Yardım iPhone 5S Batarya Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 5S Batarya Sorunu
Merhaba Arkadaşlar,
iPhone 5S kullanıyorum, iOS 9.1 yazılımındayım.
Sorunum şu şarj çok hızlı bitmeye başladı ve telefonumun şarjı bazen %40 bazen %20 iken kendi kendine kapanıyor. Sanki telefonun şarjı bitip kapanmış gibi. Yani daha telefonun şarjının neredeyse yarısı dururken telefon kapanıyor.
Sonra güç basınca şarja takın görüntüsü ekrana geliyor. Birkaç denemeden sonra telefon açılıyor.
Örneğin bugün %38 iken şarj telefon kapandı. Sonra tekrar açmayı denedim 5-10dk şarja takmadan açıldı. Ve açıldığında şarjı %42 oldu.
Noldu bu telefona ya? :-(

İp5furkan

İp5furkan

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
iPhone 5S kullanıyorum, iOS 9.1 yazılımındayım.
Sorunum şu şarj çok hızlı bitmeye başladı ve telefonumun şarjı bazen %40 bazen %20 iken kendi kendine kapanıyor. Sanki telefonun şarjı bitip kapanmış gibi. Yani daha telefonun şarjının neredeyse yarısı dururken telefon kapanıyor.
Sonra güç basınca şarja takın görüntüsü ekrana geliyor. Birkaç denemeden sonra telefon açılıyor.
Örneğin bugün %38 iken şarj telefon kapandı. Sonra tekrar açmayı denedim 5-10dk şarja takmadan açıldı. Ve açıldığında şarjı %42 oldu.
Noldu bu telefona ya? :-(
Arkadaşım aynı sorun benim i5 telefonumda da var bende anlamadım ama galiba bataryanın ömrünü tamamlamasıyla alakalı bu birden kapanmalar falan aynı sorun bendede var feci şekilde rahatsızım

sLeepLe

sLeepLe

Üye
arkadaşımın telefonunda da var ios 9.1 kurulu onda bende ios 9.2 pb beta 4 yüklü bende olmuyor sürümle alakalı olabilir yeni güncellemeyi bekleyin eğer düzelmezse batarya ömrünü yitirmiştir garantisi devam ediyorsa servise gönderin değişim yapılır :oke:

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşımın telefonunda da var ios 9.1 kurulu onda bende ios 9.2 pb beta 4 yüklü bende olmuyor sürümle alakalı olabilir yeni güncellemeyi bekleyin eğer düzelmezse batarya ömrünü yitirmiştir garantisi devam ediyorsa servise gönderin değişim yapılır :oke:
Sanırım yazılım sıkıntılı birçok kişide böyle oluyorsa. iOS 9.2 Beta 4'e nasıl geçebilirim. Ve dezavantaj-avantajları nelerdir? Çünkü telefon yarıyolda bırakıyor resmen.

İp5furkan

İp5furkan

Üye
Bendede 9.2 pb4 yüklü arkadaşlar sürümle alakası yok
Mesela az önce 6 şarj vardı şarja takdım 19 gösterdi çıkardım 7 oldu falan anlamadım ben :D

0343434

0343434

Üye
Yüksek ihtimal bataryanızın ömrünün sonuna doğru gelmiş olmasıdır. Ama arkadaşın da dediği gibi beta 4 e güncellemeyi deneyin. Eğer ki probleminiz azalırsa yazılımla alakalı ama devam ederse bir servise danışın. Beta 4 R güncellemek için internete "iPhone cihazıma nasıl public beta yüklerim" diye yazarsanız birçok sonuç çıkacaktır karşınıza.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Ekran saati 5-5.30 saat veriyor bende sizde kaç?

JoGa

Üye
Arkadaşlar sorun bence bataryanın ömrünün son demlerinin böyle damla damla sürdürmeye çalışmasıyla geçiyo :D yazılımsal olduğunu sanmıyorum kısa sürede batarya değişimi şart olmuş olabilir. Ama yinede yazılım değiştirmeyi restore etmeyi deneyin Sonucu bize bilridirin kolay gelsin :)

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar 9.2 ile benim sorun çözüldü batarya kaymak gibi inş bozulmaz bir daha.
Ama telefon sanki yavaşladı ya .s

Üst Alt