İphone 6 tamir

Sponsorlu Bağlantılar

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
İphone 6 tamir
Selamlar herkese. Yatmadan önce araştırayım dedim ama pek fazla bir şey bulamadım. Youtubeda saçma sapan videolar gördüm entegre değişimi gibi ama hangi entegre çıkarılıyor nasıl takılıyor gibi hiç bir göstermeden atlaya atlaya video çekmişler. Sorunumuz şudur ki kayınço iphone 6 yı suya düşürdü daha 4 aylık. İlk izlenimlerde ekranın köşelerinde mavi ve mor renkleri vardı ve hiç bir tuşu çalışmıyordu. Daha sonra şarja taktım ve sürekli oyun oynadım amacım içten ısıtıp nemi almaktı. Oldu da sadece ses kısma tuşu düzeldi diğerleri ne yaptıysam olmadı. 2 saat ardından kapattım ve açmadım. Bunlarda dayanamayıp genpa kvk tarzı bir yere götürmüşler. 3 gün sonra sıvı teması diyip geri vermişler. Sonrasında bir telefoncuya götürmüşler. Telefon tamircisi tabi durur mu :) içindeki bütün koruma parçalarını ve vidalarını almış 3-4 vida bırakmış. En son telefonda bana geldi ve telefon çalışmıyordu yani açılmıyordu ve şarj almıyordu :) takım taklavat olmadığı için iphone 6 tornavidası aldım 3tl ye ve açtım içini. Tabii bunları yaparken de youtubedan bir video ile yaptım. Ben açtığımda içi boştu videodaki adam açtığında bir ton parça çıktı içinden. Ne bu yaa adam ne gerek varsa almış içinden dedim kendi kendime. Acaip sinirim bozuldu böyle insanlar var hala yani. Görünüşe göre eksik olanlar koruma parçaları ve vidalardı. Sonrasında parmak okuyucuya bakayım dedim ve bir bağlama kablosunun içindeki sarı iletkenin olmadığını fark ettim adamlar onu bile değiştirip eski koymuşlar vidası bile değişik olduğunu fark ettim. Bu işin içinden nasıl çıkabilirim? İphone 6 çöp oldu biliyorum ama yapabilirim diye düşünüyorum. Çünkü daha öncesinde nexus 4 ü bu şekilde tamir ettim. Şimdilik aliexpressten ön paneli sipariş ettim parmak okuyucusuda dahil, koruma parçaları ve vidalarını sipariş ettim. Bunlarla deneyeceğim. Olmaz ise şarja takılan kartı değiştirip olmazsa en son ana karttaki entegrelere dalacağım. Önerisi olan var mıdır?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
İphone'lar Diğer cihazlar gibi değildir. Diğer Cihazlar gibi tamir yapılamaz. Telefoncu Donaımları, Bi güzel çalmış anlaşılan. Zaten Türkiye'de Telefoncu ya Cihaz vermek çöpe atmak ile aynı şey.

Soruna gelirsek, İphone 6 Artık bir cöp yapacak bir şey yok. En yakın cöpe atabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve -Andromeda-
vedat1966

vedat1966

Üye
Maalesef. Nokia cep telefonu içinde aynısını yapmışlardı. Kime güveneceğiz arkadaş.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA.
denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Yinede aliexpressten siparişleri verdim :) bakalım ne olacak.

Durumu şuan böyle

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
vedat1966

vedat1966

Üye
Sonuç dilediğiniz gibi olur inşallah.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: denisjr
denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Aliexpressten bütün vidalar ve üzerindeki korumaların hepsi geldi. Youtubeda videolara baka baka herşeyi taktım en ufak ayrıntıları bile izledim ve gerçekleştirdim. Fakat bana mısın demedi. Başka bir yerde okudum küçük bir çip varmış o değiştiği zaman hem şarj oluyormuş hemde çalışıyormuş ama onlarda pahalı. Neyse dün başarıya verdim telefonu ayak yapayım dedim :) şarja koydum bir daha açılmadı genpaya götürdüm yapamadılar dedim. Başarı bugün aradı biz bunu yapamayız ızgaraları yok dedi. İnternette araştırdım ama hiç bir şey bulamadım. Izgaralar çıkarıldığı zaman bir daha takılan bir şey değilmiş sözde. Gel gelelim olmuyor :) sanırım parça parça orda burda satmak en iyisi.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Telefoncuya vermeselermiş gene yaptırılabilirdi apple zorluda falan ama adamın hangi parçayı aldığı belli bile değil yazık olmuş güzelim telefona geçmiş olsun.

Eğer ızgarayı aliexpressten bulursan olabilir ama donanımda bir değişiklik yaparsan apple anında anlıyor cihazo bir kablo ile bilgisayara bağlıyorlar ve içindeki hangi parça değişmiş servis mi değiştirmiş çakma mı değilmi vs vs umarım tamir edebilirsin
Ekleme: kargo ile apple zorluya gönder onlar yapar belki denemekten zarar gelmez

PALA.

PALA.

Üye
Beze sarıp pirinç torbasının içine koyun nemini alabilir. Ama çöpe gitmiş.

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Sıvı teması ana karta zarar vermiş olmalı bende arkadaşın iphonesi söktüm telefoncu ne lazım kendi almış yada takma gereği duymamış

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Izgara nasıl bir şey bulabilsem dicem ama youtubeda adamlar paramparça yapıp birleştiriyor resmen.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Izgara nasıl bir şey bulabilsem dicem ama youtubeda adamlar paramparça yapıp birleştiriyor resmen.
Az çok anlıyorsan eğer oksitlenme yapan yerleri temizle koruyucular hariç taktığın bir parça varsa onu çıkar orjinali tak apple zorluya ücretsiz kargola onlar yapar bence. Onlarda yapamazsa kimse yapamaz demektir

Üst Alt