Yardım iPhone 6s batarya performansı nasıl ?

Sponsorlu Bağlantılar

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 6s batarya performansı nasıl ?
Arkadaşlar çok yakın bir zamanda iphone 6s almayı düşünüyorum ama batarya hakkında endişelerim var kullanan arkadaşlar yazarsa batarya performansının nasıl olduğunu memnun olurum şimdiden teşekkürler :):)

Luck Star

Luck Star

Üye
Kötü tabii ki iPhone serisinden Plus modelleri ayırırsak geçmişten bu yana hiçbir zaman şarj konusunda iyi olamadı iPhone. Apple fan boylar gelip konuşur oo şu androidden daha iyi vs gibi kesinlikle inanma. Batarya kullanım süreleri falan çok farklı. Androiddenki ekran süresiyle alakası yok. Örnek vermem gerekirse iPhone 6 3-4 saat ekran süresi alıyordu Galaxy S6 ise 4-5 saat ekran süresi alıyordu ama iPhone'da yazan süre ekran süresi değil. Orada 7 saat yazıyor genelde ve herkes bunu ekran süresi sanıyor :D

Özet: iPhone'ların Plus modelleri hariç şarjı iyi değil halen.

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım şarj olayının sıkıntı olduğunu söylemekte haklıymış o zaman bana Note 5 almamı önerdi sen ne diyorsun Note 5 batarya performansı hakkında ?

Luck Star

Luck Star

Üye
Note 5 pil performansı yeterli ancak daha iyi olabilirdi tabii ki. Arkadaşımda var 6-7 saat ekran süresi alıyor 3000mah batarya ile. Tavsiye ederim açıkçası.

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşımda senin söylediğini söylemişti iphone alacaksan plus hariç alma diye birde SE modelini önermişti ama onu ekran küçük diye almak istemiyorum Note 5 bencede yeterli bir telefon tek sıkıntım batarya benim yoksa oyun oynamıyorum sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum telefonu birde günde 1 saat veya 1.30 saat youtubeden veya herhangi bir siteden video izliyorum o kadar 1 günü çıkarsa yeterli benim için

Luck Star

Luck Star

Üye
Aynı senin gibi kullanıyorum genel olarak YouTube facebook WhatsApp vs. Ama bende note 5 degil s7 edge var. 8-9 saat ekran süresi alıyor pil 3600mah..

1 günlük kullanımda 5-6 saat kesinlikle yetiyor emin olabilirsin.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Birde şöyle bir avantaj var ekranlar büyük olduğu için ısı çok fazla olmuyor telefona dağıldığı için buda çok güzel bence ama S7 Edge 7.7mm kalındığında 3600 mAh , Note 5 7.6mm kalınlığında 3000 mAh bu çok çok çok çok çok çok saçma bir şey yani Note 5'te 3300 olamazmıydı sanki 0.1mm daha kalın olsa çok fark edecekti yani şuanki amiral gemilerini yapanların kafasını yaşamak istiyorum hem ekranı 2K vey 4K yapıyorlar bataryayı düşürüyorlar gelde böyle işe sinirlenme çok yanlış iş yapıyorlar

Luck Star

Luck Star

Üye
İşte o yüzden dedim pil yeter ama daha iyi olabilirdi diye. En kötü ihtimal 3600 olabilirdi çünkü s7 edge'den daha büyük kasası var. Sadece spen biraz yer kaplıyor. Ama yine de sonuç kötü değil. Aynı kapasiteye sahip diğer marka Androidler 3-4 saat ekran süresi alıyor.

delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Aslında doğru diyorsun LG G5 2800 mAh HTC 10 3000 mAh ama yani en kötü keşke 3300 olsabilseydi en azından aradaki 300 mAh 15-20 dk daha kullanım sağlardı günün sonunda %5 şarjın kalacağına %20-%25 kalırdı ama hem arkasının hemde ön tarafın gorilla glass 4'le korunması çok iyi bence ama bunlarla korunuyor diyede kılıf ve jelatin almamakta olmaz görüşlerin için teşekkür ederim :)

Luck Star

Luck Star

Üye
Ben ince kılıf aldım sadece jelatin taktirmadim :D ama tabii ki takmak lazım.

Şarj konusunda haklısın ben hemen hemen her markayı kullandım. Donanımı çok iyi olup şarjı iyi giden sadece Samsung var.

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Zaten bu üreticilerin pil oranlarını şişirmelerini anlamıyorum 10000 mah yapsalar bile uygulamalar oyunlar bataryayı resmen sömürüyor.Yahu bizler 800-900-1100 mah ile gunumuzu tamamlayan ertesi gune bile yettiren nesildik :):zong::zong: o yüzden uygulamaların bir optimizeden geçmeleri şart:smartass:

• Beğen
Tepkiler: Bessonnitsa
delimatkap

delimatkap

Üye
    Konu Sahibi
Zaten bu üreticilerin pil oranlarını şişirmelerini anlamıyorum 10000 mah yapsalar bile uygulamalar oyunlar bataryayı resmen sömürüyor.Yahu bizler 800-900-1100 mah ile gunumuzu tamamlayan ertesi gune bile yettiren nesildik :):zong::zong: o yüzden uygulamaların bir optimizeden geçmeleri şart:smartass:

Androidde böyle yani sen şimdi bir 6s telefona 3000 mAh koysan inanılmaz bir şey olur androidde son işlemler dediğimiz bir kısım var oradan kapatıyoruz tüm uygulamaları ama iphonede orta tuşa bas hepsi kapanıyor zaten arkadaşım bana böyle demişti

Luck Star

Luck Star

Üye
İPhone ekran çözünürlüğü en önemli etken. İPhone ile kıyaslayan cihazlarda 2k ekran ve Android işletim sistemi var. İos'ta, Androidde çalışan şeylerin yarısı kadar uygulama bile yok. Bunlar sistemin uygulaması tabii ki. Basit bir örnekle hava durumu widgeti bile yok. Bunu bildirim çubuğunda göstermesinin önemi yok. Androidde bir launcher 100-200mb civarı bellek harcıyor daha düşüşleri de var tabii ki ama ortalama durum böyle. İos ise menüde duruyor sürekli. Bir çok fark var.

Symbian zamanında , symbian cihaza Java atılabilse nasıl şarjı 2ye 3e katlanirsa ios'a pil arttırmak da aynı işlevi görür :D

Üst Alt