Tavsiye Iphone 5 Mi Samsung Galaxy S4 Mü?

Sponsorlu Bağlantılar

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 5 Mi Samsung Galaxy S4 Mü?
Bıktım artık. Nokia 603 yada 700 alıyım dedim, Symbian öldü. Samsung Ace 2 alıyım dedim, Sony Xperia Z almaya karar verdim. Ondan da vazgeçtim Iphone 5 almaya karar verdim. Şimdi de Samsung Galaxy S4. Hangisi iyi acaba yardım :( Hem ben TV kadar ekrandan nefret ederim :P BURADA ARADIĞINIZ ŞEYLER VAR. ŞİMDİ BEN IPHONE 5 DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM.

GALAXY S 4 Ürün Özellikleri:
Ağ​
2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
(HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G (LTE Cat 3 100/50Mbps) : 6’ya kadar çıkabilen farklı bant setleri
(Şebeke desteği ülke ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.)
Ekran​
5 inch HD Super AMOLED (1920 x 1080) ekran, 441 ppi
İşlemci​
1.9 GHz Quad-Core İşlemci / 1.6 GHz Octa-Core İşlemci
(İşlemci tipi ülke ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.)
İşletim Sistemi​
Android 4.2.2 (Jelly Bean)
Kamera​
Ana (Arka): 13 Mega piksel Auto Focus kamera, Flaş ve Sıfır Deklanşör Gecikmesi, BIS özellikleriyle
İkinci kamera (Ön): 2 Mega piksel kamera, HD kayıt @30fps Flaş ve Sıfır Deklanşör Gecikmesi, BIS özellikleriyle
Video​
Codec: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark, HEVC
Kayıt & Playback: HD (1080p)
Ses​
Codec: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X
Kamera Özellikleri​
Çift Kamera: Çift Çekim / Çift Kayıt / Çift Görüntülü Arama
Drama Çekimi, Sesli Fotoğraf Çekimi, 360 Fotoğraf, , Silme, Gece, En İyi Fotoğraf, En İyi Yüz
Güzel Yüz, HDR (High Dynamic Range), Panoromik, Spor
Ek Özellikler​
Grup Play: Müzik Paylaş, Resim Paylaş, Doküman Paylaş, Oyun Grubu
Anı Albümü, S Tercüman, Optik Okuyucu
Akıllı Kaydırma, Akıllı Durdurma, Temassız Kontrol, Air View
Hub, ChatON (Sesli/Görüntülü Arama, Ekran paylaşımı,
3 yöne görüntülü konferans)
WatchON
Ekran Işık Uyumu, Ses Seviyesi Uyumu
Dokunmatik Hassasiyet Uyumu (Eldiven ile kullanılabilir)
Güvenlik Asistanı, Link, Ekran Paylaşımı
KNOX (sadece B2B)
Mobile Hizmetleri​
Search, Maps, Gmail, Latitude
Play Store, Plus, , Talk,
Places, Navigation, Downloads, Voice Search
Bağlantı Olanakları​
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)
GPS / GLONASS
NFC, Bluetooth® 4.0 (LE)
IR LED (Remote Control), MHL 2.0
Sensör​
Hız Sensörü, RGB Işık Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Mesafen Sensörü, Jiroskop, Barometre
Sıcaklık ve Nem Sensörü, El hareketleri sensörü
Hafıza​
16/ 32/ 64 GB Kullanıcı Hafızası + microSD yuvası (64GB’a kadar yükseltilebilir)
2GB RAM
Boyutlar​
136,6 x 69,8 x 7,9 mm, 130g
Pil​
2,600 mAh

IPHONE 5

GENEL
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - GSM A1428 CDMA2000 1xKE V-DO - CDMA A1429 4G 4G Network LTE 700 MHz Class 17 / 1700 / 2100 - GSM A1428 or LTE 850 / 1800 / 2100 - GSM A1429 LTE 700 / 850 / 1800 / 1900 / 2100 - CDMA A1429
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - GSM A1428 CDMA 800 / 1700 / 1900 / 2100 - CDMA A1429
2012, Eylül
Piyasada
BOYUT
Bar Tipi
112 g.
123.8 x 58.6 x 7.6 mm.
GÖRÜNTÜ
640 x 1136 piksel, 4.0 inç
16 M
LED-backlit IPS TFT, kapasitif dokunmatik
Multitouch
Gorilla Glass, oleophobic coating
ZİL SESİ
Var
Ringtone
Hoparlör
3.5mm jack
ÖZELLİKLER
Yok
Yok
iOs 6
iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Yok
8 MP, 3264x2448 piksel, otofokus, LED flaş, touchfocus, coğrafi konumlama, yüz tanıma, panorama HDR Video: 1080p@30fps, LED video light, video stabilization, coğrafik konumlama, İkinci kamera: 1.2 MP, 720p@30fps, videocalling over Wi-Fi and 3G/4G
Siyah, Beyaz/Gümüş
Var
Yok
Yok
Chipset: Apple A6
Accelerometer, gyro, proximity, pusula sensörleri
HAFIZA
Yok
16/32/64 GB, 1 GB RAM
VERİ TRANSFERİ
Var
Var
Var
Var
Var
Var
Yok
Var
Yok
MULTİMEDYA
Var
Yok
nano-SIM card
Çift mikrofonla aktif gürültü engelleme
Siri doğal dil komutları ve dikte
iCloud bulut servisi
Twitter and Facebook integrasyonu
Tv çıkışı
Haritalar
iBooks PDF okuyucu
Audio/video player ve editor
İmaj düzenleme
PİL
Standart Pil, Li-Po
Maksimum 225 s (2G) / maks. 225 s (3G)
Maksimum 8 s (2G) / maks. 8 s (3G)
Müzik çalma süresi: Maks. 40 saat
EK ÖZELLİKLER
Var
Var
Var
Var
Var
Var
Var
Var
Var

İşte en büyük karşılaştırma! Galaxy S4 vs iPhone 5

Samsung'un son bombası Galaxy S4 ile Apple'ın iPhone 5'i karşı karşıya!

Mobil pazarda en etkili dev şirketler Samsung ve Apple. Tabi ki bu durumda bu şirketlerin cihazlarıda birbirine en rakip ürünler oluyor.

Bildiğiniz gibi dün gece Samsung son bombası Galaxy S4'ü tanıttı. Tabi ki bu durumda diğer cihazlarla karşılaştırmalarda başladı. Size ilk sunacağımız Galaxy S4 karşılaştırması en büyük rakibi iPhone 5 ile olacak.

Her iki cihazın felsefesi de ayrı çünkü ayrı işlemci ve işletim sistemleri kullanıyorlar. Samsung Android'in son versiyonu ile çalışıyorken, iPhone 5, Apple'ın kendi mobil işletim sistemi iOS kullanıyor.
ÖzelliklerSamsung Galaxy S4Apple iPhone 5
Boyutlar136.6 x 69.8 x 7.9mm, 130g123.8 x 58.6 x 7.6 mm, 112 g
Ekran4.99-inç, Süper AMOLED1920 x 1080 HD, 441ppi4-inç IPS LCD640 x 1136 piksel, 326 ppi
CPU ve GPUUluslararası sürüm
  • Samsung Exynos 5 Octa
  • Dört çekirdekli A15 (1.6GHz) + Quad-core A7 (1.2GHz)
  • PowerVR SGX544MP3
ABD versiyonu

• Qualcomm Snapdragon 600 APQ8064T
  • Dört çekirdekli Krait 300
  • 1.9GHz
  • Adreno 320
Apple A6 çift çekirdekli, 1300 MHzPowerVR SGX543MP3
RAM2GB1GB
Depolama64 GB'a kadar çıkabilen 16GB/32GB/64GB internalmicroSD,16/32/64 GBNon-genişletilebilir
Kameralar13MP arka, LED flaş, otofokus, burst mode, sesli çekim, Smart Erase, patlama modu, Çift Kayıt,8MP arka, LED flaş, otofokus, HDR, F2.41.2MP ön, 720p, 30fps
Pil2600 mAh, çıkarılabilir1440 mAh
AğlarGSM, UMTS, HSPA + / LTEGSM, UMTS, CDMAHSPA +, LTE
BağlantıWi-Fi 802.11 a / b / g / n acWi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA, NFC,Bluetooth 4.0 A2DP, microUSB, MHL 2, kızılötesiA-GPSWi-Fi 802.11 a / b / g / NWI-Fi hotspotBluetooth 4.0 A2DPLightning konektörü
A-GPS
İşletim sistemiAndroid 4.2 TouchWiz UIAir View, Smart Scroll, Smart Pause,S Translate, Knox, S DriveiOS 6.1

