İnsanları ışınlamak mümkünmüş

Sponsorlu Bağlantılar

jotem173

jotem173

Üye
    Konu Sahibi
İnsanları ışınlamak mümkünmüş
Bir atomu üç metre öteye gönderebilen bilim adamları, insanların ışınlanmasının da hayal olmadığını ifade ettiler.

Bilim adamları uzak bir gelecekte insanların Uzay Yolu dizisindeki gibi ışınlanarak bir yerden başka yere nakledilmelerinin mümkün olduğunu dile getirdiler.

Araştırmacılar, insan da dahil büyük nesnelerin ışınlanmasının fizik kanunlarına göre imkânsız olmadığını söylediler.Hollanda'da Delft Teknoloji Üniversitesi'nden Profesör Robert Hanson, “Atomları ışınlamayı başardık.

Atomları ışınlayabiliyorsak prensip olarak kendimizi de ışınlayabilmemiz mümkündür. Ama yine de bu ancak uzak bir gelecekte mümkün olabilir” dedi.

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115 ve KARİZMATİX

KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
İleride mümkün olacağına inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: enew ve jotem173
rocco_06855

rocco_06855

Üye
her duyduğunuz habere inanmayın bilimsel olan sayfaları tekip edin bu haberin gerçeklik payı yok.

hayyam482

Üye
At gözlüğüyle bakmiyalim. Elimizdeki bu teknoloji 50 yıl öncesine hayal gibi birşey di. Bu neden olmasın.

• Beğen
Tepkiler: Insegnante Pnkyo ve The Pancar
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Ömrümüz yeterse görebiliriz ama yetmezse hayal olur bizim için.

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Hmmm

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
valla onu bunu bilmem ama insanlar israfa bu hızda dewam ederlerse bu teknolojiyi görmemiz mümkün olmayacak

• Beğen
Tepkiler: can_huso_sulo
can_huso_sulo

can_huso_sulo

Üye
evet dostum ışınlanmak mümkün ama bunu sadece bilim açıklayabilmiş değil. onun için kimse inanmaz. ama bunu okuyan herkese söylüyorum okuyamayanlarada tabi :DD ışınlanmak mümkün ve var. bu kadar net. isteyen inanır. isteyen bilim denen şeyin açıklamasını bekler :DDD

zombaka

zombaka

Üye
evet dostum ışınlanmak mümkün ama bunu sadece bilim açıklayabilmiş değil. onun için kimse inanmaz. ama bunu okuyan herkese söylüyorum okuyamayanlarada tabi :DD ışınlanmak mümkün ve var. bu kadar net. isteyen inanır. isteyen bilim denen şeyin açıklamasını bekler :DDD
siz de iyice paronoyak oldunuz ha

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Bir atomu 3 metreye tasimislar he vay be o zaman insani milyonlarca atoma bölüp teker teker tasisinlar sonra birlestirsinler.Isinlanma olayi asla olmayacak isinlanan kisi canli ve tek parca olmak sartiyla tabi.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye

Ambulanc artık ışınlanma sayesinde gerek kalmaz salık ekipleri kaza yerine ışınlanırlar mesala olay yerine
polisler ışınlanır

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Işınlanmak derken, bir atomu olduğu yerde yok edip başka bir yerde yaratmak, ışınlanmaktır ve bu mümkün değildir. Ancak o atomu bir yerden başka bir yere ışık hızına yakın bir hızla taşırsan, buda bi nevi ışınlanmak yerine geçer ama tam anlamıyla ışınlanmak denmez. Yani bu teknikte sadece açık alanda ışınlanabilir, kapalı alandan başka bir alana ışınlanamazlar çünkü ışınlanırlen o atomlar çarpar gidemez :D

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Işınlanmak derken, bir atomu olduğu yerde yok edip başka bir yerde yaratmak, ışınlanmaktır ve bu mümkün değildir. Ancak o atomu bir yerden başka bir yere ışık hızına yakın bir hızla taşırsan, buda bi nevi ışınlanmak yerine geçer ama tam anlamıyla ışınlanmak denmez. Yani bu teknikte sadece açık alanda ışınlanabilir, kapalı alandan başka bir alana ışınlanamazlar çünkü ışınlanırlen o atomlar çarpar gidemez :D
var olan madde yok olmaz olmayan madde var edilemez. bir odunu ateşe versen etrfa kabiyondiksiti ısı kül çıkartır
bu üçü zaten odunun bünyesinde bulunuyor kendisini oluşuturan elmentler

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Bu kişinin de her konusu tutuyor ünlü galiba: D

Bruce Lee QQ

Bruce Lee QQ

Üye
Bu yöntem değilde kara deliklerin gizemini çözebilsek ışınlanmayı ancak o zaman bulabiliriz bence.

Üst Alt