Yardım iPhone 6s Plus Hakkında Bir Kaç Soru

Sponsorlu Bağlantılar

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 6s Plus Hakkında Bir Kaç Soru
Merhabalar herkese iyi forumlar,

Aralık ayı ortası civarlarında mevcut telefonum Note 3'ten vazgeçerek iPhone 6s Plus almayı planlıyorum. Bu konuda sizlere bir kaç sorum olacak, bilenler yardımcı olabilirse sevinirim.

1.) Aralık ayına kadar 6s Plus'ta istediğim renk ve istediğim depolama alanına sahip ürünlerin stokları bitmiş olmaz değil mi? Yani bitse bile tekrar getirilir?
2.) Teknosa veya Vatandan almayı düşünüyorum telefonu sizce nerden almalıyım?
3.) Sizce almalı mıyım? Fiyatına değer bir telefon mu?

4.) En önemlisi ve merak ettiğim soru bu aslında. Bazı modellerde samsung'un ürettiği bazı modellerde ise diğer üreticinin ürettiği işlemcilerin olduğu ve Samsung'un ürettiklerinin performansının kötü olduğu söyleniyor. Aldığım telefon Samsung'un ürettiği işlemciye denk gelirse ciddi bir performans farkı ve sorunu yaşar mıyım? Özellikle bu soru hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Symbianize

Symbianize

Üye
6S kullanan birisi olarak cevaplayayim stok sorununu bilemeyecegim turkiyedeyim ama samsung ve tscm arasinda performans farki yok sadece batarya farki var azcik

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
6S kullanan birisi olarak cevaplayayim stok sorununu bilemeyecegim turkiyedeyim ama samsung ve tscm arasinda performans farki yok sadece batarya farki var azcik

Peki bu batarya farkı çok hissedilecek derecede mi?

Symbianize

Symbianize

Üye
%10 civari

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Telefonu bence yurtdışından almalısın 16GB'ı 3500 ₺den satilacaksa

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Aralık ayında fiyatlar biraz da olsa düşer ürünlerin seri numaraları var ordan hangi firmanın ürettiğini anlayabilirsin sanırsam ve bu şekilde alabilirsin telefonu. İstediğin depolama ve rengi bulursun gittiğin mağazada yoksa başka mağazadan getirtirler. Telefonla ilgili sorun yaşarsan apple a götürdüğün sürece değişim bile elde edebilirsin

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
Aralık ayında fiyatlar biraz da olsa düşer ürünlerin seri numaraları var ordan hangi firmanın ürettiğini anlayabilirsin sanırsam ve bu şekilde alabilirsin telefonu. İstediğin depolama ve rengi bulursun gittiğin mağazada yoksa başka mağazadan getirtirler. Telefonla ilgili sorun yaşarsan apple a götürdüğün sürece değişim bile elde edebilirsin

Seri numarasına bakmam zor gibi duruyor hocam sonuçta satın almadan önce ulaşamam bu bilgiye.

Symbianize

Symbianize

Üye
Seri numarasiyla anlasilcak gibi degil zira ilk 6s im tscm idi 4 gun once almistim yanlislikla misir gevregine dustu sagolsun apple sifiriyla degisti seri numarasi ayni fakat bu samsung islemcili

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
Seri numarasiyla anlasilcak gibi degil zira ilk 6s im tscm idi 4 gun once almistim yanlislikla misir gevregine dustu sagolsun apple sifiriyla degisti seri numarasi ayni fakat bu samsung islemcili

Hocam siz tam bana lazım insansınız :) Aralarında çok fark var mı pil olarak? Kafamı karıştıran en büyük sıkıntı bu, tek sıkıntı bu hatta. Samsung işlemcili model gelirse çok batarya sorunu yaşar mıyım? iPhone 6s Plus alacağım bu arada?

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Hocam siz tam bana lazım insansınız :) Aralarında çok fark var mı pil olarak? Kafamı karıştıran en büyük sıkıntı bu, tek sıkıntı bu hatta. Samsung işlemcili model gelirse çok batarya sorunu yaşar mıyım? iPhone 6s Plus alacağım bu arada?
hocam samsung tarafından yapılan gelirse baktınız şarj çabuk bitiyor kasıyor vs apple a garantiye yolluyorsunuz büyük olasılıkla yenisini gönderiyor dert etmeyin

Symbianize

Symbianize

Üye
Hocam var ya fark sarj farki var %10 falan ama 6Plus kullaniyodum bundan once sarji gercekten on numaraydi akli olan plus alir bundan sonra

sLeepLe

sLeepLe

Üye
hocam samsung tarafından yapılan gelirse baktınız şarj çabuk bitiyor kasıyor vs apple a garantiye yolluyorsunuz büyük olasılıkla yenisini gönderiyor dert etmeyin

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi

Fark edebileceğim bir değişiklik olacağını pek sanmam hocam. O kadar kötü olsa piyasaya sürülmezdi zaten modeller bence. Sizce kamera performansı nasıl telefonun Note 5 vs. kıyasla?

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Fark edebileceğim bir değişiklik olacağını pek sanmam hocam. O kadar kötü olsa piyasaya sürülmezdi zaten modeller bence. Sizce kamera performansı nasıl telefonun Note 5 vs. kıyasla?
kamera konusunda bilgim yok ama ben iphone kamerasını 5sten sonra hep sevdim bana yetiyor yani kişiye göre değişebilir tabi. profesyonel fotoğrafçı olmadığıma göre sıkıntı yok :D apple müşteri memnuniyetine çok önem veriyo sıkıntı yaratıcağını düşünmüyorum hocam

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
kamera konusunda bilgim yok ama ben iphone kamerasını 5sten sonra hep sevdim bana yetiyor yani kişiye göre değişebilir tabi. profesyonel fotoğrafçı olmadığıma göre sıkıntı yok :D apple müşteri memnuniyetine çok önem veriyo sıkıntı yaratıcağını düşünmüyorum hocam

Haklısınız ama söylediğim gibi fark edemem büyük ihtimalle samsung işlemcili olan gelirse boşuna kötü olanı kullanmış olurum diye korkuyorum biraz. Tek takıldığım konu o başka sıkıntım yok telefon hakkında.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Fiyat düşüşü beklemeyin dolar bu şekilde giderse artma ihtimali de var. Dolar yükselince telefonun tl değeri de yükseliyor. Alınan vergi yüzdesi değişmese bile tl değeri düştüğü icin vergi artiyor
Apple cihazlardan yana mağduriyet yasamazsın emin ol. Hele ki alacağın cihaz S serisinden ise sorun çıkmaz.2 sene olacak 5S'imi alalı hiçbir donanımsal sorun yasamadım. Yazılımsal sorunlarda güncellemeyle çözülüyor :)

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
Fiyat düşüşü beklemeyin dolar bu şekilde giderse artma ihtimali de var. Dolar yükselince telefonun tl değeri de yükseliyor. Alınan vergi yüzdesi değişmese bile tl değeri düştüğü icin vergi artiyor
Apple cihazlardan yana mağduriyet yasamazsın emin ol. Hele ki alacağın cihaz S serisinden ise sorun çıkmaz.2 sene olacak 5S'imi alalı hiçbir donanımsal sorun yasamadım. Yazılımsal sorunlarda güncellemeyle çözülüyor :)

Hocam bir inceleme videosunda gördüm son olarak bunuda sormak istiyorum. Mesela whatsapp'tan veya herhangi bir yerden atıyorum Twitter linki atıldı bu linke tıkladığınızda sayfayı otomatik olarak uygulamada açmak yerine tarayıcıda mı açıyor? Yoksa bu sorunu düzelttiler mi update ile?

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Hocam bir inceleme videosunda gördüm son olarak bunuda sormak istiyorum. Mesela whatsapp'tan veya herhangi bir yerden atıyorum Twitter linki atıldı bu linke tıkladığınızda sayfayı otomatik olarak uygulamada açmak yerine tarayıcıda mı açıyor? Yoksa bu sorunu düzelttiler mi update ile?
Twitter direk uygulamadan açıyor da atıyorum bir oyunda Facebook girişi yapacaksan onu tarayıcıdan acıyor. Düzeltilir o basit birşey.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
o sorunlar yazılımla düzeltilir bi kaç yerde safari ile açma yapabiliyor

OnuncuTorun

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Aralıktan önce 23 Ekim gününde satışa çıktığı gün almayı düşünüyorum. Bursada yaşıyorum teknosa, vatan bilgisayar gibi markalarda bulabilir miyim ürünü çıktığı gün? Ve şu an ön sipariş fiyatı 3899 TL Plus 64 GB modelinin. Çıktığı gün indirim olacak mı? Bu ön sipariş fiyatı mı?