INTEL mi AMD mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
INTEL mi AMD mi ?
AMD çok ses yapıyomuş sesten duramazsın dediler INTEL hızlı ses oranı az dediler kafam karıştı hanqi anakart alıyım siz söyleyin

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ben hala yardımcı olmama konusunda kararlıyım..

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
Kardşim sen ol diyen mi var halla halla başka adam mı yok

aslanbaris

aslanbaris

Üye
AMD çok ses yapıyomuş sesten duramazsın dediler INTEL hızlı ses oranı az dediler kafam karıştı hanqi anakart alıyım siz söyleyin
ohaa xD traktör markası değil ki xDXD ben kullanıyorum hız konusunda memnunum .çift çekirdekli intallere göre daha iyi oyun performansı da yüksek

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
Amd tavsiye ediyosun yani peki model knusunda

A3rman

A3rman

Üye
İşlemcide ses yapma gibi bir saçmalık olmaz. ses yapsada öyle motor gibi ses yapmaz korkma . Özet olarak : Paran varsa intel yoksa amd . İnteli tavsiye ederim.

- - - Eklendi - - -

Türkiye'de yapılan değerlendirmeye de bakma . Yukarıdakiler performans görmemiş adamlar. Şunu da ekleyeyim : kimse bu işlerde L-LumieRe ile yarışamaz .

• Beğen
Tepkiler: mebater
bboyQ7

bboyQ7

Üye
Paran varsa kesinlikle intel model olarakta intel i5 2500k işini görür her konuda

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
i5 işlemci ne kadar kardş.

kemal21

kemal21

Üye
İ5 2500k 450 500 tl gibi bir fiyat

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
amd fx-4100 3.6 ghz 223 tl yani öyle yazıyo

Archonn

Archonn

Üye
AMD işlemcilerin en iyi tarafı ucuz olmaları,ama son zamanlarda Intel işlemcilere göre performans bakımından daha geride kalmış durumdalar. Daha fazla ses çıkarıyor diyen arkadaşlar da nispeten haklılar çünkü AMD işlemciler Intel işlemcilere nazaran ısınmaya karşı daha dirençsizdir. İşlemci fanınız ısınmayı önlemek için daha sık devir yapar bu da daha fazla ses çıkmasına sebep olur.

Fiyat aralıklarına göre her iki marka da tercih edilebilir,fanboy olmamak lazım. Ama özellikle üst seviye kullanım için Intel AMD'ye göre çok daha iyi modeller üretmekte. Siz bütçenize göre en doğru marka/modeli seçmeye çalışın ve genel olarak iki markayı karşılaştırmaktan uzak durun :)

Awriyedikkat

Awriyedikkat

Üye
    Konu Sahibi
Kardş teşekkür ederim kafaya koydum amd alıcam l-limuere nin verdiqi model

Kardş almayı düşündügüm parçalar zahmet olmazsa vatan computerin sitesinden bulabilirmisin
fiyatlarıyla beraber yazarsan sewinirim

AMD FX-4100
MSI 970A-G46
XFX HD6850 GDDR5
SEAGATE BARRACUDA 500 GB SATA III
FSP BLUE STORM PRO 80 PLUS 500 W GÜÇ

- - - Eklendi - - -

:tşk:kardeş ama AMD FX 4100 almaya karar verdim :good:
Yalnız kasa bulamadım boş :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt