İphone 4S almayı düşünüyorum birkaç sorum var :)

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
İphone 4S almayı düşünüyorum birkaç sorum var :)
merhaba arkadaşlar. başlıkta belirttiğim gibi İphone 4S almayı planlıyorum geçende Turkcell bayiye gittim telefonumun değerini öğrendim. 600-700 tl arasıymış İphone 4S ise 1000 ile 1200 tl arası. şuan elimiz de 4S yok dediler. ama bunu verip üstüne 300 - 400 lira ekleyip İphone 4S alabilirsin dediler. diğer türlü direk satarsam zarar yapacağımı söyledir. ve şuan İphone 5S'in çıkmasını bekliyorum İphone 4S'in fiyatı düşsün diye. 1 - 2 ay için de bu cihazı almayı düşünüyorum. bu konuda birkaç tane soru soracağım.

1-şuan Sensation XL kullanıyorum. Urbeats kulaklığı var. ben de müziği seven biriyim. o kulaklığın aynısından alsam İphone'da iyi bir bir müzik performansı alabilir miyim? Sensation XL' de Beats Audio'nun yazılı mı var. çok büyük bir fark olur mu aralarında? iphone' da Urbeats kulaklık kullanıyorlar ama nasıl bir performansı var bilmiyorum.

2-önümüzdeki 5 yıl kullanabilir miyim yani 5 yıl içerisinde çıkan oyunlarda kasma donma vs. yapar mı? sonu güncelleme ile 3GS gibi mi olur?

3-android' de ücretli oyunların ücretsiz apk'larını indirip kuruyor ve oynayabiliyorum. İphone' da bu sorun diye duymuştum böyle bir sorun var mı? varsa çözümü de var mı? bu jailbreak ile alakalı mı? yoksa kolay bir yöntemi var mı? jailbreak'in cihaz da kasılmaların oluşturduğunu duymuştum.

4-oyunlar için ekranı çok küçük mü? yoksa retina ekranı ile bunu unutturuyor mu?

5-cihazı 2. el alıcam problemli olma gibi bir durumu olur mu?

6- diğer cihazlara göre dayanıklı mıdır?

sorularımı cevaplarsınız sevinirim :) şimdiden teşekkürler.

frngyhn

frngyhn

Üye
5 yıl çok uzun bir süre kesinlikle pişman olursun 2 sene sonra.. ekran küçüklüğü önemli değil çözünürlüğün yüksekliği ve retina olması bunu kapatıyor..
bana kalırsa iphone 5 al birazdaha ekliyip ama o bile 5 yıl gitmez onuda söyliyim . 4S şuanda son çıkan yüksek grafik olan oyunlarda bi sıkıntı yok misal asphalt 8 de hafif laglar oluyor ama oyun çok akıcı i4 de bile oynanıyor yani :) birde 4S de htc deki beats kalitesi kesinlikle olmaz o konuda pişman olursun ama kulaklık girişleri aynı yani :)

• Beğen
Tepkiler: FK5896
Akva96

Akva96

Üye
1.Kesinlikle iyi bir müzik performansı alırsın.

2.Oyun dünyası gün geçtik gelişen bir sektör bu yüzden 5 yıl içinde muhakkak ki istediğin performansı alamayabilirsin.

3.Orjinal bir telefon alacaksan appstore dışında hiç bir uygulama veya program ile oyun program video müzik vs. atamazsın. Jailbreakta bu sorun yok ama jbler kasma sorunlarıyla meşhur ve telefonun orjinalliğini kesinlikle sarsıyor. Telefona internetten müzik ve resim indiremezsin bu katı kural. Anca pc den indirip itunes yazılımı yoluyla telefona atabilirsin.APK dosyası androide özel iphone da yok.

4.Ben Eternity Warrior 2 oynuyorum tablettede oynuyorum 10 inclik iphone'dada ama bana iphone'da daha bi zevkli geliyor. bu kişiden kişiye değişir.

5.Pasaport kayıtlıysa bulaşma ama normal şirket çıkışlıysa güvenilir ve anlayan birine göster iyice donanım yazılım incelesin bi sorun çıkacağını sanmam gerekli bi yazılımsal sorun cıkarsa ben yardımcı olabilirim.

