Haber ilk Nokia akıllı telefon Nokia 6 resmi olarak duyuruldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
ilk Nokia akıllı telefon Nokia 6 resmi olarak duyuruldu.
HMD Global, yeni Nokia 6 akıllı telefonu Çin pazarı için resmi olarak duyurdu.

Bu sene Android üzerinde çalışan modellerle pazara döneceği kaydedilen Nokia'nın ilk akıllı telefonu resmi olarak duyuruldu. HMD Global adındaki Finlandiya merkezli firma bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nokia'nın cihazlarının üretimi ise Apple'ın iPhone modellerini de üreten Foxconn tarafından gerçekleştirilecek.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Dün Nokia'nın yeni bir akıllı telefonunun tasarımını ve teknik özelliklerini gösteren bir görsel ortaya çıkmıştı. Bu cihazın Nokia D1(C) olabileceği yönünde bilgiler gelmişti. Bu sızıntının ardından çok da zaman geçmeden HMD Global yeni akıllı telefon modelini duyurdu. Nokia 6 adı ile gelen bu yeni akıllı telefon dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin'de satışa sunulacak.

Yeni Nokia 6 akıllı telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, cihaz 5.5" büyüklüğünde ve 1920x1080 piksel çözünürlüğünde 2.5D kavisli cam tasarımına sahip ekran ile gelmekte. Akıllı telefon gücünü ise Qualcomm tarafından geliştirilen ve sekiz çekirdekli işlemci yanı sıra Adreno 505 grafik işlemci içeren Snapdragon 430 yonga setinden almakta.

http://www.maxicep.com/nokia-6nin-sizdirilan-gorseli-teknik-ozelliklerini-de-ortaya-cikardi
Nokia 6'nın Sızdırılan Görseli Teknik Özelliklerini de Ortaya Çıkardı
Nokia 6 akıllı telefon 4GB sistem belleğine sahip olurken, cihazın dahili veri kapasitesi ise 64GB olarak geliyor. Ayrıca akıllı telefonun arkasında f/2.0 lens içeren 16MP kamera bulunuyor ven 8MP ön kamera da yine f/2.0 lens ile geliyor.

Bu yeni akıllı telefon Çin'de JD.com üzerinden satışa sunulacak. Nokia 6 akıllı telefonun fiyatının ise 245$ civarında olacağı ifade edilmekte.

Daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

ilk Nokia akıllı telefon Nokia 6 resmi olarak duyuruldu.

• Beğen
Tepkiler: bycasparov, AMED SUR, adam4545 ve 3 diğerleri

byAndroid

byAndroid

Üye
Full HD ekran bilgisi doğru mu? Bende HD olacak diye okudum bi yerde. Snapdragon 430 da full HD ye zor dayanır. Yazık olmuş. Fiyatı da pahalı olmuş zaten.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
fu ll HD ekran bilgisi doğru mu? Bende HD olacak diye okudum bi yerde. Snapdragon 430 da fu ll HD ye zor dayanır. Yazık olmuş. Fiyatı da pahalı olmuş zaten.
Resmi Basın bülteni full HD ekran diyor.

Ayrıca cihazın çift amplifikatörleri normal bir amfiden 6dB dahayüksek bir ses veriyor ve daha yüksek ses, daha derin bas ve benzersiz netlik kazandırıyor.

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve asigsasi
ANIL

ANIL

Admin
Konu başlığını yazdım ve hayal kırıklığı :ehe

Ne olacak bu Nokia bakalım tek kurtuluşları fiyat gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bir de kişisel fikrim; Snapdragon 430 yonga seti için 245$ fiyat etiketi biraz afaki olmuş. Aynı fiyata sahip diğer markaların donanım özellikleri ile bir karşılaştırmak lazım.

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Konu başlığını yazdım ve hayal kırıklığı :ehe

Ne olacak bu Nokia bakalım tek kurtuluşları fiyat gibi duruyor.
Ama bu fiyatla olacak gibi de görünmüyor. Ayrıca şunu da görüyoruz ki kısa süre içinde uluslararası piyasalara yayılması da pek olası görünmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve ANIL
byAndroid

byAndroid

Üye
Valla yurt dışında snapdragon 820 li mi 5 veya lenovo zuk z2 210 dolar civarı geekbuying, bangood tarzı yerlerde bulunabiliyor. Hadi lenovo zuk z2 neyse de pratik te o kadar başarılı bir telefon değil ama Çin gibi yerde daha ucuza çıkarmaliydi. Bu fiyat la cinde rakibi snapdragon 820 li cihazlar :D

• Beğen
man20

man20

Üye
nedense serdar ortaç'ın şarkısı geldi aklıma :D

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Sağ üst köşedeki nokia yazısını özlemişim

• Beğen
Tepkiler: AHKE ve Buğra
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Anlamıyosun Nokia Dede Anlamıyosun

• Beğen
yeumyang

yeumyang

Moderator
S430 olmamış fiyat da pahalı geldi 4 gb ram koymuş işlemci iyi değil en azından s650 olmalıydı arayüzde farklı geldi yani normal Android arayüzü gibi değil Çin'de Meizu Xiaomi Oppo OnePlus gibi firmalar varken işi biraz zor

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve gokturk_28
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
S430 olmamış fiyat da pahalı geldi 4 gb ram koymuş işlemci iyi değil en azından s650 olmalıydı arayüzde farklı geldi yani normal Android arayüzü gibi değil Çin'de Meizu Xiaomi Oppo OnePlus gibi firmalar varken işi biraz zor
Huawei Yeter :bangin:
Koy Bi N9 Tasarımı
Yap ekranı 5.0 inc
İçine Snap 820
3gb ram
8 çekirdekli bir işlemci
Yap bataryayı 3000 mah
4k Destekli Bir Carl Zeis Camera
Fiyatıda biraz aşağı çek bak ne oluyo

İnsan eski nokiyayı arıyor ama nerde dur bakalım belki avrupada üst seviye bişiler gelir piyasa yoklaması olmuş

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
bence ön yargıyla yaklaşmamak lazım derim hem bu cihaz çine özel duyurulmuş kimse bunu farketmedi galiba asıl cihazlarını bir ay sonraki fuar'da tanıtacaklar ve birde bu fiyatda bu işlemciye göre çok bence bence asıl bir ay sonra herşey belli olur
hem biz türkiye nokia'yı çok severiz nedense maksimum 2 milyon satar :ehe :ehe

byAndroid

byAndroid

Üye
Yanlış hatırlamıyorsam bu foruma Nokia kullanırken üye olmuştum. Java mıydı jar mıydı neydi. Altyapili programlar vardı. 2690 ile 2 yıl geçirdik. Sonra Samsung :D

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Yanlış hatırlamıyorsam bu foruma Nokia kullanırken üye olmuştum. Java mıydı jar mıydı neydi. Altyapili programlar vardı. 2690 ile 2 yıl geçirdik. Sonra Samsung :D
Bende n73'me türkçe jar oyun için girmiştim giriş o giriş kaç sene oldu :D

• Beğen
Tepkiler: NiTr[O]gEn
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
güçlü hoparlör
dolby Atmos
kusursuz tasarım
4gb RAM
giriş serisi işlemci

BU giriş serisi bir cihaz ve bunları size sunuyorsa emin olun üst seviye bundan ÇOK daha farklı olacaktır
iphone ve samsung hala iyi bir ses sistemini mucize sanıyor tasarımlar desen bildiğin kapı kasası gibi
çin malı 820lilere merak edenler kemoterapiyle mutlu bir yaşam diliyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve BLasTeaR
0MG90

0MG90

Üye
Parmak izi okuyucu olması iyi olmuş. JD.com'da 245 dolara satılacakmış. Çin'de satışa başlamaları daha iyi aslında. Zamanla diğer ülkelerde de satmaya başlarlar. Her sene telefon değiştiren biri olmadığım için benim için sakıncası yok. :D Yalnız premium cihazı S835 yerine S820 olarak çıkartırlarsa hata yaparlar.

Birde HD foto bırakayım

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

yisleyen

yisleyen

Üye
Cihaz işlemci noktasında geride gibi geldi bana. Ama RAM ve dahili depolama alanı çok iyi.

man20

man20

Üye
giriş seviyesi için çok iyi cihaz ama fiyatı da çok iyi. Hiçte giriş seviyesi fiyatında değil.