EKRAN
Samsung Galaxy S4, 4.99 inç Super AMOLED ekrana sahip. Cihazın ekranı 1080 x 1920 piksel çözünürlükte 441 Piksel Per Inch ( PPI) yoğunluğa sahip. Ekran karakterize etmenin en iyi yolu Samsung Galaxy S4, mobil cihazlarda şimdiye kadar görülen en iyi AMOLED ekrana sahip.
Aslında AMOLED ekranlar eksik renk sunumu nedeniyle bazıları tarafından büyük dezavantaj olarak kabul edilir. Ancak bu teknoloji bir çok cihazda kullanılır. Apple köşesinde iPhone 5, 4 inç IPS LCD ekranı 1136 x 640 çözünürlükte ve 326 PPI yoğunluğunda çalışıyor.

Ekranın genel kalitesi iPhone 5'te yüksek seviyesiyle Galaxy S4'ü yakalıyor gibi ancak PPI olarak daha düşük bir yoğunluğa sahip. iPhone 5 ekranı yine de son derece canlı ve doğal renklere sahip.
Sonuç: İkisi de kaliteli bir ekrana sahip ancak Galaxy S4 büyük ekranında bu kaliteyle oldukça ilgi çekici görünüyor.
TASARIM
Ne yazık ki Samsung, Galaxy S4'te, Galaxy S3 VE Galaxy Note 2'de olduğu gibi plastik kasa kullanmış. Ancak diğerlerine göre Galaxy S4'ün kasası biraz daha gelişmiş. Tasarım olarak yuvarlatılmış köşeler ve kenarında bulunan metal kaplama hoş bir görüntü vermiş. Ayrıca Galaxy S4 ince yapılı ve 130 gram ağırlığı ile oldukça hafif.
Apple'ın iPhone 5 akıllı telefonu daha kare biçimli ve alüminyum kasası ile oldukça estetik duruyor. Apple her zaman cihazların tasarımlarında kaliteli malzeme kullanır ve iphone 5'te bunlardan biri. Apple iPhone 5 ölçüleri 123.8 x 58.6 x 7.6 mm (4.87 x 2.31 x 0.30 in) ve ağırlığı 112 g. Genel olarak iPhone 5 en kompakt ve en iyi görünümlü akıllı telefonlardan biridir.

Sonuç: Samsung Galaxy S4 iç donanım olarak üstün olsa da dış kalitesi iPhone 5'e göre daha düşük. Samsung dayanıklı cihazlar üretiyor, bakalım Galaxy S4 ne kadar dayanıklı olacak. Büyük ekranlı cihazlar herkes için çekici olmayabilir. Ancak kalite ve tasarım olarak iPhone 5'in daha üstün olduğu kesin.

İÇ DONANIM
CPU, GPU ve RAM
Apple iPhone 5, Apple A6 SoC, 1,2 GHz çift çekirdekli işlemci ve PowerVR SGX 543MP3 GPU gibi özelliklere sahip. Ayrıca cihaz 1GB RAM olmasına rağmen iOS işletim sistemi ile benchmark sonuçlarına bakıldığında oldukça güçlü bir telefon.

Samsung Galaxy S4 ise Qualcomm Snapdragon 600 SoC, 1.7 GHz dört çekirdekli Krait CPU, Adreno 320 GPU ve 2GB of RAM gibi HTC One ile aynı iç donanıma sahip.
Galaxy S4'ün 3G versiyonunda ise Samsung'un yeni Exynos 5 Octa SoC işlemcisi ve bir dört çekirdekli işlemci A7 big.little yapılandırması ile eşleştirilmiş. Ayrıca PowerVR SGX 544MP3 GPU ve 2 GB RAM bulunuyor.
Galaxy S4 bu özellikleri ile oldukça güçlü görünüyor ancak iPhone 5 kasasının içindeki iOS işletim sistemi ve özellikler ile oldukça iyi oynuyor.
Dahili ve Genişletilebilir Depolama
Tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi iPhone 5, mikroSD kart özelliği yok ancak 16 GB, 32GB ve 64GB genişletilebilir depolama alanına sahip sürümleri bulunuyor.
Samsung Galaxy S4 ise 16GB, 32GB ve 64GB sürümleri mevcut veiPhone 5'ten farklı olarak boyutu 64 GB'a kadar çıkabilen microSD kart yuvası ile çalışabiliyor.

KAMERA
Samsung Galaxy S4, bir 13MP arka kamera ve 2MP ön kamera kullanıyor. Apple iPhone 5 ise 8 MP arka kamera ve görüntülü görüşme için 1.3 MP ön kamera kullanıyor. Daha sonra çekilen resimlerle karşılaştırmalarımızı sizlere sunacağız.
PİL
Apple iPhone 5, 1440 mAh batarya kullanıyorken, Samsung Galaxy S4, 2600 mAh batarya kullanıyor. Ancak, Galaxy S4 başlıca neden olarak çok daha fazla güç harcayan bileşenlere sahip olduğu için pil ömrünün bu iki akıllı telefonlar arasında da aynı olması bekleniyor.
Sonuç: Samsung Galaxy S4 daha güçlü gibi görünüyor olsa da, Android, çok daha zorlu ve karmaşık bir mobil işletim sistemi ile karşılaştırıldığında, iOS işletim sisteminin çok daha az donanım kaynağı gerektirdiği unutulmamalıdır.
Sonuç: Samsung Galaxy S4 ve Apple iPhone 5 arasında seçim yapmak çok zor bir şey, ama sizin için özetleyecek olursak:
Eğer özelleştirilebilir bir işletim sistemi, geniş ekran, çıkarılabilir pil ve microSD kart yuvası istiyor musunuz? Samsung Galaxy S4 size göre!
Birçok akıcı (kapalı olsa da) mobil işletim sistemi üzerinde çalışan kompakt bir akıllı telefon istiyor musunuz? Apple iPhone 5 size göre!

hikmet366

hikmet366

Üye
Öncelikle cihazın fiziksel özelliklerinden bahsedelim. 136.6 x 69.8 x 7.9 milimetrelik boyutlara sahip cihaz 7.9 milimetrelik inceliği ile oldukça iddialı. Zira S3’e göre neredeyse 1 milimetrelik fark bulunuyor. Diğer yandan Galaxy S4 sadece 130 gram ağırlığında.4.99 inçlik ya da 5 inçlik de diyebileceğimiz Super AMOLED ekran teknolojisinin yer aldığı telefonda 1080p tam HD ekran çözünürlüğü bulunuyor. Üründe inç başına düşen piksel sayısıysa 441. Telefonda karşılaştığımız en güzel yeniliklerden bir diğeriyse cihazın ekranının Corning Gorilla Glass 3 tarafından korunacak olması.
Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle kullanıcılara merhaba diyecek ve bu işletim sistemi Samsung’un diğer Galaxy serisi akıllı telefonlarında olduğu gibi TouchWiz arayüzüyle sunulacak.
Galaxy S4’ün kullanacağı yonga seti ve işlemci modeli en çok merak edilen konulardan biriydi. Üründe Exynos 5 yonga seti yer alacak ve yonga setinin tam model numarası da 5410. Bu yonga setinde 8 çekirdekli bir işlemci yer alıyor. ARM mimarisini kullanan bu işlemcide 4’ü 1.6 GHz frekansında çalışan Cortex A-15, diğer 4’ü de 1.2 GHz frekansında çalışan Cortex-A7 model çekirdek bulunuyor. Bu sayede telefondaki yükün boyutuna göre iş gücü dağıtımı gerçekleşiyor. Hem bu sayede pil tüketiminde de tasarruf sağlanabiliyor. Ancak hemen şu belirtelim bu yonga setinin kullanılacağı model belli pazarlarda satışa çıkacak. Cihazın diğer modelinde de 1.9 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli bir işlemci kullanılacak.
Söz konusu işlemcilere eşlik edecek ara bellek yani RAM birimi ise 2 GB değerinde.
Galaxy S4 üzerinde bulunacak kamera özellikleri de beklenildiği gibi. Ana arka kamera 13 MP değerinde. Ön kamera ise 2 MP. Kameraya eşlik edecek yazılımların orijinal isimlerine göz atacak olursak; Dual Camera: Dual Shot / Dual Recording/ Dual Video Call, Drama Shot, Sound & Shot, 360 Photo, Cinema Photo, Eraser, Night, Best Photo, Best Face, Beauty Face, HDR (High Dynamic Range), Panorama, Sports yazılımlarıyla karşılaşıyoruz.
Samsung Galaxy S4 16, 32 ya da 64 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneğiyle gelecek. Tabii ki mikro SD kart desteği bulunan cihazda bu destekten faydalanacak 64 GB’a kadar ulaşmak mümkün.
Telefonda 2600 mAh değerinde çıkarılabilir batarya kullanılacak.
Ürünün bağlantı teknolojilerine göz atacak olursak 4G LTE, 3G, yakın saha iletişimi yani NFC gibi üst seviyede bağlantı yetenekleriyle karşılaşıyoruz. WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, GLONASS destekli GPS, Bluetooth 4.0 ve IR LED (kızılötesi) bağlantı teknolojileri de yer alıyor.
İvmeölçer, barometre, jiroskop, dijital pusula, nemölçer, işaret algılayıcı ve RGB ışığı gibi algılayıcılar yani sensörler bulunuyor.
Galaxy S4 üzerinde desteklenen video formatları: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8 ve HEVC.
Galaxy S4 üzerinde desteklenen ses formatları: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X.
Galaxy S4 Üzerinde Yer Alan Samsung Yazılımları
Group Play, fotoğraf, müzik doküman ve paylaşmaya dayanıyor.
Story Album isimli uygulama sayesinde metinler eklenebilen gelişmiş fotoğraf albümleri oluşturabiliyorsunuz.
S Translator, Samsung’un anlık çeviri servisi. Bu serviste Türkçe dil desteğinin olup olmadığı henüz belli değil.
Samsung Smart Scroll, telefon sizin göz hareketinizi algılayarak ekranı ya da sayfaları yukarı veya aşağı yönde hareket ettirmesini sağlıyor. Örnek olarak okuduğunuz metni gözünüz yukarı doğru hareket ettikçe yukarı doğru kaydırabiliyorsunuz ve okuma sürekliliği sağlanıyor.
Samsung Smart Pause ise video izlediğiniz anda başınızı başka bir yöne çevirmeniz halinde videonun duraklaması sağlanıyor.
Air Gesture ve Air View yazılımları da el hareketlerinizi ve işaretlerinizi algılayarak cihazın tepki vermesini ya da bir işlem yapmasını sağlıyor.
S Travel, Samsung’un Trip Advisor isimli seyahat servisini Galaxy S4’e taşıyor.
S Voice Drive isimli yazılım da var olan S Voice yazılımın araçlarda da kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Artık araç kullanırken “Hi Galaxy” diyerek S Voice daha aktif ve işlevsel bir şekilde kullanabileceksiniz.
S Healt ise birçok sağlık servisini akıllı telefona taşıyor.
Samsung Galaxy S4'ün fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

smh60

smh60

Üye
S4 bekle

fk555897

fk555897

Üye
Bence iPhone 5 yine iyi. Zaten telefonları 2-3 sene kullanmıyorum. En uzun kullandığım telefon 1.5 sene. Bunun için iPhone 5 beni idare edecek bir telefon.

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
ben 5 sene idare edeceğim bir telefon istiyorum. iphone 5 etmez mi?

fk555897

fk555897

Üye
iPhone 5 idare eder ama 3 seneden sonra oyunlarda sorun yaşatabilir.

