İphone 5s'te parmak izi teknolojisimi olacak ?

 • 17 Mart 2013
 • 577 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Patente doymayan Apple şimdi de parmak izi peşinde.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Teknoloji dünyasının merakla beklenen Apple'ın yeni canavarı olmaya hazırlanan Iphone 5s'e ilişkin söylentiler aldı başını gidiyor işte bu söylentilerden oldukça güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz bir tanesi Apple'ın yeni cihazında güvenliği artırmak amacıyla parmak izi teknolojisi kullanacak olması.

  China Times gazetesinin gündeme getirdiği iddianın kaynağı, parmak izi okuyucu ve ekran teknolojisi alanlarında uzman bir kuruluş olan Tayvan firması Chipbond. İki firmanın, iPhone 5S'de kullanılacak parmak izi sistemi üzerinde çalışmakta olduğunu belirten gazete, NFC desteği sunacak olan telefonun, çevrim içi ödemelerden önce kullanıcı parmak izini de doğrulayarak daha da güvenli olacağını iddia ediyor.

  Bu söylentiyi benzerlerinden farklı kılansa, yakın tarihte yaşanan bazı gelişmelerin iddiaları destekler nitelikte olması. Apple'ın, iPhone'un ana tuşunun yanına yerleştirilecek bir parmak izi okuyucu için patent başvurusu yaptığı biliniyor. Firma daha önce de parmak izi okuyucu konusunda uzman olan AuthenTec firmasını 356 milyon dolara bünyesine katmıştı.
   


  Yazan: Mad EagLe
 2. vay arkadaş birkaç ay girmedik foruma neler olmuş :) apple şimdiden patenti alıyo ki ileride dava açabilsin :)
   
 3. hem kaptırmamak adına hemde hemde patenti satarak gelir sağlama adına hemde izinsiz kullanımda dava açabilmek adına.
   
 4. adamlar uyanık.
   
 5. uyanık olmasa tek başına bu kadar başarılı olamazdı.
   
 6. apple benim açımdan samsungun gerisinde kaldı biraz appleden 5s için çok gelişmiş ve yeni şeyler bekliyoruz
   
 7. ortalığı kızıştıracak birşeyler yapmalı.
   
 8. bende yüz tanıma var çok başarılı ama lockerın pratik olması lazım hiç uğraşamam yüz taıma parmak izi tanıma hemen açılcak o ekran
   
 9. Onemli olan yeniligin gelecek olmasi. S3 te de bircok yenilik var ama cogu duzgun calismiyor ilk olduklarindan dolayi. Elbet geliseceklerdir.
   
 10. evet doğru bir noktaya parmak basmışsın 6210 navigator almıştım navigasyon yeni çıkmıştı ve bir türlü kullanamadım onu bakmadığım site kalmadı yinede kullanamadım ama şimdi c6-01'de çok iyi çalışıyor.
   
 11. Aynen dedigin gibi abi :good:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 00:57