İphone mp3 leri zil sesi yapabilmek

 • 14 Kasım 2010
 • 3383 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. merhaba arkadaslar şimdi size iTunes üzerinden nasıl iPhone'a zil sesi yabacagımızı anlatacagım...

  1-iTunes'i acıyoruz..

  2-Müsic'e tıklıyoruz..

  3-Müsic listesinden zilsesi yapmak istediginiz sarkıya sag tıklayıp 'CONveRT SELECTİON TO AAC' diyoruz convert işlemi gercekleşiyorr..

  4-Dönüştürdüğümüz sarkı aynı listede görünecektir..tekrar sag tıklayıp GET İNFO tıklıyoruz acılan sayfadan OPTİONS..

  5-Acılan sayfada sarkının istediginiz bölümünü (Örn:SebnemFerah'n cakıl tasları sarkısının 01:15 sn ile 02:00 saniyeleri arasını zil sesi yapıcaz dielim)START TİME=1:15 STOP TİME=2:00 Seklinde yazıyoruz..OK deyip Sayfayı kapatıyorz.

  6-Bu işlemi yaptıktan sonra dönüştürdügümüz sarkıya gelıoruz..tekrar 'CONVERT SELECTION TO AAC' diyoruz işlemi gercekleştiriyoruz.

  7-iTunes'i kapatmadan bilgisayarınızdan Belgelerim-müziğim-itunes müsic klasörüne giriyoruz üst kısımda Araclar-klasör seceneklerine tıklıyoruz Görünüm-bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seceneğini devre dısı bırakıyoruz uygula-tamam deyip cıkıyoruz.

  8-zil sesi yapmak istedigimiz sarkı orda görünecektir.MB'ı düşük olan zil sesi yapacagımz olandır..sarkıya sag tıklayıp ad değiştir diyoruz.uzantısı M4a'dır o uzantıyı M4r yapalım..uzantıyı değiştirdikten sonra sarkıya 2 kez tıklayıp itunes'ta calmasını saglıyoruz..müziğimizz LİBRARY-Ringtone kısmında görülecektir..

  9-Şimdi bu ringtone'i iPhone'mza Summary-info- kısmından ringtone sekmesinden Sync edelim..zil sesimiz iPhone'da zil sesleri kısmında görülecektir..
   


  Yazan: Revengeful
 2. yaaa deniyorum ama itunes teki müziklerimden bir tanesinde deniyorum sağa tıkladığımda "CONveRT SELECTİON TO AAC" seçeneği çıkmıyor nasıl yapacağız ya da bu ayrı bir program mı yüklemek mi gerekiyor, daha geniş bir bilgi veren olabilir mi acaba?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 20:28