ios 7.1.2 yüklü iDevice'ınızı kaç gün kapatmadan kullanabildiniz?

 • 31 Ağustos 2014
 • 530 Okunma
 • 16 Cevap

 1. evet arkadaşlar.. biraz da kafa dağıtalım :) ben bir test yaptım ve ios 7.1.2 yüklü iphone 5s cihazım 33 gün boyunca hiç teklemeden çalıştı, battery doctor da kontrol ettiğimde ram seviyesi %63-80 arası gidip geliyordu.. 33. günün sonlarına doğru ram seviyesi birden %93e fırladı ve kalan ram miktarı 90 mb a düştü :) sonuçta ne mi oldu..tıkır tıkır çalışan bir sistem vardı karşımda.uygulamaları tak tak açan. sadece kamera açılıp kapanıyordu o kadar, sonra da cihaz kendini resetledi ve ram miktarı optimal seviyeye geldi.. ben memnun kaldım açıkçası..hiçbir android cihaz bu denli uzun süre kapatılmadan stabil çalışmaz.. siz ne düşünüyorsunuz? daha uzun süre direnebilen var mı :)
   


  Yazan: Makale_Helvetia
 2. Direnen var mı bilmiyorum ama android te ramde şişme yani daha doğrusu dolu olunca daha hızlı çalışıyor.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. ram de şişme olsa ağırlaşması gerekmez mi? zaten fazla ram tüketen bir sistem nasıl daha hızlı çalışıyor?
   
 4. Ram dolu olunca tüm uygulamalar aktif olarak çalıştığı için kullanım esnasında bekleme yapmıyor.İşin özeti bu.Aslında ram'in dolu olması kötü birşey değil.Ram gerektiği zaman zaten sistem kendisi gereken ram miktarınıda otomatik boşaltıyor.
   
 5. orası öyle tabi ios da bunu çok güzel yapıyor ama bu ağır yük'ü kaldırabileceği bir zaman var..benim 5s mesela 33 gün dayandı.sonra ne olduysa ram şişti 90 mblara düştü, kamera falan açılmadı :)
   
 6. Benim 1 ayı geçti telefonda en ufak kasma yok.
   
  iPhone ile gönderdi
 7. Iphone 4S'i IOS 6.0.1'de 4 ay kapanmadan kullandım hiç ram sorunu yoktu sadece Home tuşuna basınca 5 saniye geç algılıyordu DFU modda yeniden başlattım, ondan sonra 6 ay kapatmadan (Hep %40'da %67'de şarj ettiğim için) durdu Gökçeada'dayken dokunmatik algılamıyordu yine DFU modda yeniden başlattım, yani sizinkiler baya az. :D
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 8. Benim asus me173x android tablet 2 aydır kapanmadan çalışıyor problem yok. Zaten bi ara telefonu aldığımda 2 hafta hiç dokunmamıştım şarjı %80'lerden %4 e düşmüş 2 haftada. Halen arada bir alıyorum elime haftada 1 şarj oluyor. Gayette stabil.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. evet,sanırım uygulamaları sürekli arka planda açıp kapatmak da ram dengesini bozuyor,bir süre de kapatmadan kullanmayı deneyecem.Bakalım sonuç ne olacak,en azından ios 8 gelene kadar..
   
 10. Bende geçen gün iPhone 5'imdeki tüm uygulamaları açtım sistem uygulamaları dahil 70-80 uygulama açıktı battery doctorda 90 mb ram kalmış görünüyordu ama sistem tıkır tıkırdı.
   
 11. geçen gün diyorsun ama :) 1-1.5 ay hiç kapatmadan kullan sonra ram 90 mb'a düşsün öyle konuşalım :)
   
 12. Sen hiç kullanmadan mı o kadar açık kaldı?
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 13. Babamda 4s var hiç kapatmıyo 2 sene oluyo belkide kasma falanda yok
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 14. ben ipad 4 hiç elime almadan 89 gün gordü :D
  ---
  100 de 15 falan şarjı vardı en düşük ışıkta :D
   
 15. tabii ki kullandım ama arka planda hiç açık uygulama bırakmadım,sürekli aç kapa yaptım bu da ram'e fazla yük bindirdi sanırım
   
 16. Anladım tatil bitmeseydi deneyebilirdim ama şuanda yapamam sanırım
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 17. ben deniyorum bakalım ios 8 gelene kadar kapamam :)
   
  Baranbaris bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
14/12/2018 - 15:39