞUMUZ E-POSTA,+GOOGLE,FACEBOOK,TWİTTER GİBİ OTOMATİK GÜNCELLEŞTİRME GEREKTİREN VE SİZE BİLDİRİM GÖNDEREN UYGULAMAARI WİFİ ÜZERİNDEN KONTROL ETMEK EN İYİSİ PROGRAMLARIN AYARLARINDAN BUNLARI AÇIP KAPATABİLİRSİNİZ. ZATEN 3G VE HÜCRESEL VERİ AĞINI AÇTIĞINIZ DA 5-6 DK İÇERİSİNDE KENDİSİ OTOMATİK OLARAK GÜNCELLEYECEKTİR VE ŞARJDAN YİYECEKTİR. KAÇARI YOK
BU PROGRAMLARI WİFİ ÜZERİNDEN KULLANMKTA FAYDA VAR.
BİLHASSA BU PROGRAMLARI KAPALI TUTUN ŞAYET AÇIK TUTARSANIZ OTOMATİK OLARAK SÜREKLİ ŞEBEKE ÜZERİNDEN BAĞLANTI YAPARAK ŞARJDAN YİYECEKTİR "BAZI UYGULAMALAR KAPALIYKENDE BAĞLANIYOR" . BUNUN SEBEBİ İSE 3G Paket kuralına dayalı radyo servisi YANİ SÜREKLİ HÜCRESEL VERİ AĞINA BAĞLANMASI BUNU ENGELLEMEK İÇİN PROGRAMLARI KAPATIN.

*harita gps ve konumlamayı sık kullanmamaya bakın şarj dan yiyor.
En önemli bu maddeye gelince bu uygulama sayesinde telefon bir Gps cihazi oluyor ve aynı anda 3 şebeke üzerinden
a-telefonun aktif şebekesi
b-konulmama Gps özelliği
c-hücresel veri ağı bu işlem zaten başlı basına bir enerji sarfiyati yapar ve dikkat edin telefonu bazen sistem durumuna göre yavaşlatır ve internet bağlantısı olarak haritayı bu şebeke üzerinen günceller.

*EĞER Kİ TELEFONU SÜREKLİ ŞARJ EDEBİLCEĞİNİZ Bİ ORTAM VARSA SIKINTI YOK VİDEOVE MÜZİK OLAYINA GİEBİLRSİNİZ. VE HÜCRESEL ŞEBEKEYİ AÇABİLİRSİNİZ. BU BAĞLANTI ÜZERİNDEN OYANAN OYUNLARDA ŞARJI YİYOR BİLGİNİZ OLSUN...
*DİĞER BİR DEYİM KULLANMADIĞINIZ PROGRAMLAR VARSA İNETRENETE BAĞLANAN YADA BAĞLANMAYAN KAPATIN ŞAYET İPHONE NUN REMİ DE ŞARJDAN YİYOR.
*ŞARJ ETTİKTEN SONRA %100 YAZISINI GÖRÜNCE TELİ ŞARJDAN ÇEKİN BATARYANIZ BİTMESİN.
*BLUETOOTH U KULLANMIYORSANIZ KAPATIN ŞARJDAN YİYOR BU ARADA BİRŞEYE DİKKAT ETTİM BLUETOOTH BAĞLANTISI ŞARJI FAZLA YEMİYOR. Kİ ZATEN KULAKLIK BAĞLANTISI DIŞINDA PEK Bİ İŞE YARASMIYOR ÇÜNKÜ HERKESİN CEBİNDE 1500TL LİK İPHONE4-4S YOK !!!! :) :) :)

