İnceleme:Sniper Ghost Warrior 2

Sponsorlu Bağlantılar

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
    Konu Sahibi

Sniper Ghost Warrior 2 eski oyunu tamamen geride bırakmış.Bu sefer daha gerçekçi efektler,silahlar,adamlar...

Bu oyunda yine görevleri bizleri bekliyor.Ama oyun ertelenmişti.City Interactive tarafından yapılan resmi ve kesin açıklamaya göre serinin ikinci oyunu Sniper Ghost Warrior 2 önümüzdeki 2 ay içinde sevenleriyle olacak. Sadece bir çıkış aralığından ziyade kesin bir çıkış tarihi veren City Interactive yapılan ertelemeden dolayı da üzgün olduklarını gelecek muhteşem bir Sniper Ghost Warrior 2 hayranlarının gönlünü alçağını söyledi. Sürekli yeni bir erteleme yaşayan Sniper Ghost Warrior 2 için yapılan bu yeni çıkış tarihide bizleri pek heyecanlandırmadı açıkçası. Çünkü sürekli ertelenen yapımın neredeyse 6-7 ay önce çıkmış olması gerekiyordu zaten. Can sıkıcı durumun farkında olan City Interactive yaptığı resmi ve kesin bir açıklama ile Sniper Ghost Warrior 2’nin 18 Mart 2013 tarihinde çıkacağını net bir şekilde hayranlarına duyurmuştu.Ama bu sefer Microsoft Windows,PlayStation 3,PlayStation Vita,Wii ve XboX360 konsollarında oynanabilecek.Yani Call of Duty veya Battlefield oyunlar gibi etkilemeyeceğini biliyoruz.

Ama oyunun efektlerine dikkat çekmek istiyorum.Efektleri en az Call of Duty:MW~MW3 serisinin efektleri kadar.Gelelim oyunda canlandırdığımız karakterimize.Bir Özel Güvenlik Danışmanı'nda çalışan Kaptan Cole Anderson'ı canlandırıyoruz.Oyunumuz tropikal ormanlarda ve Burma,Tibet dağlarında geçiyor.Oyun eski oyundaki gibi Singleplayer ve Multiplayer oynayacağımız 2 seçeneğimiz var.

Ve birde bu güzel özellikleri ile beraber bu serinin 2. oyunu olacak Sniper Ghost Warrior 2'nin ve 1'in hikayelerine bir göz atalım.Sniper Ghost Warrior'un yapımcısı olan City Interactive, ilk oyununda senaryo
olarak çokta olmasa iyi bir iş çıkarmıştı. Bütün hazırlıklar tamamlanıp, oyun piyasaya sürüldüğünde, City Interactive iyi bir hasılatelde edmişti. Fakat bu başarının büyük bir kısmı oynanabilirlikten idi. Çünkü
insanı oynamaya hazmeden o müthiş sniper efektleri hemen oyunu oynamaya sürüklüyor bile. Senaryosu askeri bir ekipten bahsediyordu. Ciddi karakterler ve bu karakterlerin değişik değişik kod adları var.
Bu bir yandan iyi bir yandan ise kötü bir durum. Bunlardan bahsedecek olursak ilk olarak iyiden başlayalım. Birçok karakterin ve kod adının olması oyunu zevkli yapan güzel bir durum. Fakat İngilzce bilmeyenler
için vasat. Çünkü İngilizce'si iyi olmayan bir kişiyi düşünürsek aynı kişilerin farklı farklı kod adlarını, üstüne birde savaş üslerinin kodlarınıekleyince o kişinin kafası inanılmaz derecede karıştırır. Senaryo
hakkında ilgi çekici bir durumlardan biri de bu. Umarız City Interactive 2. oyunu olacak Sniper Ghost Warrior 2'de kod adlarını daha kısa tutmaya özen gösterir.2. oyununun hikayesinden bahsedecek olursak
hikaye bilgisi kilit bir noktaya değiniyor. City Interactive 2. oyununun senaryosu hakkında hiçbir bilgi vermek istemiyor. Tahminlere göre sürpriz ve eğlenceli birsenaryo ile karşımıza çıkacak. İnşallah öyle olur.

Genel Bilgiler

Sniper denilince akla gelen ilk oyunlardan biri Sniper Ghost Warrior 2.
Sniper Ghost Warrior ikinci oyunu ilk oyunda yaşanan hatalardan ders çıkarmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.Yine düşmanları keklik gibi avladığımız oyun Cry Engine 3 grafik motorunun gücünü de arkasına alarak çok daha iyi bir görsellik sunuyor.Oyun grafik ve kalitesi ile bu sektöre öncülük ediyor.Silah modellemeleri ve dizaynları oldukça gerçekçi oluşturulmuş.Oyun grafikleri ile göz dolduracağa mermi ve vuruş esnasında ki animasyonları ile gerçek hissi alacağımız bu dev yapım bizleri bekliyor
Oyunda keskin nişancı silahlarını kullanacağız,düşmanlara fırlatacağımız bıçağımız ve üst noktalara ulaşmak için kullanacağımız bir kanca bulunacak.Gizlilikle ilerlediğimiz bölümlerde oyunda bol bol olacak.Oynanış ve çevre elementleri bakımından da geliştirilen oyun ile düşman menzillerine sızmaya ve uzaktan yok etmeye hazır olun.
Oyun üç kez artelense bile hayranlarının vaz geçmediği.Her ertelenmesinde oyuna yeni özellikler ve fikirler eklensede oyunun çok uzun süre gecikmesi beni açıkçası beni üzdü.Oyunu uzun süre bekledikten sonra bir anda oyunun ertelendiği öğrenmek üzücü oldu.

