Iphone 5s Ve Iphone 5c Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

 • 9 Ekim 2013
 • 668 Okunma
 • 4 Cevap

 1. Apple‘ın geçtiğimiz Eylül ayı başında duyurduğu yeni akıllı telefon modelleri iPhone 5S ve iPhone 5C, 20 Eylül tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Fransa, Kanada, Japonya, Çin, Avustralya ve Singapur‘da satışa sunulmuştu. İlk hafta sonu satış rakamları ise iPhone 5S ve iPhone 5C‘nin 9 milyon olarak gerçekleşmişti.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  25 Ekim tarihinde Apple‘ın yeni akıllı telefonları bir grup ülke de satışa sunulacak. Bu ülkeler Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransız Batı Hint Adaları, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makao, Malta, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Reunion Adası, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan ve Tayland olarak belirlenmiş.

  Türkiye dahil olmak üzere bir çok ülke için çıkış tarihi de Aralık ayı olarak beklenirken, beklenen haber geldi ve Apple‘ın yeni akıllıları iPhone 5S ve iPhone 5C Türkiye’de 1 Kasım tarihi itibari ile raflarda ki yerini alacağı açıklandı. Türkiye dışında sunulacak diğer ülkeler ise Arnavutluk, Ermenistan, Bahreyn, Kolombiya, El Salvador, Guam, Guatemala, Hindistan, Makedonya, Malezya, Meksika, Moldova, Karadağ, Suudi Arabistan, ve Birleşik Arap Emirlikleri olacak.

  Fiyatına bakacak olursak eğer, Apple‘ın iPhone 5S akıllısının, Avrupa’da iPhone 5′e göre biraz daha pahalı olarak sunulması, Türkiye açsısından da iPhone 5S‘in biraz daha fazla fiyat ile geleceğini işaret edebilir. Apple’ın iPhone 5S akıllısının 2100-2400TL arasında bir fiyat etiketi ile gelmesi bekleniyor.

  Özellikle Turkcell, Vodafone ve Avea‘nın tarifelerini kısa süre içerisinde açıklamasını bekliyoruz. Ayrıca cep telefonları büyük teknoloji marketlerinde de yerini alacak.

  iPhone 5S ve iPhone 5C Türkiye çıkış tarihi belli oldu
   


  Yazan: ANIL
 2. bim bile iphone 5s getiriyor ne hallere düştü ios
   
 3. bim'in Apple cihazı satması Apple kalitesine ya da imajına zarar vermez. Ne kadar çok yerde satılırsa Apple'a yarıyor sonuçta.
   
 4. Bimden almayın beyler, paralel ithalat 2300 lira. Yakında gelecek zaten 2100-2400 arası bekleniyormuş. Az sabredin =P
   
 5. kapanma sorunu yok ama :)
   
Yüklüyor...
19/11/2018 - 08:09