*HARİCİ ŞARJ OLAYINA GELİNCE 15-20 TL LİK BİRŞEY ALMAYA KALKMAYIN CİHAZINIZ YALAN OLUR. HİÇ GEREK YOK DİMİ PİRİNÇ ALMAYA GİDERKEN BULGURDAN OLMAYA... ORTALAMA İYİ BİR DAHİLİ ŞARJ CHAZININ FİYATI 70-80 LİRA BU KONU DA DA BİLGİNİZ OLSUN...
*BUNUN DA Bİ KÖTÜ YANI VAR SÜREKLİ ŞARJ ETMEK CİHAZIN BATARYA ÖMRÜNÜ ELBETTE TÜKETECEKTİR BİLGİNİZ OLSUN AMA SİZİ İPHONE 4 TEN SOĞUTMUŞ GİBİ OLMIYIM AMA ÇOK FAYDALI BİR CİHAZ VE ÇOK İŞE YARIYOR. ELİNİZDE VARSA NE ALA TELEFONU İSTEİĞİNİZ GİBİ KULLANIN...
*KISACASI KULLANMADIĞINIZ UYGULAMALARI KAPATIN ŞARJ SIKINTISI ÇEKECEĞİNİZ YERDE BAĞLANTILARI KAPATIN EKRANIN PARKLAKLIĞINI DÜŞÜRÜN,ARKA PLANA KOYU RENK RESİMLER KOYUN,
BUNLARI OKURKEN BU KADAR UZATMANA NE GEREK VARDI DEYİP KÜFÜR EDEN ARKADAŞLAR
BİLGİLENİN İSTEDİM KÖTÜ MÜ ETTİM. :)
------------------------
YUKARIDA Kİ YAZIYI OKUYUPTA İPHONE NU KÖTÜLEDİĞİMİ SANMAYIN BENDE BİR İPHONE KULLANICISIYIM BUNLAR BENİM KİŞİSEL DÜŞÜNCEM DEĞİL TEKNİK OLARAK GÖZLEMLERİM SONUÇ OLARAK İPHONE 4 PİL ÖMRÜ DEĞERLENDİRMESİNDEN BANA GÖRE GEÇEMEDİ SÜREKLİ ŞARJA BAĞLMAK GEREKİYOR... iphone ile ilgili SORULARINIZ VARSA [email protected] adresime mail atarsanız size yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: makrostaj

FlaxLy

FlaxLy

Üye
Teşekkürler

resmigenc

resmigenc

Üye
    Konu Sahibi
bişey değil arkadaşım herhangi bi sorun olursa burdayım iphonu çözdükçe buraya yazacağım ilginize sevindim.

fidell33

fidell33

Üye
bişey değil arkadaşım herhangi bi sorun olursa burdayım iphonu çözdükçe buraya yazacağım ilginize sevindim.

Teşekkürler ama sen de bilirsin ki bu uygulamaların cogu elimiz ayagimiz

Symbianize

Symbianize

Üye
Bendende bi taktik pil yüzdesini kapatın daha çok gidiyo

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
sabah 06:30 dan bu yana hersey fu.ll kullanimda facebook tweet forum youtubedan video izledim 10sms 12 dk göruşme 3-4 mp3 dinledim ve cihazim 2010 Ekim' de alinan İ4

şarj 1.5 gun gidiyor

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

ismailuyar

Üye
Arkadaşlar merhaba. I-phone 3 kullanıyorum. Dün son güncelleme olan iOS 6.1.2 yi yükledim. Keşke yüklemeseydim. Cihazın ekran geçişlerinde donmalar ve şarj da ciddi bir şekilde azalma var. Güncellemeden önce bu tip sorunlarım yoktu. Maalesef güncellemeden sonra ciddi sıkıntı yaşıyorum. Acaba telefonu restore yapsam düzelme olur mu? Konu hakkında fikri olan arkadaşlar varsa öğrenmek isterim.

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar merhaba. I-phone 4 kullanıyorum. Dün son güncelleme olan iOS 6.1.2 yi yükledim. Keşke yüklemeseydim. Cihazın ekran geçişlerinde donmalar ve şarj da ciddi bir şekilde azalma var. Güncellemeden önce bu tip sorunlarım yoktu. Maalesef güncellemeden sonra ciddi sıkıntı yaşıyorum. Acaba telefonu restore yapsam düzelme olur mu? Konu hakkında fikri olan arkadaşlar varsa öğrenmek isterim.

Üst Alt