Grafik
Cry Engine 3 grafik motoruna sahip Sniper Ghost Warrior 2 bomba gibi geliyor.
Crysis 3 oynayarak Sniper Ghost Warrior 2'nin grafikler hakkında az da olsa bilgi edine biliyoruz. Oyunda yep yeni bir özellik olan rüzgar hızı gibi özellikler de güzel bir iş çıkarılmış olduğunu görebiliyoruz. O müthiş kan efektleri,Güneşe baktığımız zamanki ekranda oluşan lekeler çok başarılı olan yansımalar daha bir çok başaralı özellikler bizi bekliyor. Silahların tasarımları çok başarılı olmasa da yeterli seviyede diyebiliriz. Patlama efektleri silahtan çıkan sesler,karakterlerin kıyafetleri,yüzleri ve yüz ifadeleri başarılı olmuş bunu oyunu oynadığımızda anlayabiliriz. Oyunda ki en büyük eksik adamın kolunun bacağının kopmaması bu bence çok büyük bir eksiklik ama zaten oyunda ki atmosfere kendimizi kaptırdığımızda bunların hiç biri aklımızın ucundan bile geçmiyor. Seslendirmelere gelirsek bence seslendirmelerde çok büyük eksikler var bir örnek vereyim üstümüze mermi boşalıyor ama arkadaşımızda hiç bir tepki yok konuşmasına aynen aynı tempoda devam ediyor bunun dışında pek eksiklikler yok. Düşmanı vurduğumuzda ki çıkardıkları sesler veya bıçakladığımızda ki çıkardıkları sesler başarılı olmuş. Evet arkadaşlar müthiş bir oyun bizi bekliyor.

.

Minimum Sistem Gereksinimleri;

OS: Windows XP, Vista or Windows 7, with the latest Service Pack
Processor: Intel Core 2 Duo at 2Ghz, or AMD Athlon 64 x2 2Ghz, or better
Memory: 2GB
Hard Disk Space: 8 GB
Video Card:NVidia 8800GT with 512Mb RAM or better
DirectX®: 9.0c
Sound: DirectX Compatible Sound Card

Oyun Fragmanı:

[video=youtube;hc52vZ4CEkA]http://www.youtube.com/watch?v=hc52vZ4CEkA&feature=player_embedded[/video]

Legendary.

Legendary.

Üye
Teşekkürler :good:

ecel54

ecel54

Üye
1 saat önce indirme tamamlandı yarın oynayacam :D

ecel54

ecel54

Üye
oyunun efektlerini hiç beğenmedim

Akıncı

Akıncı

Üye
İlk oyununu sistem kastığı için oynayamadım ama bu oyun benim bilgisayarda kasmaz gibi gözüküyor paylaşım için Teşekkürler...

Mhmmd Ali

Mhmmd Ali

Üye
oyunun Görseli çok iyi

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
    Konu Sahibi
Evet görsel çok iyi ama azda olsa kasma var.

Mhmmd Ali

Mhmmd Ali

Üye
Evet görsel çok iyi ama azda olsa kasma var.

Ben oyunu yükledim ve hiç kasmadı.

- - - Eklendi - - -

Sizlere oyunu tavsiye etmiyorum. Oyun hiç sarmıyor. Sadece görsel kalitesi iyi gibi gözüküyor ama oyunu oynarken kötü...

ecel54

ecel54

Üye

Ben oyunu yükledim ve hiç kasmadı.

- - - Eklendi - - -

Sizlere oyunu tavsiye etmiyorum. Oyun hiç sarmıyor. Sadece görsel kalitesi iyi gibi gözüküyor ama oyunu oynarken kötü...

aynen bende zaten 1-2 bölüm oynadım bıraktım :D

fk555897

fk555897

Üye
Eve gidince indireceğim. Güzel bir oyun birincisini fazla beğenmemiştim inşallah bu daha güzeldir,

- - - Eklendi - - -

Eve gidince indireceğim. Güzel bir oyun birincisini fazla beğenmemiştim inşallah bu daha güzeldir,

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
    Konu Sahibi
Dende donmasa oynayacamda nehirin ilerisinde ki toplulukta çok fazla donduğundan ölmuyo adamlar.:angry:

Üst Alt