1. Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

IMEI Kayıt Yaptırmada Süre Uzatıldı

 • 12 Temmuz 2014
 • 1590 Okunma
 • 12 Cevap

 1. Kayıt yaptırmada süre 60 gün

  Yurt dışından yolcuların beraberinde getirdikleri telefonların kayıt yaptırma süresi, 30 günden 60 güne çıkartıldı.


  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan açıklamada 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında kurulan Mobil Cihaz Kayıt Sistemi'nde Türkiye'ye gelen turist ve Avrupalı Türkler için kolaylıklar sağlandığı belirtildi.

  Eski uygulamada Türkiye'ye yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kayıt altına alınmaması halinde 30 gün içinde kapatıldığını hatırlatıldı. Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte değişikliğe gidildiği belirtildi.

  Yapılan değişiklikle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen mobil cihazların kayıt altına aldırılması için verilen azami süre 30 günden 60 güne çıkarıldı.

  Bakan Elvan bu düzenleme Türkiye'ye gelen turistler ve Avrupalı Türklerin telefonlarını 2 ay süreyle rahatlıkla kullanabileceklerini söyledi.

  Kaynak: Yandex
   


  Yazan: Bessonnitsa
  Son düzenleme: 12 Temmuz 2014
 2. Çok iyi bir uygulama.
   
  Samsung ile gönderdi
 3. Saçmalık şurda 60 gün diyorlar ,mesela yurtdışından aldığın telefona hat takıon 3 güne 1 haftaya kayıt dışı olduğu mesajı gelebiliyor .nadir 1 ay giden oluyordu zaten .60 güne çıkarsalar ne yazar gene aynı durumda gidecek sabit rakam gitmiyorki ummadığın anda geliyor mesaj
   
 4. Bu uygulama daha yeni, ne olacağını ileriki zamanlarda göreceğiz. Hemen peşin peşin konuşmayalım ...
   
 5. Boş konuşup sırf post için mi attın bu mesajı ? neresi yeni bu uygulamanın mevcut olan süreyi uzatmışlar ,ileriki zamanlarda göreceğiz hemen peşin peşin konuşmayalım diyeceğine alda git kullan yurtdışı telefon ,senelerdir aynı olan şeye süresi uzamış diye bu uygulama daha yeniymiş
   
 6. 60 gün uzatıldı diyor, yani senin cihazın Türkiye'ye girer girmez uyarı mesajları alacaksın demek. Kayıt yaptırmak için 60 gün süren var diyor, yani 60 gün seni rahatsız edeceğiz, ya 60 gün için kayıt ettirirsin yada keyfin bilir. Anlaşılmayan bir yer?
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 7. Bak dostum iyi hoş güzel yazmışsın fakat anlamadığın nokta şu;bu süre 30 gün ikende hattı takınca ilk 3 gündede geliyordu kapanma msj ı .yani 60 gün yaptılar yine aynı düzende gidiyor eğer gerçekten 60 gün gitseydi .2 günlük telefonuma kayıt dışı mesajı gelmezdi .yani süre sabit değil anlatmak istediğim bu
   
 8. Cihaz kapandı mı uyarı mı geldi?
   
 9. 2 gün önce telefonuz 1 hafta icinde kapanacaktır mesajı geldı telefon yurt dısından alılalı daha 8-9 gun olmadı
   
 10. Eğer gerçekten böyle birşey oldu ise devletimizi tebrik ediyorum. Gene bir yalan gene bir kılıf!
   
 11. 1 Haftanın dolmasına 2 gün kaldı sonucu yazarım :D
   
 12. Bunun yerine kayıt parasını azaltsınlar
   
  Bessonnitsa ve The Shadow bunu beğendi.
 13. Yaşam zevklerimiz vergilere mahkum.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
19/12/2018 - 09:09