iOS 11.2.6 güncellemesi indirilebilir!

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
iOS 11.2.6 güncellemesi indirilebilir!

Cupertino merkezli teknoloji dünyasının dev ismi olan Apple firması, büyük bir titizlik ve özenle yeni işletim sistemi sürümü iOS 11.3 üzerinde çalışıyor. Bu işletim sistemi güncellemesi öncesinde iOS 11.2.6 güncellemesini yayınlayan şirket, önemli bir sorunun üstesinden gelmeyi başarmış.

Son dönemlerde teknoloji dünyasının gündeminde sıkça yer alan Telugu mesaj sorunun üstesinden gelen şirket, artık içeriği Telugu karakteri olan mesajlar yüzünden cihazların kullanılmaz hale gelmesini engellemiş durumda.

Tüm iOS 11.3 beta sürümlerini yükleyip test ettiğimizde daha önce bu soruna rastlanılmadığı görülürken, internette son dönemlerde yayınlanmasından sonra şaka maksatlı olarak kullanılmaya başlanılmıştı. Bu açığın şaka maksatlı olarak yaygınca kullanılması da önemli sorun yaratırken, şirket bu nedenle sorunun üstesinden gelmek zorunda kaldı.

Bunun yanı sıra güncelleme ile bazı üçüncü parti uygulamalarının harici aksesuarlara bağlanmamasıyla ilgili bir sorunda düzeltilirken, bunun haricinde herhangi bir hata düzeltmesi ile geliştirmenin işletim sisteminde yapılmadığı belirtiliyor.

iOS 11.2.6 hangi cihazlara yüklenebilir?
  • iPhone: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE ve iPhone 5s
  • iPad: 12.9 inç iPad Pro (2. nesil), 12.9 inç iPad Pro (1. nesil), 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2
  • iPod: iPod Touch 6. nesil

Son düzenleme: