İnternet Explorer Giriş Sayfası Değişmiyormu ? | Çözümü Burada [ Resimli ]

 • 21 Nisan 2011
 • 1995 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >
  Explorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

  Sırasıyla Yapılması Gerekenler :  Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.

  Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesi altında bulunan aşağıdaki sekmeleri tek tek tıklayarak ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >  Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

  Bu menünün sağ tarafında bulunan ''Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.
  ''Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

  Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik. Hadi geçmiş olsun.
  Bukadar...


  Alternatif başka bir yol daha var  Başlat/Çalıştır/Regedit yazıp  < Resmi açmak için tıklayın >
  This image has been resized. Click this bar to view the image. The original image is sized 800x230.< Resmi açmak için tıklayın >
  "düzen" menüsünden bul diyelim.  < Resmi açmak için tıklayın >
  Karşına çıkan pencereye "Start Page" yaz ve aramaya başla.  < Resmi açmak için tıklayın >  Oradaki dize değerine ya açılmasını istediğin sayfayı ya da "about:blank" yazın sorun kökten çözülecektir.
   


  Yazan: Furkan1103
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/12/2018 - 23:05