iPhone 5S'te ki parmak izleriniz çalınırsa?

 • 12 Eylül 2013
 • 511 Okunma
 • 3 Cevap

 1. Apple geçenlerde tanıtmış olduğu yeni parmak izi özelliği akıllara hiç gelmeyen bir şeyi daha getirdi. Depolanan parmak izleri ya çalınırsa?

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bildiğiniz üzere Amerika'da çalkalanan NSA olayı daha gündemini yitirmemişken çeşitli haberlerde lanse olmaya başladı. ABD bu NSA olayını kabul etti. Hazır bu olaylar cereyan ederken teknoloji dünyasıda durmadı. Çeşitli üstün özellikli telefonlar piyasaya sürüldü. Fakat Apple yeni şifreleme sistemi olan parmak izi okuyucusu akıllara başka soruları da getirdi.

  Parmak izi veritabanı var mı?

  Mevcut şifreleme sistemi bir Cloud üzerinde saklanıyor mu? Saklanıyorsa bu parmak izleri nasıl bir şifreleme yöntemi ile Encpyt ediliyor. Bu kriptolama nasıl bir alogritma üzerinden saklanıyor.

  Parmak izleri Prizma türü NSA programlarında kullanılır mı?

  Parmak izleri ABD yasaları gereğince NSA türü programlarda bilgi alışverişi için kullanılacak mı? ABD hükümeti bunları talep ettiğinde Apple'ın cevabı ne olacak. Eğer talep ederse Apple kullanıcıları ile NSA veritabanı eşleştirilerek istenilen her kişi anında parmak izleri ile bulunabilecek.  Telefonu açmak için sürekli Home tuşuna basacaksınız

  Telefonu açmak için sürekli Home tuşuna bastığınız için kaçma ihtimaliniz sıfır. Bu yüzden her home tuşuna bastığınız da parmak iziniz okunacak ve aktif olduğunuz anlaşılacak.

  http://www.veteknoloji.com/iphone-5s-te-ki-parmak-izleriniz-calinirsa-67139--.html
   


  Yazan: cybokron
 2. Bence en iyisi parmak izini kullanmamak.
   
 3. Çözüm var. parmağımı büker öyle basarım bende. Beyin bedava :))
   
 4. Arkadaslar aciklama yapildi.
  Bu ozellik parmaginizin prototipini algilamiyor yada kopmus bir parmagi algilamiyor. Yani canli bir parmak ve sizin kendi parmaginiz disinda hicbir sekilde algilamiyormus yapilan aciklama bu sekilde :spr
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/02/2019 - 10:56