İOS 7.1.2 Jailbreak Yapmak Videolu Anlatım (İphone 5S,5C,5,4S,4, iPad Air,4,3,2,Mini İpod Touch 5)

Sponsorlu Bağlantılar

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
İOS 7.1.2 Jailbreak Yapmak Videolu Anlatım (İphone 5S,5C,5,4S,4, iPad Air,4,3,2,Mini İpod Touch 5)
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere İOS 7.1.2 işletim sistemine sahip İphone (4,4S,5,5S,5C), iPad Air,4,3,2, Mini ve iPod Touch 5 cihazlarınızı nasıl jailbreak yapacağınızı videolu bir şekilde aşama aşama anlattım.Siz de aşağıda ki videoyu izleyerek başarılı bir şekilde cihazınıza jailbreak yapabilirsiniz.

Uyarı:

Bu işleme başlamadan önce mutlaka İtunes üzerinden telefonun yedeğini almayı ihmal etmeyin.

Açıklama:

Ayrıca yedek aldıktan sonra eğer imkanınız varsa yine itunes üzerinden ya da telefon üzerinden cihazını sıfırlayıp (içinde bulunan veriler silinecektir ama yedek aldığınız için sorun yok daha sonra yükleyebilirsiniz yedeği, jb işleminden sonra ) jailbreak işlemini yaparsınız ileride cihazınızda takılma donma veya başka bir sorun çıkma ihtimali en aza inecektir.(Hiç bir şeyin garantisi veremem çünkü teknoloji bunu gerektirir) Bunu yapmadığınız taktirde bir kaç gün sonra sorunlar çıkabilir tercih sizin .Ondan sonra sorunlar olduğu zaman cihazı tekrar sıfırlama durumunda kalabilirsiniz.Bütün dediklerimi yaptığınız halde JB den sonra ki kullanımda sorun çıkarsa eğer Jailbreak işlemini silmeniz gerekiyor .

Genel Hatırlatma:

Jailbreak İOS kullanıcıları için zorunlu olan bir şey değildir . Jailbreak zorunlu değil, bir ihtiyaçtır.Bu işlemi benim konumdan yapmaya başladığınızda oluşabilecek her türlü sorundan sizler sorumlusunuz.Ne şahsım "anılbaran" ne de MaxiCep İnternet Hizmetleri
sorumlu değildir.

Tabi ki de anılbaran olarak, sorunlarınız olduğu zaman sizlere bu konu üzerinden elimden geldiği kadarı ile destek vericem.

Acil Durum Bilgi Notu:

Öncelikle JB işlemi cihazını garanti dışı bırakır.Eğer sersive göndereceksiniz göndermeden JB yi silmeniz gerekir.Bunun için de telefonda bulunan genel yazılım baştan kurmanız gerekir.JB esnasında diyelim ki cihazınız açılmadı Apple logusunda veya başka bi yerde takıldı ya başka bir sorun oldu .Hemen itunes üzerinden iphone'a geri yükle seçeneğine tıklayın.(bilgileriniz silinir ama korkmayın tabi daha önce yedek aldıysanız sorun yok
) itunes bilgisayarınıza stock en son ios yazılımı indirecek ve daha sonra kendi kuracak sizde cihazına kavuşmuş olacaksınız.Bununla ilgili önümüzde ki haftalarda zaman bulabilirsem video çekebilirim.

Öncelikle Jailbreak yapmak için aşağı da bulunan ''Bağlantı'' butonuna tıklayarak karşınıza gelen adrese giriyoruz ve bilgisayarınız hangi işletim sistemine sahipse (Windows veya Mac) ona göre Jailbreak yapma programımız olan Pangu v1.1 dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz.Sonrasında sizler için hazırladığım aşağı da bulunan videoyu izleyin ve işlemleri aşama aşama dikkatlice yapıyoruz.Şimdiden hayırlı olsun.

JB İŞLEMİNİ NASIL KALDIRACAĞINIZI BİLMİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: qltknn, emre hrmn, adc1907 ve 3 diğerleri

lazye

lazye

Üye
çok teşekkürler anıl hocam sizi s60 v5 tende hatırlıyorum :D bide sorum olacak bedava oyun nasıl yüklüyoruz mesela :D Nasıl geri alabilirim daha sonra :D

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler anıl hocam sizi s60 v5 tende hatırlıyorum :D bide sorum olacak bedava oyun nasıl yüklüyoruz mesela :D Nasıl geri alabilirim daha sonra :D

dostum eski haline çevirmek kolay .İtunes ile bağlıyosun ya hani sag üste iphone diyor ona tıklıyon sonra oradan iphone'a geri yükle seçeneğine tıklayın.(bilgileriniz silinir ama korkmayın tabi daha önce yedek aldıysanız sorun yok) itunes bilgisayarınıza stock en son iOS yazılımı indirecek ve daha sonra kendi kuracak sizde cihazına kavuşmuş olacaksınız.

