İks Değerlendirme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
İks Değerlendirme
İks Değerlendirmesi,İks Değerlendirme hakkında bilgi,İks standartlar,İks bilgilendirme

İks Değerlendirme

İks;
1. Eğitim Yönetimi
2. Öğrenme-Öğretim Süreçleri
3. Destek Hizmetler
olarak 3 Standart Alanında toplanmıştır. Bu Standart Alanlarının altında 12 standart ve 43 alt standart yer almaktadır. EĞİTEK tarafından geliştirilen yazılım aracılığıyla okulların güçlü ve zayıf yönleri tespit edilirken okul yöneticilerinin, öğretmenlerin, çocukların ve velilerin görüşleri alınacak ve verilen bilgilere de dayanılarak yapılan değerlendirme sonuçları sistem üzerinden otomatik olarak analiz edilerek raporlanacaktır. Bu paydaş kitlenin yanı sıra okullarımızın durumunu müfettişler ve Milli Eğitim Bakanlığı da inceleme imkânı bulacaktır. Elde edilen sonuçlar; okul, ilçe, il ve merkez teşkilatı birimlerince eğitimi geliştirici çalışmalara kaynaklık edecektir. Dolayısıyla okullarımızın gelişimi için tüm paydaşların etkin katılımı sağlanacak ve iyileştirici çalışmaların başlatılması için merkezi ve yerel düzeyde profesyonel destek alınması sağlanacaktır. Diğer taraftan sistemin sonuçları, hizmet içi eğitimlerin planlanmasında, bütçe kaynaklarının etkili kullanımında, yatırım planlamalarında, iç kontrol mekanizması için önemli katkı sağlayabilecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt