ıphone 3.1.3 jaılbreak hıc bukadar kolay olmamıstı...okumadan ıslem yapmaya kalkmayın arkadaslar

Sponsorlu Bağlantılar

UNICORNDREAMS

UNICORNDREAMS

Üye
    Konu Sahibi
hata ile 3.1.3 update yapan arkadaşlar3.1.2 dönüşü!!!!!!!!
itunesten 1015 hatasını alıp iphone ekranında itunes ve usb yani rocovery modda gördügünüzde blackra1ni açıp jailbreak yaparak
.3,1,2 dönüş yapabilirsiniz

Selam , benim derdimde ayni ben de 3.1.3 Update yaptim, geri dönmek istiyorum.birtürlü basaramadim.Benim iphone 3G 8 GB günümü arkasinda ki numarayi diyorsan Model no: A1241 FCC ID : BCGA1241 IC ID : 579C-A1241 diye numara var.simdiden tesekkürler

arkadasim ilk once telefonun modeli 3 gs ise bircok kisiler gibi beklemelisin ama 3 g ise snowbreeze ile yeni bir firmware yaratip telefonuna yukluyebilirsiin senin telefonun 41. hafta surumu son iki hane id numarasi senin kacinci hafta uretimi oldugunu gosterir

Reader881

Üye
Benim telefon 3G diye yazmistim evet sonu 41 bunu nasil yaparim yani snowbreeze yi anlatabilirmisin tesekküerler.

ALOMBO

Üye
slm. benim yurtdışından alınma pasaport kayıtlı 3.1.3 sürümlü hiç jailbreak yapılmamış 3g 16 gb telime hangi işlemleri yapacağımı söyleyebilirmisiniz mümkünse resimli olursa memnun olurum. şimdiden tesekkürler.

memolican2

Üye

ben bunu buldum olurmu bir bakin 3.1.3 (Modem 05.12.01) bu da oluyor diyo dogrumu

--------------- Ekleme ---------------

bir bu var olurmu ki

rapstyle_34

Üye
NOT:ARKADASLAR TAMAMEN ALINTIDIR BILGILENDIRME AMACLIDIR...

UYARI:CİHAZI YURTDIŞINDAN ALMIŞ OLANLAR, FAKE IMEI KULLANANLAR, UNLOCK İLE KULLANLAR YÜKLEMESİN iPHONE 3GS'DE ŞUANDA ÇALIŞMIYOR.

Not:
İmei kayıtlı 2g de redsnow 9.2 ile sorunsuz jb yapılabiliyor .İmei kayıtlı 2g kullanan arkadaşlar yapabilirler

jailbreak Hiç Bukadar Kolay Olmamıştı
Beyler şu anda sadece kayıtlı TR 3G ve 2G cihazlar jailbreak yapabiliyor. bunun dışındaki hiçbir makina denemesin.kilitlenen elmada kalanlar iyi dinleyin,cihazı home+restoreye basarak kapatın,kabloyu sökün,sonra home tusuna basarken kabloyu takın,recovery moda geçecektir. update edin ve jb çıkana kadarda kurcalamayın.

Lütfen yurtdışı iphone kullanıcılarımız baseband Olayından en azından bu gecelik yüklememesi Gerekmektedir.
---------------------
!!!!!!!!!hata ile 3.1.3 update yapan arkadaşlar
3.1.2 dönüşü
!!!!!!!!
itunesten 1015 hatasını alıp iphone ekranında itunes ve usb yani rocovery modda gördügünüzde blackra1ni açıp jailbreak yaparak.3,1,2 dönüş yapabilirsiniz
-----------------------------------
İTUNES versiyonuzu update yapmalısınız 9.0.3 olmalıdır
sadece bendeki türkcell vede 3g iphone normal olarak itunesten update yapmalısınız son fw 3..1.3 için
sonrasındada Redsnow final
versiyonunu açarak bir önceki indirdiğiniz fw olan 3.1.2 restore ipsw göstermeniz yeterli olacaktır.iphonunuzdaki bütün uygulamalar ve tel rehberiniz cydiadan yükledikleriniz yerli yerinde diğilmi peki son aşama ne kaldı cydiaya sourceye repo.beyouriphone.com eklemeniz ve o sourceden patch 3.1 kurmak sanırım bunuda hepimiz biliyoruz.sizlere kolay gelsin

