İphone 4S Android MediaTek Parrot-Lightning73 MT6573 *Açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

revenge53

Üye
    Konu Sahibi
İphone 4S Android MediaTek Parrot-Lightning73 MT6573 *Açılmıyor
Merhabalar..

İphone4s Klon tlefonum var.android.ve baya güzel cihaz.şu sıra sitelerde 350-450 arası satılmakta...

Cihazım durup dururken yanı batarya bitince kapandı ve daha açılmıyor.açılıyor elma ibaresınde kalıyor.

bunu gorunce yaptıklarımı tek tek anlatayım size

cihazın kulaklık girişinde gizli bir reset tuşu var.batarya elektrigini kesen.bunu keşfettik

cihaz ses artırma + güç tuşuyla recovery moda giriyor.ve bende soktum.wipe data factory reset yaptım.biraz android bilgim vardır :) formatladık yanı yazılımı...

NAfile :)

sonra ses azaltma + güç tuşuyla işlemcisi olan Mediatek menüsüne girdim.
testler var tabi.benım işim onlarla değil..

en alta CLEAR FLASH Denılenbir olay var.lap diye atladık ve yaptık(birkaç kişiye sordum bu şekilde yapıp genelde cihazlar acılmış)

bunu yapınca cihaz acılışta elmayı geçerek ANDROİD yazısı geldi böyle yanarlıdönerli bir yazı.1 saat durdu nafile.bu işi cok tekrarladım min 10-15 defa.baktımkı faide yok umudu yitirdik :)

sonra cihazı pcye tkatım.drivlerleri tanıttım ama tam acılmadıgından uygun bir modu olmuyor.yanı ADB denılen android de bungging olayında CMD yanı commands dan yazılımı flaşlayabilirdim.ama adbyi sarı ünlemli olarak görüyor işlem yapamıyorum

ROM DOSYALARIM MEVCUT.stock recovery yüklememe imkan vermıyor

Flashlama programıda Flashtool. oda mevcut.ama pcye gösteremedıgımden bir türlü yada özel başka bir modu varmıdır bilmiyorum o moda sokamadıgımdan flashlamada yapamadım

Tek bir sonuç kalmış gibi görünüyor.Anakartın üzerrinde JTAG için belli pinler var.biraz araştırdım.RX TX ve GND pinlerıne takıp pcye bağlanıp flashtoolla yazılım yükleyenler olmuş.

Güzell bir tamirci bulup yaptırmayı denettiricem.yanı cihazın pert olacagına inanmıyorum yazık günahtır.zatren satan kişlerde garanti vermıyor.imei ye 2 yıl garanti veriyolarmış.ilanlarda 2 yıl garanti yazıyo neydüğü belirsizler :)

Bilgisi olandan yardım beklerım acıkcası....Durumum zor .. ama tecrübesi olan kişiler elbet vardır.bu işin erbabı kişiler :) sizden yardım bekliyorum..okuyan bu yazımı okuduğu için teşekkür ederim..Esen kalın :)

revenge53

Üye
    Konu Sahibi
kimseciklerin bilgisis yok sanırım bu konuda

PME 4L

PME 4L

Üye
Mtk6573 genelde hatali en iyisi yaptirip sat clockworldmod yukluyse sd kartinla yazilim yuklersin

revenge53

Üye
    Konu Sahibi
ypatırmayya yolluyorum izmire bir ustaya.zaten oyle yapacagımda.cwm yüklü değil işte.stock recovery yüklü ordanda birşey yapılamıyor.güzelde cihazdı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt