I9100G Model Sanırım Hard Brick Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Krutre

Üye
    Konu Sahibi
I9100G Model Sanırım Hard Brick Oldu
Merhaba arkadaşlar.

I9100G modeli için çıkan 4.1.2 sürümünü Odin ile kurdum. Çok güzel çalışıyordu fakat hafıza alanı sorunu yaşıyordum. Bunun sebebide sanırım 16 Gb destekli PIT dosyasının bir onceki sürümde yüklenmemiş olması. Cunku 2.3.6 da da aynı sorunu veriyordu. 4.1.2 sürümü (I9100GXXLSR) yüklüyken G model için olduğunu düşündüğüm 16 Gb lik bir PIT dosyası ile birlikte tekrar yükledim ve yarıda kesti. Daha sonrasında ekranda "firmware upgrade encountered an issue infuse" ile başlayan bir yazı geldi. Download ve Recovery modlarına giremedim bir türlü. Odin gördüğü için tekrar tekrar yüklemeye calıstım ama hep aynı yerde kesti. Daha sonra G model için cıkan neredeyse butun sürümleri indirip kurmaya calıstım ama nafile. En sonunda 3 lü dosyaya sahip I9100 sürümünü kurdum. Tabi bunda da yarıda kesti ama telefonu açar açmaz recovery moda giderek kırmızı yazı ile bazı dosyaların olmadıgını soyledi. Download moda geçip tekrar I9100GXXLSR sürümünü kurmaya calıstıgımda %93-94 arasında MLO hatası vererek kapandı. Şu an telefonun ekranında sadece Samsung Galaxy I9100G yazıyor. Bataryayı bir süre cıkartıp taktıktan sonra download moda gecebiliyorum.

Yaptığım bu işlemler sonrasında ne olmuştur acaba? Bootloader mi silindi? Kernel mi değişti? PIT dosyasının görevi nedir? G model için 3 dosyalı firmware bulabilir miyim?

Sonuç olarak, sizce ne yapmalıyım arkadaşlar ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

- - - Eklendi - - -

Internetten "omap4_all_20110627_emmc.pit" adında bir PIT dosyası bulup onunla birlikte yükledim ve çalıştı şuan.

Konu kitlenebilir.

Üst Alt