Symbianize

Symbianize

Üye
3310 bile 5 sene idare eder s4 ün desteği iki yıla kesilir tabi samsungun desteği romlarla falan halledilir apple ise iphone 5 e 3 sene destek verir en fazla yani şimdi 5 sene sonra bu telefonları şuanki haliyle kullanırsın ama 5 sene sonraki teknolojiyi kullanabileceğini sanmiyorum. Zira 5 sene önce iPhone 3G nokia 5800 samsung star falan vardı şuanın teknolojisini kullanamıyor. Ama bana sorarsan s4 evet apple çok güzel telefon yapıyor iOs muhteşem ama emin ol 4ay sonra sıkılıyorsun ayrıca s4 ile yapamayacağın şey olmaz emin ol ben s4 derim

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 5 idare eder ama 3 seneden sonra oyunlarda sorun yaşatabilir.
iyi o zaman sorun yok :hmmm o kadar ciddi bir şey yok

- - - Eklendi - - -

3310 bile 5 sene idare eder s4 ün desteği iki yıla kesilir tabi samsungun desteği romlarla falan halledilir apple ise iphone 5 e 3 sene destek verir en fazla yani şimdi 5 sene sonra bu telefonları şuanki haliyle kullanırsın ama 5 sene sonraki teknolojiyi kullanabileceğini sanmiyorum. Zira 5 sene önce iPhone 3G nokia 5800 samsung star falan vardı şuanın teknolojisini kullanamıyor. Ama bana sorarsan s4 evet apple çok güzel telefon yapıyor iOs muhteşem ama emin ol 4ay sonra sıkılıyorsun ayrıca s4 ile yapamayacağın şey olmaz emin ol ben s4 derim
ama s4 cebimez sığmıyo sorun o :P

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
Kararımı verdim. 2 hafta sonra IPHONE 5 alıyorum :islik

• Beğen
Tepkiler: rapchi55
avcitalip

avcitalip

Üye
s4 bence ama hTC One'ı da düşün bence...

Zen17

Zen17

Üye
E=kedi006;5973604]Kararımı verdim. 2 hafta sonra IPHONE 5 alıyorum :islik[/QUOTE]
Kardeş senin oiçin 2 ay beklemek sorun değilse kesinlikle S4 almalisin. Zaten S4 ün iphone5 e göre dağlar kadar avantajı var. Kararını değiştir derim. Iphone5 in seni 5 yıl idare edecek kadar güçlü olduğunu zannetmiyorum. Ancak S4 şu günün şartları için çok aman aman niteliğinde bir telefon ve önümüzdeki 5 yıla kadar çıkacak bütün uygulamaları sorunsuz calistirabilir. Bunu ikisinin arasındaki 1GB RAM farkından da görebilirsin. Aslında o kadar araştırma yaptıktan sonra bunu görmüş olman lazımdı :) Bir de S4 cebine sığmaz demişsin. Tamamen yanlış. Çünkü note2 bile kot pantolona giriyorsa sen S4 ü hiç zorlanmadan her cebe koyarsin. Ekranı büyük olduğu için almaktan çekinme. Bir haftaya kalmaz alisirsin ve avantajını fazlasıyla görürsün Fiyat konusuna gelince iphone5 i 2500tl ye bulursun, ilk çıktığında 3000tl ydi. S4 ise max 2000tl olarak çıkacak halbuki iphone5 ten özellikl bakımından kat kat daha iyi olmasına rağmen. Bu nedenle iphone5 biraz da zengin telefonu insanların gözünde. Yoksa çok iyi özellikleri olduğu için beğenildigi yok. SONUÇ OLARAK KARARIN KESİNLİKLE S4 TEN YANA OLMALI. 2 AY BEKLE ONU AL DERIM.

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler :oke:

- - - Eklendi - - -

htc istemiyorum ben onu boşverin :)

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

E=kedi006;5973604]Kararımı verdim. 2 hafta sonra IPHONE 5 alıyorum :islik
Kardeş senin oiçin 2 ay beklemek sorun değilse kesinlikle S4 almalisin. Zaten S4 ün iphone5 e göre dağlar kadar avantajı var. Kararını değiştir derim. Iphone5 in seni 5 yıl idare edecek kadar güçlü olduğunu zannetmiyorum. Ancak S4 şu günün şartları için çok aman aman niteliğinde bir telefon ve önümüzdeki 5 yıla kadar çıkacak bütün uygulamaları sorunsuz calistirabilir. Bunu ikisinin arasındaki 1GB RAM farkından da görebilirsin. Aslında o kadar araştırma yaptıktan sonra bunu görmüş olman lazımdı :) Bir de S4 cebine sığmaz demişsin. Tamamen yanlış. Çünkü note2 bile kot pantolona giriyorsa sen S4 ü hiç zorlanmadan her cebe koyarsin. Ekranı büyük olduğu için almaktan çekinme. Bir haftaya kalmaz alisirsin ve avantajını fazlasıyla görürsün Fiyat konusuna gelince iphone5 i 2500tl ye bulursun, ilk çıktığında 3000tl ydi. S4 ise max 2000tl olarak çıkacak halbuki iphone5 ten özellikl bakımından kat kat daha iyi olmasına rağmen. Bu nedenle iphone5 biraz da zengin telefonu insanların gözünde. Yoksa çok iyi özellikleri olduğu için beğenildigi yok. SONUÇ OLARAK KARARIN KESİNLİKLE S4 TEN YANA OLMALI. 2 AY BEKLE ONU AL DERIM.[/QUOTE]
1 GB ram farkını gördüm. ama o kadar fark etmez benim için. s4 cebime KESİNLİKLE sığmaz çünkü pantolonlarımın hepsinin cebi C5-00'ın girebileceği kadar :dry: Iphone 5'i indirimle bir yerlerden bulacağım ve fiyatı ne olursa olsun alabilirim çünkü bu telefonu 2 senede değiştirmeyeceğim. Çok iyi özellik olsun olmasın ben telefonu konuşmak, oyun oynamak ve internette gezinmek için alacağım. Onun için özelliklerinden problem çıkmaz. Tabi birkaç güzel özelliği olsa iyi olur :D Ben kararımı verdim. Artık değiştirmeyeceğim. Haftaya ya da öbür hafta telefonu Vatan Computer'dan falan alırız artık :) Ama yorum için TEŞEKKÜRLER :oke:

Zen17

Zen17

Üye
980135]teşekkürler :oke:

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Kardeş senin oiçin 2 ay beklemek sorun değilse kesinlikle S4 almalisin. Zaten S4 ün iphone5 e göre dağlar kadar avantajı var. Kararını değiştir derim. Iphone5 in seni 5 yıl idare edecek kadar güçlü olduğunu zannetmiyorum. Ancak S4 şu günün şartları için çok aman aman niteliğinde bir telefon ve önümüzdeki 5 yıla kadar çıkacak bütün uygulamaları sorunsuz calistirabilir. Bunu ikisinin arasındaki 1GB RAM farkından da görebilirsin. Aslında o kadar araştırma yaptıktan sonra bunu görmüş olman lazımdı :) Bir de S4 cebine sığmaz demişsin. Tamamen yanlış. Çünkü note2 bile kot pantolona giriyorsa sen S4 ü hiç zorlanmadan her cebe koyarsin. Ekranı büyük olduğu için almaktan çekinme. Bir haftaya kalmaz alisirsin ve avantajını fazlasıyla görürsün Fiyat konusuna gelince iphone5 i 2500tl ye bulursun, ilk çıktığında 3000tl ydi. S4 ise max 2000tl olarak çıkacak halbuki iphone5 ten özellikl bakımından kat kat daha iyi olmasına rağmen. Bu nedenle iphone5 biraz da zengin telefonu insanların gözünde. Yoksa çok iyi özellikleri olduğu için beğenildigi yok. SONUÇ OLARAK KARARIN KESİNLİKLE S4 TEN YANA OLMALI. 2 AY BEKLE ONU AL DERIM.[/QUOTE]
1 GB ram farkını gördüm. ama o kadar fark etmez benim için. s4 cebime KESİNLİKLE sığmaz çünkü pantolonlarımın hepsinin cebi C5-00'ın girebileceği kadar :dry: Iphone 5'i indirimle bir yerlerden bulacağım ve fiyatı ne olursa olsun alabilirim çünkü bu telefonu 2 senede değiştirmeyeceğim. Çok iyi özellik olsun olmasın ben telefonu konuşmak, oyun oynamak ve internette gezinmek için alacağım. Onun için özelliklerinden problem çıkmaz. Tabi birkaç güzel özelliği olsa iyi olur :D Ben kararımı verdim. Artık değiştirmeyeceğim. Haftaya ya da öbür hafta telefonu Vatan Computer'dan falan alırız artık :) Ama yorum için TEŞEKKÜRLER :oke:[/QUOTE]

Peki o halde hayırlı olsun... Telefonun özelliklerinden çok senin tercihin ve kullanmaktan mutlu olman onemli tabi kii. Güle güle kullan. Bir de kaç tl ye buldun iphone5 i onu merak ettim

- - - Eklendi - - -

Bu arada millet YANLIŞ ANLAMAYIN LÜTFEN. Alıntı ile cevap verirken sorun çıktı. Ordakilerin hepsini ben yazmadım :)

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
daha araştırıyorum ama 1.800 civarı bulucam sanırım :ehe

MrExpert

MrExpert

Üye
Hala her şeyin donanım olduğu sanan var ? Yazık sadece size şu örneği vereyim 2009 da çıkan 3gs in hala birçok oyun&uygulamayı çalıştırdığını ve bu sene son güncellemeyi aldığını ve çıkalı 3,5 yıl olduğunu söyleyeyim s4 ün güncellemesi muhtemelen 2 yıl sürecektir ama iphone 5 in 3-4 yıl bir güncellemesi olur artık gerisini siz düşünün.

Android cihazlar en fazla 2 yıl güncelleme alıyor en basit örnek s2 çıkalı 2 yıl oldu ve bu yıl son güncellemesini alacak.

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
Bence haklısın onun 3-4 yıl güncelleme alması bana yeter. 4-5 yıl sonra yeni telefon alırım işte. :oke:

Zigore

Üye
Kararımı verdim. 2 hafta sonra IPHONE 5 alıyorum :islik

iPhone 5'ten memnun musun? ben de alacağım ama hala endişelerim var, kullanan birinden yorum almak istiyorum.. :) Günde 1 kere şarj yetiyor mu?

PixelWolf

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 5'ten memnun musun? ben de alacağım ama hala endişelerim var, kullanan birinden yorum almak istiyorum.. :) Günde 1 kere şarj yetiyor mu?
Çok oyun oynuyorsan (benim gibi) 2-3 gün dayanıyor. 3. gün veya 4. gün yataktan kalkar kalkmaz şarj etmen gerekiyor. Eğer oyun düşkünü değilsen 4 gün dayanır ve 5. gün şarj edersin. 6.1.4 güncellemesinden sonra şarj ömrü uzadı zaten. Birde, oyun uygulama için alıyorsan telefonu, kredi kartıyla alışveriş yapmak zorundasın. Yoksa benim gibi bir haftada sıkılırsın. Bedava oyunlar iyi değil. Temple Run, Subway Surfers, Hill Climb ve araba yarışları bana yeter dersen kredi kartı gerekmez zaten alabilirsin. Başka sorun varmı :)

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
Çok oyun oynuyorsan (benim gibi) 2-3 gün dayanıyor. 3. gün veya 4. gün yataktan kalkar kalkmaz şarj etmen gerekiyor. Eğer oyun düşkünü değilsen 4 gün dayanır ve 5. gün şarj edersin. 6.1.4 güncellemesinden sonra şarj ömrü uzadı zaten. Birde, oyun uygulama için alıyorsan telefonu, kredi kartıyla alışveriş yapmak zorundasın. Yoksa benim gibi bir haftada sıkılırsın. Bedava oyunlar iyi değil. Temple Run, Subway Surfers, Hill Climb ve araba yarışları bana yeter dersen kredi kartı gerekmez zaten alabilirsin. Başka sorun varmı :)
son olarak ben sorayım telefonundan memnunmusun veya s4 veyada farklı bircihazmı almak isterdin?

Üst Alt