Yanlış duymadınız 3.1.3 fw jailbreaklı vede bütün mevcut uygulamalar iphonunuzda sadece cydiadan Appsyc 3.1 yüklemeniz yeterli.rehberiniz bile yerinde.

iPhone 3.1.3 Türkiye'de İlk olarak Jailbreak trafikci258 Tarafindan Yapılmıştır....

Nasıl Jailbreak Yapıldı?

-Öncelikle Gerektirir
-Türkiye'den alınan iPhone 3G'de denendi.
-Update yaptıktan sonra final olan Redsnowu açın ve 3.1.2 fw gösterin ve olacaklarıda görün rehberinizde uygulamalarınızda aynen iphonunuzda duruyor hatta rehberinizde sadece app sync 3.1 yüklemek kalıyor hayırlı olsun....

İNDİR:

-----------------------------

Kayıtlı 2g kullanıcıları için resimli anlatım

İlk önce browsera tıklayıp orjinal 3.1.2 fw yi göstermen gerekiyor.Eğer sende yüklü değil ise orjinalini buradan indir.

Seçtiğin fw doğru ise aşağıdaki next işareti çıkıcak

İlerlediğinde kutucuklardan cydia ve unlock u seçiceksin.

Next dedikten sonra alttaki gibi senden bootloaderları isticek.bu linkten indirip zipten çıkart ve gerekli browserlara 3.9 ve 4.6 yı göster. boot linki

Yukarıda bootları yerlerine koyup next dedikten sonra karşına alttaki resim çıkıcak.yanlız buna next demeden önce cihaz elinizde olsun mutlaka.

Şimdi dfu moda alıcaksın cihazı.3 madde çıkıcak karşına sen cihaz elindeyken ilk madde seçili olduğunda 3 saniye power tuşuna basılı tutucaksın..2.maddeye geçtiğini gördüğünde powerdan elini çekmeden home tuşunuda basıp 10 saniye basılı tutup bekliceksin.. 3.maddeye geçtiğinde elini powerdan çekip taaki cihazın ekranı beyaz olana kadar home tuşuna basılı tutup bekliceksin.ekran beyaz olduğunda elini home tuşundan da çek ve yüklesin kendi jb yi.En sonunda cihaz kendini açınca usb den çıkartırsın.Sonrası jb hayırlı olsun.Eğerki bu sırayı takip ederken hata verirse yada beyaz ekranı yakalayamazsan bi önce sayfaya back ile dönüp tekrar next diyerek bu 3lü maddeyi uygulayabilirsin.

resimli anlatım için
güvenc1905 arkadaşımıza tşkler

!!!!! Lütfen okumadan bir işlem yapmayınız
!!!!
---------------------------

Arkadaşlar biraz detay vereyim.

1: eğer yurtdışı bir 3G sahibi iseniz 3.1.3 yüklediyseniz blackra1n filan unutun o 05.11 baseband içindi şimdi sizin baseband iniz 05.12 oldu bu yüzden telefon özelliğiniz gitti
buradada 2 seçenek var

a) bootloader versiyonu 05.08 ise şimdilik yok olsada yakında çıkacar elbette fuzzybad ile baseband downgrade yapıp sonra 3.1.2 orjinal yükleyip eski işlemleri yapacaskınız
b)bootloader 05.09 veya daha farklı ise 05.12 de çakılı kalan baseband için unlock çıkmasını bekleyeceksiniz

2: eğer elinizde 2G varsa 3.1.3 yaptıysanız ve imei kayıtlı ise redsn0w son sürüm yapıp unlock seçeceksiniz gerisi herşeyi ile 3.1.2 deki ile aynı

3: türkiyeden alınma 3G sahibi iseniz 3.1.3 e direkt yükleyip redsn0w yapacaksınız zaten unlock ve aktivasyon olmuş olduktan sonrada jailbreak olacak cihaz devamı 3.1.2 deki ile aynı

