INTEL mi AMD mi ?

• 19 Eylül 2012
  • 1140 Okunma
  • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. AMD çok ses yapıyomuş sesten duramazsın dediler INTEL hızlı ses oranı az dediler kafam karıştı hanqi anakart alıyım siz söyleyin

Yazan: Awriyedikkat
  2. ben hala yardımcı olmama konusunda kararlıyım..

3. Kardşim sen ol diyen mi var halla halla başka adam mı yok

4. hadi bakalım. kim varmış başka

5. ohaa xD traktör markası değil ki xDXD ben kullanıyorum hız konusunda memnunum .çift çekirdekli intallere göre daha iyi oyun performansı da yüksek

6. Amd tavsiye ediyosun yani peki model knusunda

7. İşlemcide ses yapma gibi bir saçmalık olmaz. ses yapsada öyle motor gibi ses yapmaz korkma . Özet olarak : Paran varsa intel yoksa amd . İnteli tavsiye ederim.

- - - Eklendi - - -

Türkiye'de yapılan değerlendirmeye de bakma . Yukarıdakiler performans görmemiş adamlar. Şunu da ekleyeyim : kimse bu işlerde L-LumieRe ile yarışamaz .

8. Paran varsa kesinlikle intel model olarakta intel i5 2500k işini görür her konuda

9. i5 işlemci ne kadar kardş.

10. İ5 2500k 450 500 tl gibi bir fiyat

11. amd fx-4100 3.6 ghz 223 tl yani öyle yazıyo

12. AMD işlemcilerin en iyi tarafı ucuz olmaları,ama son zamanlarda Intel işlemcilere göre performans bakımından daha geride kalmış durumdalar. Daha fazla ses çıkarıyor diyen arkadaşlar da nispeten haklılar çünkü AMD işlemciler Intel işlemcilere nazaran ısınmaya karşı daha dirençsizdir. İşlemci fanınız ısınmayı önlemek için daha sık devir yapar bu da daha fazla ses çıkmasına sebep olur.

Fiyat aralıklarına göre her iki marka da tercih edilebilir,fanboy olmamak lazım. Ama özellikle üst seviye kullanım için Intel AMD'ye göre çok daha iyi modeller üretmekte. Siz bütçenize göre en doğru marka/modeli seçmeye çalışın ve genel olarak iki markayı karşılaştırmaktan uzak durun :)

13. Kardş teşekkür ederim kafaya koydum amd alıcam l-limuere nin verdiqi model

Kardş almayı düşündügüm parçalar zahmet olmazsa vatan computerin sitesinden bulabilirmisin
    fiyatlarıyla beraber yazarsan sewinirim

AMD FX-4100
    MSI 970A-G46
    XFX HD6850 GDDR5
    SEAGATE BARRACUDA 500 GB SATA III
    FSP BLUE STORM PRO 80 PLUS 500 W GÜÇ

- - - Eklendi - - -

:tşk:kardeş ama AMD FX 4100 almaya karar verdim :good:
    Yalnız kasa bulamadım boş :S

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...