6.Diğer cihazlara göre katkat dayanıklı gözüm kapalı iphone derim. Yazılımsal'da donanımsal'da.

başka sorun olursa mesajdan ulaşabilirsin. :) Alacaksan şimdiden hayırlı olsun.
Bende Kullanıyorum i4s ve hiç bir sorunum yok şükür. :)

• Beğen
Tepkiler: mesut1979 ve FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
oyun işi biraz kötü olmuş appstore'dan satın almak gibi bir kısıtlama var. ama benim HTC' den kaliteli ve sağlam olduğuna artık daha da eminim :) yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

frngyhn

frngyhn

Üye
kardeşim sallama sadece appstoredan falan yazmışsın bide müzik performansı alırsın yazmışsın bırak htcdeki müzik kalitesinden sonra iphone 5 para etmez ayrıca pp25 var herşeyi jb yapmadan indiridip oynarsın ..

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim sallama sadece appstoredan falan yazmışsın bide müzik performansı alırsın yazmışsın bırak htcdeki müzik kalitesinden sonra iphone 5 para etmez ayrıca pp25 var herşeyi jb yapmadan indiridip oynarsın ..
evet araştırdım bu programla her şeyi yüklemek mümkün. artık iphone almamak için hiçbir neden yok sanırım. teşekkürler

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Htcdeki muzik kalitesi hicbirinde yok

• Beğen

pckobat_78

Üye
İyi düşünmenizi öneririm. İphone şu an için alınması en saçma telefon. 10 eylülde yanlış hatırlamıyorsam 5s ve 5c tanıtılacak 20 eylülde avrupa pazarında olur. 4s o günden sonra 3 tane üst modeli olan bir telefon olacak. iphone 5'inde üretimi bitip yerini 5c'nin alacağını okumuştum ki mantıklıda yani sonuç olarak iphone almak için en saçma dönem tabi karar sizin.
İphone genel olarak sağlam bir telefon genel olarak almadan önce:
Wifisini kontrol edin.
Şebeke çekimini kontrol edin.
Tuşlarını inceleyin home tuşu sert v.s basıyorsa almamanızı öneririm ucuz yapıldığı iddaa ediliyor ama ucuz yapan yerler telefonu maf edip geri veriyor.
Beyaz ekranda herhangi bir sararma var mı inceleyin. 4'lerde oluyor ama 4s'te görmedim hiç.
Şunuda unutmayın iphone her telefoncuya yaptırılmaz. Her parça takılmaz. Bir sorunla karşılaştığınızda 3den 5ten kaçarak telefonu maf edersiniz. İyi forumlar...

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
İyi düşünmenizi öneririm. İphone şu an için alınması en saçma telefon. 10 eylülde yanlış hatırlamıyorsam 5s ve 5c tanıtılacak 20 eylülde avrupa pazarında olur. 4s o günden sonra 3 tane üst modeli olan bir telefon olacak. iphone 5'inde üretimi bitip yerini 5c'nin alacağını okumuştum ki mantıklıda yani sonuç olarak iphone almak için en saçma dönem tabi karar sizin.
İphone genel olarak sağlam bir telefon genel olarak almadan önce:
Wifisini kontrol edin.
Şebeke çekimini kontrol edin.
Tuşlarını inceleyin home tuşu sert v.s basıyorsa almamanızı öneririm ucuz yapıldığı iddaa ediliyor ama ucuz yapan yerler telefonu maf edip geri veriyor.
Beyaz ekranda herhangi bir sararma var mı inceleyin. 4'lerde oluyor ama 4s'te görmedim hiç.
Şunuda unutmayın iphone her telefoncuya yaptırılmaz. Her parça takılmaz. Bir sorunla karşılaştığınızda 3den 5ten kaçarak telefonu maf edersiniz. İyi forumlar...
iphone'u sadece kasma derdini yaşamamak için alıyorum. şuan kullandığım cihazın ramı bile 768 mb ama, bi most wanted'ı açamıyor doğru düzgün. iphone'da 0 kasma ile herşeyi yapabilirim diye umuyorum.. ayrıca bu cihaz çok sinir bozucu sürekli donanımsal arızalar çıkartıyor... bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.. iphone alacağım zaman bunlara kesinlikle dikkat edicem.

- - - Eklendi - - -

Htcdeki muzik kalitesi hicbirinde yok
beats kulaklıkların fotoğraflarını çoğunlukla iphone ile çekiyolarlar bu konuda çok kararsızım açıkcası en kısa süre de kendim deneyeceğim.

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Telefonun desire x mi mobilim

• Beğen

Üst Alt