4: eğer yurtdışı 3Gs kullanıyorsanız 2 seçenek var

a) boot sorunu yok ise : dfu moda alıp shift+restore ile 3.1.2 göstereceksiniz 1015 hatası verecek blackra1n uygulayacaksınız telefonunuz 3.1.2 olmuş olacak ama baseband 05.12 olduğundan telefon özelliği olmadan bu şekilde kullanacaksınız
b) boot sorunu yaşıyorsanız ve 3.1.3 yüklediseniz gene 3.1.2 seçip blackra1n yapacaksınız data kablosunda kalacak blacra1n bir daha yapacaksınız 3.1.2 olacak ama gene boot sorunlu ve unlock olmayacak bekleyeceksiniz

5: türkiye cihazı 3Gs 3.1.3 Yapmışsanız gene 2 seçenek var

a) boot sorunu yok ise : yukardaki gibi 3.1.2 yapacaksınız jailbreakli ama baseband 05.12 olduğundan üstüne aktivasyonu yapılammış bir custom yükleyeceksiniz ki simkart ile unlock yapasınız ve jailbreakli 3.1.2 kullanasınız ama baseband gene 05.12 kalacak ama bu sorun değil

b: boot sorunu olan bir cihaz ise : yapacak bişeyiniz yok 3.1.2 ye düşürsenizde custom yükleyemediğpinizden unlock yapma imkanınız olmayacak bu yüzden 3.1.3 teyken orjinal unlock yapıp jailbreak yapmadan bekleyeceksiniz ..

işlemler bu şekilde herkes kendi telefonu için olan seçeneğe bakabilir...

slmm arkadaşım forumda jailbreakle ilgili yazını okudum ama özel olarak bir sorum olacak şimdi ben 1 hafta önce genpalı 32gb 3GS aldım ve fireware e baktığımda direk 3.1.3 oldğunu gördüm şimdii jailbreak yapılıyormu yapılıyorsa garantili tele dokunmak sakıncalımı baya bi yazılım var yükleyemiyorum 2 sene beklyiimmi :D senin geniş düşüncelerini merak ediyorum şimdiden tşkler iyi günler

nserhantr

Üye
kardes !!!!!!!!!hata ile 3.1.3 update yapan arkadaşlar 3.1.2 dönüşü!!!!!!!!
itunesten 1015 hatasını alıp iphone ekranında itunes ve usb yani rocovery modda gördügünüzde blackra1ni açıp jailbreak yaparak.3,1,2 dönüş yapabilirsiniz bunu nası yapıcaz sorun burda ben ilk defa jailbreaklicek biriyim neden en önemli kısımı gecmişsin anlamadım bilmeyen adam su yazıcan hicbirsey anlamıyor

enesx86

Üye
mrb. iphone ile ilgili bi kaç sorunum olcaktı. iphone konusunda çok az bilgim var. kardeşimin bi arkadaşı ona iphone vermiş ben kullanıyorum. ön tarafında kamera yok sanırım bu 2g modemi mi oluyor ? versiyonu 3,1,3 jb yapıldı mı bilmiyorum onu nasıl öğrenebilirim. yapılmamışsa nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkürler

♥♣♠kumarbaz♥♣♠

♥♣♠kumarbaz♥♣♠

Üye
iphonelerin zaten onunde kamera yok arkada var sadece zaten telefonun arkaasında yazar iphone hangısı

boss2023

Üye

ben bunu buldum olurmu bir bakin 3.1.3 (Modem 05.12.01) bu da oluyor diyo dogrumu

--------------- Ekleme ---------------

bir bu var olurmu ki

deneyen birileri var mı acaba bunu? kredi kartı dolandırıcılığı olabilir diye düşünüyorum? deneyen ve olumlu sonuc alan arkadaş varsa yazabilirse seviniriz.

enesx86

Üye
2g 3,1,3 olan versiyonu 3,1,2 ye düşürmeden yapabilirmiyiz nasıl yaparız yazdıdan anlayamadım