Oyun yükleme işi önce cydia ya giriyon ordan kaynaklara giriyon düzenle diyon ve şunu ekliyon aynen orada boşlukta şu olacak:

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

sonra ekle diyon cydia nın arama kısmına geçiyosun ve şunu yazıyosun Appsync u yaz zaten direk çıkar Appsync unified transition.... diye ( ikincisine gir ) onu kuruyosun .

Sonra itools kur pc ye telefonu bağla applacitons kısmından instal deyip istediğim oyunu oradan yükle.Bak şu oyunda dene mesela

Aksiyon - Modern Combat 5: Blackout 1.0.1 iPA – iOS [iPhone, iPad, iPod Touch] - MaxiCep

ayrıca bütün bu işlemleri önümüzde ki haftalarda yine videolu bir şekilde anlatıcam

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: lazye
Serhan

Serhan

Üye
Appcake en iyisi oyun ve uygulamada

lazye

lazye

Üye
çok teşekkür ederim anıl hocam :Dya bende pardus geldi bi kere kendini başlattı daha sonra daha başlatmadı ama olmadı ve tablet şu anda kapalı durumda :( açılmıyoredit:tamam hallettim teşşekür ederim çok saolun :D

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim kardeşim

krasblade

krasblade

Üye
hocam dediğiniz gibi yapıyorum ama her seferinde dump caches failed diye hata alıyorum nerde yanlışlık yapmış olabilirim

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
cihaz nedir versiyon bilgisini nedir ayrıca önce tarihi değiştirip usb ile baglayıp sonra jb butonuna bastınız mı ? istersiniz cihazı sıfırlayıp öyle deneyin

krasblade

krasblade

Üye
cihaz nedir versiyon bilgisini nedir ayrıca önce tarihi değiştirip usb ile baglayıp sonra jb butonuna bastınız mı ? istersiniz cihazı sıfırlayıp öyle deneyin
4s sürüm 7.1.2 dediğiniz gibi yaptım tarihide 2 şubat yaptım

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
tarihi bi de 1 haziran olarak deneyin .Restore yapım tekrar jb yi deneyin bi olmazsa araştırım başka bu sorunu yaşayan var mındiye

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
restore sonucu hala olmuyo başka bi durum var demektir çünkü itunes açık olmasn arka planda

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
başka pc de deneyebilirsiniz bi de olması gerekiyor

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
pangu v1.1 exeyi açmanız yeterli isterseniz kendi kullandığımı upload edeyim ben iphone 4 ü bu şekilde jb yaptım videoda ki iphone 5

krasblade

krasblade

Üye
anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
yedegini al ama derim

krasblade

krasblade

Üye
Teşekkürler restoreden sonra oldu eline sağlık birde bu sürüm için installous tarzı Pro tavsiyen varmı

anılbaran

anılbaran

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler restoreden sonra oldu eline sağlık birde bu sürüm için installous tarzı Pro tavsiyen varmı
Oyun uygulama yükleme işi önce cydia ya giriyon ordan kaynaklara giriyon düzenle diyon ve şunu ekliyon aynen orada boşlukta şu olacak:

sonra ekle diyon cydia nın arama kısmına geçiyosun ve şunu yazıyosun Appsync u yaz zaten direk çıkar Appsync unified transition.... diye ( ikincisine gir ) onu kuruyosun .

Sonra itools kur pc ye telefonu bağla applacitons kısmından instal deyip istediğim oyunu oradan yükle.Bak şu oyunda dene mesela

Aksiyon - Modern Combat 5: Blackout 1.0.1 iPA – iOS [iPhone, iPad, iPod Touch] - MaxiCep

haqqus

haqqus

Üye
cihazımda sim kilit var ve aktivasyon sim kartım yok ios 5 kullanıyorum bu yüzden ios 7 ye geçsem nasıl JB yaparım aktivasyon olmadan. ??

Üst Alt