Imodified Rom (28-09-2013)

Sponsorlu Bağlantılar

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
Ace 2 Novathor u8500 İşlemci kullanıyor. Bu işlemciyi kullanan diğer telefonların hepside 2x1 ghz olduğunu iddia ediyorum sadece Ace 2 800 mhz olarak kullanıyor.

Puanların hepside yanlışsa o zaman alttaki 5 yıldız almış program yalan söylüyor. Ben suçsuzum valla.

ghostsaw

Üye
yaw arkadas lar bu most wanted ı falan nası yukluyonuz yaw bana bı ogretın apk yukluyom dowload a gecıyo hafıza yetersız dıyo 8 gb hafıza kartı var ve 5 gb bos ama olmuo bılen varsa anlatsın yaw valla sevaba gırın:)

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Öncelikle tebrik ederim. Rom güzel olmuş fakat ikonları daha önce söylediğim gibi uymamış. Performance rom ve imodified rom birleştirebiliriz. Fakat İos ikonları kullancaksak olmaz :D
Ace 2 Novathor u8500 İşlemci kullanıyor. Bu işlemciyi kullanan diğer telefonların hepside 2x1 ghz olduğunu iddia ediyorum sadece Ace 2 800 mhz olarak kullanıyor.

Puanların hepside yanlışsa o zaman alttaki 5 yıldız almış program yalan söylüyor. Ben suçsuzum valla.

800mhzde çalışıyor. Sebebi hızı düşürülmesi. (Downclock)

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
Androidin kendi ikonları berbat ne şekli ne büyüklükleri bir birlerine uyum sağlıyor ama şu konuda seninle hemfikirim imodified ikonları biraz sırıtmış ama androidin ikonları kadar sırıtmıyor belki resimler seni yanıltabilir. Her neyse zevkler ve renkler tartışılmaz.

Ace 2 işlemci konusunda haklısın downclock yapılmış owerclock yapmak istiyorum kernel bulamadım orjinal jb için bir tane bldum 1 ghz kernel oda orjinal kernelden daha kötüydü antutu değeri 5000 çıktı bende sildim. Orjinalini yükledim tekrardan neyse yakın bir zamanda çıkabilir.

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Systemui.apk kendin editlemistin demi.

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
Evet kardeş ona çok uğraştım saydam yapınca iş bitiyor zannetmiştım ikon renkleri sırıttı onlarıda ikon editörle koyuluk ve saydamlık değerleriyle oynadım.

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Evet kardeş ona çok uğraştım saydam yapınca iş bitiyor zannetmiştım ikon renkleri sırıttı onlarıda ikon editörle koyuluk ve saydamlık değerleriyle oynadım.

Tm. Odex dosyasi varmi peki?

Tolga3521

Tolga3521

Üye
System > framework > framework-res.apk

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
apk ve odex dosyası var. ikisi bir çalışıyor.

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
odex olmayınca ne artımız oluyor kardeş

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Valla suan mobildeyim fakat internette yaziyo. Odex deodex farki yaz cikar.

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
tamam bakıyım

Kontrol

Kontrol

Üye
İkinizden sağlam bir rom alırız inşallah arkadaşlar.
Jellybean GB gibi stabil olabilir bence. Android dedikleri kadar özgürse ;)

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
Tolga3521

Tolga3521

Üye

ODEX ve Deodex Romlar arasındaki fark:Official romlarda uygulamaların hem apk hem de odex uzantıları vardır.Bir uygulamayı çalıştırdığınızda apk devreye girmeden önce bununla ilgili bazı bilgiler odex uzantılı dosya içinde depolandıkları için,odex dosyaların da devreye girmesi gerekmektedir.Daha sonraki çalıştırmalarda bu odex dosyası daha çabuk devreye girdiği için apk çok daha hızlı çalışır.Deodex ise bunun tam tersidir.Apk uygulaması çabuk açılır ama uygulamalar daha yavaş çalışır.

Özetle şunu diyebiliriz:Odex Romlar uygulama açılışında yavaş ama uygulama çalıştırma işlemlerinde daha hızlıdırlar.Deodex Romlar ise uygulama açılışında hızlı fakat uygulama çalıştırma işleminde daha yavaştırlarBiraz daha iyi anlamak için açarsak:Bir android işletim sisteminin çalışması için apk ya da framework bileşenlerine ihtiyaç duyar.Apk veya jar dosyaları sıkıştırılmış olarak bir data dosyası içinde saklanır.Odex dosya sistemi yapısında ise apk dosyasının yanı sıra odex dosyası önemli kritik dataları sıkıştırılmamış olarak sakladığı için bu verilerin ayrıştırma işleminde bu işlem daha hızlı gerçekleşir ve uygulama daha sorunsuz ve hızlı çalışır.

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
Odex Romlar uygulama açılışında yavaş ama uygulama çalıştırma işlemlerinde daha hızlıdırlar.
Deodex Romlar ise uygulama açılışında hızlı fakat uygulama çalıştırma işleminde daha yavaştırlar

Bunu buldum ikisininde - + yönleri var.

Favorite

Favorite

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş aslına bakarsak jb daha hızlı testler onu gösteriyor ama jb de açılma süresi var geç açılyor uygulamalar ikon kaliteleri ve işlevsel bir durum basit basit uygulamalar koysak hızlı olur ama o da bizim işimize gelmez.
Odex siz yapabilirsen roma ekleyebilirim.

Odexsiz SystemUI bende çalışıyor bi dene şimdi yaptım bir hata varsa yazarsın

Üst Alt