internet yayma

Sponsorlu Bağlantılar

elmas7262

elmas7262

Üye
    Konu Sahibi
internet yayma
merhaba arkadaşlar. biz iki kat altımızdaki komşumuzdan kablo çektik ve masaüstü bilgisayarıma bağladık. fakat evin hiçbir yerinde internet çekmiyor ve malesef modem komşumuzda. evde telefonla bağlanabilmek için çözüm yolu arıyoruz yardım edebilir misiniz? (my public wifi gibi şeyler olmasın, bilgisayardan yayma değil modem gibi bir şey istiyorum)

Luck Star

Luck Star

Üye
Access Point demek istedin galiba :)

ogun281

Üye
Marka olarak tplink in güçlü ve çok kullanılan bir modemi vardı . (modelini hatirlayamadim ama nette bulursunuz ) onu kullanın . Kurulum için kısa ve kolay bir system kurulumu var onun disinda access Point i modemin yanına veya açık bir alana bagliyorsunuz .

elmas7262

elmas7262

Üye
    Konu Sahibi
Marka olarak tplink in güçlü ve çok kullanılan bir modemi vardı . (modelini hatirlayamadim ama nette bulursunuz ) onu kullanın . Kurulum için kısa ve kolay bir system kurulumu var onun disinda access Point i modemin yanına veya açık bir alana bagliyorsunuz .
modemin yanına kursam evimin her yerinde çeker mi ama iki kat söz konusu çünkü

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Arkadaşımızın dediği gibi acces point yada routher kullanman gerekir. Önce bilgisayara ürünü bağlayıp şifre parola kullanıcı isimleri giriyorsun, sonra modemden çektiğin kabloyu bağlıyorsun. Bide tp link iyidirde sen yinede airties al.

elmas7262

elmas7262

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşımızın dediği gibi acces point yada routher kullanman gerekir. Önce bilgisayara ürünü bağlayıp şifre parola kullanıcı isimleri giriyorsun, sonra modemden çektiğin kabloyu bağlıyorsun. Bide tp link iyidirde sen yinede airties al.
yani aldığım ürünü modemin yanına değil de kendi bilgisayarımın yanına kuracağım parola falan hallettikten sonra bilgisayara taktığım internet kablosunu çıkartıp o ürüne takacağım. doğru anlamış mıyım?

Luck Star

Luck Star

Üye
access point kablosuz ağı dağıtır. bir kablosuz modem lazım onunla bağlantılı olarak bir de access point çalışıcak evin istediginiz yerine koyun sanki orda internet varmıs gibi olur

hikmet366

hikmet366

Üye
Access point e gerek yok herhangi wifi li bir modem varsa yaz?

elmas7262

elmas7262

Üye
    Konu Sahibi
sonuç olarak ne yapıyorum anlamadım access pointe mi ihtiyacım var :ah:bilmm

hikmet366

hikmet366

Üye
Elinde modem varmı access point e gerek yok

mhmtkrtp

mhmtkrtp

Üye
anladım, çok teşekkür ederim
kardeşim ilk defa yapacaksan sende benim gibi çok karışık diye düşünebilirsin ne yapacağını bilmediğin için ama çok basit. ben de aynı dertten müzdariptim.
1- accent point alacaksın
2- arkadaşından gelen kabloyu aldığın accent pointe bağlayacaksın
3- kutu içinden çıkan kısa İnternet kablosunun bir ucunu accent pointe diğerini bilgisayara bağlayacaksın(bir defaya mahsus)
4- bilgisayardan internet taraycını açıp adres çubuğuna 192.168.1.1(genelde budur başka bi ip ise kullanma klavuzunda yazar) yazıp modem arayüzüne gireceksin
5- modem arayüzünden wifi şifreni belirleyip kaydettikten sonra tammadır
6- kısa ara kabloyu çıkarıp arayüzde belirlediğin wifi ismine girip belirlediğin şifre ile kullanmaya başlayabilirsin güle güle kullan

bu anlattıklarım burada uzun görünebilir ama 5 dk lık bir iş bile değil. ben kurarken zorlandım açıkçası...

elmas7262

elmas7262

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim ilk defa yapacaksan sende benim gibi çok karışık diye düşünebilirsin ne yapacağını bilmediğin için ama çok basit. ben de aynı dertten müzdariptim.
1- accent point alacaksın
2- arkadaşından gelen kabloyu aldığın accent pointe bağlayacaksın
3- kutu içinden çıkan kısa İnternet kablosunun bir ucunu accent pointe diğerini bilgisayara bağlayacaksın(bir defaya mahsus)
4- bilgisayardan internet taraycını açıp adres çubuğuna 192.168.1.1(genelde budur başka bi ip ise kullanma klavuzunda yazar) yazıp modem arayüzüne gireceksin
5- modem arayüzünden wifi şifreni belirleyip kaydettikten sonra tammadır
6- kısa ara kabloyu çıkarıp arayüzde belirlediğin wifi ismine girip belirlediğin şifre ile kullanmaya başlayabilirsin güle güle kullan

bu anlattıklarım burada uzun görünebilir ama 5 dk lık bir iş bile değil. ben kurarken zorlandım açıkçası...
daha açık bir şekilde yazmışsınız teşekkür ederim daha iyi anladım şimdi

Üst Alt