Tavsiye Iphone 5 Mi Samsung Galaxy S4 Mü?

Sponsorlu Bağlantılar

saner80

Üye
iphonenin de yeri ayrı stabil çünkü bu tartışma uzar gider herkese göre iyi farklıdır abarttığınu söylemek istedim yoksa gider s4 alırım şu an
zaten iphone un yeri ayrı diyorum.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Tartışmasız Galaxy S4

maskedboy

maskedboy

Üye
inşallah android 5.0 stabik bir işetim sistemi olarak grlirde şartlar eşitlenir

Chatlack07

Üye
Kesinlikle s4 iki gün oldu alalı çok süper..

Kerim.

Kerim.

Üye
Tabiki s4. Yorumları okuyunca şaşırıyorum. Hala iphone u teknik özellikler bakımından S4 ile kıyaslayanlar var. Teknik özellikler bakımından S4 at ise iphone5 eşektir. İşlemci, ekran, kamera, ram v.b. konularında iphone5 Galaxy s4 ün yanına yaklaşamıyor, yaklaşamadığı gibi S4 ezip geçiyor. Hala i5 in neyini kıyaslıyorlar anlamıyorum. S4 de 8 çekirdekli işlemci var hala neredeyse 2 çekirdekli iphone5 i daha üstün gösterecek.

yav he he

- - - Eklendi - - -

madem hiç bir bilgin yok gidipte iphone5 gibi bir cihazı kötüleme.oyunları en iyi oyanatan cihaz iphone5tir.s4 8 çekirdekle çift çekirdekli iphone5 kadar iyi oynatamıyorsa oyunları sistem farkını anlamışsındır umarım:good:

- - - Eklendi - - -

hala ios ve android cihazları donanıma bakarak karşılaştıranlar var ya:ah:ah

• Beğen
Tepkiler: kedi006

saner80

Üye

yav he he

- - - Eklendi - - -

madem hiç bir bilgin yok gidipte iphone5 gibi bir cihazı kötüleme.oyunları en iyi oyanatan cihaz iphone5tir.s4 8 çekirdekle çift çekirdekli iphone5 kadar iyi oynatamıyorsa oyunları sistem farkını anlamışsındır umarım:good:

- - - Eklendi - - -

hala ios ve android cihazları donanıma bakarak karşılaştıranlar var ya:ah:ah
Mantığa bak. O zaman Oyunları oynatan en iyi cihaz Playstation

Joker.

Joker.

Üye
Mantığa bak. O zaman Oyunları oynayan en iyi cihaz Playstation

Oynayan değil oynatan :)

Kardeş ben olayı özetliyim ,

Şimdi S4
Donanımsal açıdan iPhone 5 i eziyo
iPhone 5
Yazılımsal açıdan daha üstün (sdn nin İos vs Android karşılaştırmasınada bakabilirsin)

S4 donamımsal açıcan daha iyi ancak yazılımla bi sorunu var gidi (youtubede izlersem menü geçişleri rehberi açmak vb şeyleri açarken bi duraksama var gibi)
İ5 donanımı S4e göre düşük ancak daha stabil bi işletim sistemi var (yine youtubeden izlersen görürsün zaten akıcı)

Şimdi gelirsek konumuza ,
En iyi telefon diye bir kavram netleşmiş değil malesef

Stabillik isterseniz iPhone 5
Donanımı yüksek olsun yeter diyosanız S4

Şöyle bir şeyde var gelecektede (3-5 seneye kadar ya daha az yada daha fazla) iPhohe 5 nedeni ise İos işletim sistemini sadece Apple cihazlar kullanılıyo bu yüzden gelecektede uygulamalar tek cihaz üzerinden yapılacağından sorun olmaz

S4 ise tamam yüksek donanımlı ama tek samsung kullanmıyor android

• Beğen
Tepkiler: saner80
yavuzbey07

yavuzbey07

Üye
Özgürlük=Android(Galaxy S4)
Stabilizasyon=IOS(Iphone 5)

Kerim.

Kerim.

Üye
Mantığa bak. O zaman Oyunları oynayan en iyi cihaz Playstation

:(:(:(oyunları en iyi oynatan MOBİL CİHAZ iphone5 diyorum sen gelmiş oyunları en iyi oynatan playstationdur diyosun:ah:ah:ah

bi' de mantığa bak demiş :zuhaha:

• Beğen
Tepkiler: gfbhalil_01 ve kedi006

saner80

Üye

:(:(:(oyunları en iyi oynatan MOBİL CİHAZ iphone5 diyorum sen gelmiş oyunları en iyi oynatan playstationdur diyosun:ah:ah:ah

bi' de mantığa bak demiş :zuhaha:
Tamam kardeşim. Sen oyun oynamak için iphone alabilirsin. Ben senin yaptığın gibi sana gülmem. Bu senin düşüncen. Çok iyi oyun oynamak istiyorsan tekrarlıyorum PSP tavsiye ederim. Bu konuda artık uzadı zaten. Son olarak, S4 şu an rakipsiz ve iphone artık galaxy yi yakalayamaz. Çünkü s3 ile bile zor rekabet edebiliyor. Son...

Joker.

Joker.

Üye

Oynayan değil oynatan :)

Kardeş ben olayı özetliyim ,

Şimdi S4
Donanımsal açıdan iPhone 5 i eziyo
iPhone 5
Yazılımsal açıdan daha üstün (sdn nin İos vs Android karşılaştırmasınada bakabilirsin)

S4 donamımsal açıcan daha iyi ancak yazılımla bi sorunu var gidi (youtubede izlersem menü geçişleri rehberi açmak vb şeyleri açarken bi duraksama var gibi)
İ5 donanımı S4e göre düşük ancak daha stabil bi işletim sistemi var (yine youtubeden izlersen görürsün zaten akıcı)

Şimdi gelirsek konumuza ,
En iyi telefon diye bir kavram netleşmiş değil malesef

Stabillik isterseniz iPhone 5
Donanımı yüksek olsun yeter diyosanız S4

Şöyle bir şeyde var gelecektede (3-5 seneye kadar ya daha az yada daha fazla) iPhohe 5 nedeni ise İos işletim sistemini sadece Apple cihazlar kullanılıyo bu yüzden gelecektede uygulamalar tek cihaz üzerinden yapılacağından sorun olmaz

S4 ise tamam yüksek donanımlı ama tek samsung kullanmıyor android

:rock:

Kerim.

Kerim.

Üye
Tamam kardeşim. Sen oyun oynamak için iphone alabilirsin. Ben senin yaptığın gibi sana gülmem. Bu senin düşüncen. Çok iyi oyun oynamak istiyorsan tekrarlıyorum PSP tavsiye ederim. Bu konuda artık uzadı zaten. Son olarak, S4 şu an rakipsiz ve iphone artık galaxy yi yakalayamaz. Çünkü s3 ile bile zor rekabet edebiliyor. Son...

iphone galaxy yi yakalayabilir hatta geçtiği bir çok konu var.sırf donanıma bakarak kıyaslama yapılamaz.son..

• Beğen
Tepkiler: gfbhalil_01 ve kedi006

Krofessional

donanım olarak bakma yazılım olarak android öndedir apple cılara bir kere nexus kullandırtsan şaşırıp kalırlar.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
donanım olarak bakma yazılım olarak android öndedir apple cılara bir kere nexus kullandırtsan şaşırıp kalırlar.

Yazilim olarak android onde degil maalesef. Ters yazmissin donanim olarak android yazilim olarak ios. Gerci isler degisiyor artik hem donanim hem yazilim android one gecmeye basladi

Joker.

Joker.

Üye

Yazilim olarak android onde degil maalesef. Ters yazmissin donanim olarak android yazilim olarak ios. Gerci isler degisiyor artik hem donanim hem yazilim android one gecmeye basladi

Yazılım olarak önemi geçiyo :P Tek avantajı açık bi sistem tani dejavantajıda var

• Beğen

Lenneth

Üye
Yazılım olarakta iOs önde.

Google Chrome, iOs sürümü Android sürümünden kat kat iyi ve stabil, ordan hesap edin. :)

• Beğen
MaxiHan

MaxiHan

Üye
Yazılım olarakta iOs önde.

Google Chrome, iOs sürümü Android sürümünden kat kat iyi ve stabil, ordan hesap edin. :)

Ios la android i kiyaslayacaginda kullanacagin telefon nexus 4 olsun, iphone 5 ve nexus 4 un fps degerleri ayni (android olmasina ragmen) ayrica google chrome a gelince nexusdan daha hizli calistiran yok, kendi tarayicisi olarak chrome geliyor dusun artik.

• Beğen
Tepkiler: saner80

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
iphonenin de yeri ayrı stabil çünkü bu tartışma uzar gider herkese göre iyi farklıdır abarttığınu söylemek istedim yoksa gider s4 alırım şu an
neden s4 alacaksın? benim Iphone'um ile yaşadığımız sorunlar yüzünden mi? :ehe

- - - Eklendi - - -

Samsung kullanıcıların ne kadar dar görüşlü olduğu ortada. Donanıma bakıyorlar başka bir şey yok. Sırf donanım için alıyorlar telefonları.

Death

Üye
Konu çok uzamış ama bende kısa ve öz birşey yazayım.

Eğer bilgisayarınız yok bilgisayar kullanmaya fazla vaktiniz vs yok ise samsung galaxy s4.
Neden diye soracak olursanız istediğiniz bir çok şeyi yapabiliyorsunuz kısıtlı olmadan.

Bilgisayarınız var ve bilgisayar ile istediğiniz zaman erişebiliyorsanız iphone 4s - iphone 5.
Bilgisayara istediğiniz zaman ulaşabiliyorsanız Samsung s4 ihtiyacınız yok zaten yapılabilecekleri bilgisayardan rahatlık ile yaparsınız telefon ile uğraşmazsınız.

Kullandığım telefonları yazayım
iPhone 3gs (jailbreak yaptım)
iPhone 4 (jailbreak yaptım)
Samsung Galaxy s2 (Rootladım ve yüklemediğim rom kalmadı sayılır)
iPhone 4s (Jailbreak yaptım)
Samsung Galaxy s3 (Rootladım ve yüklemediğim rom kalmadı sayılır)
iPhone 5 (Jailbreak Yaptım)
Samsung Galaxy s4 (Rootladım ve yüklemediğim rom kalmadı sayılır)
ve Şu an yeniden iPhone 5 kullanıyorum. (Jailbreaklı kullanıyorum)

Stabilite ve Appstore için iphone her zaman önce. Bir çok uygulamada karşılaştım ayarlarında kalitesi vs androidde basit kullanışsız ama ios da hem kaliteli hem gerekli ayarlar daha fazla.

Yine dediğim gibi bilgisayar başına en fazla 1 günde veya 2 günde 1 defa geçmiyorsanız android SAmsung Galaxy S4 ama en az günde bir defa geçiyorsanız iPhone 5.

- - - Eklendi - - -

Ios la android i kiyaslayacaginda kullanacagin telefon nexus 4 olsun, iphone 5 ve nexus 4 un fps degerleri ayni (android olmasina ragmen) ayrica google chrome a gelince nexusdan daha hizli calistiran yok, kendi tarayicisi olarak chrome geliyor dusun artik.

Hafıza kartı takılmadıktan sonra yedek pil olmadıktan sonra androidin bir anlamı yok bence.

maskedboy

maskedboy

Üye
kardeş bencede bu konu aşırı derecede uzadı artık kapatılması lazım ben android taraftarıyım fakat ios gerçekten yazılım konusunda önde inşallah android 5.0 ile bazı şeyler değişir herkesin çok farklı görüşleri kimisi büyük ekran seviyor kimisi küçük ekran kimisi donanımı hissetmek istiyor kimisi kapalı ios seviyor kimisi özgür olmayı kimisi sade olmayı yani çok farklı görüşler var ama senin fikrin ne dersniz ben android derim :oke:

Üst Alt