i5 7400 ve GT 730 Sistem Nasıl Olmuş ?

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
i5 7400 ve GT 730 Sistem Nasıl Olmuş ?
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarım bazı açılmalarda görüntüyü vermiyordu monitöre sonrasında Vatan PC e gittim ve ekran kartı ve power sabley değişimi oldu ekran geldi orda eve geldm açtım sonrasında yeniden başlattım sonuç yine aynı geriye kalan parçalar ram anakart ve işlemci oldugu için ve zincileme değişim oldu ve Vatandaki arkadaşla beraber yenileme yaptım kasayı şimdi sizlere sorum kasa sizce uyumlu şekilde olmuşmu yorumlarınızı bekliyorum

Anakart :

işlemci:

Ekran kartı:

RAM:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MaxipmaN

Üye
tabiki olmamış gt 730 tarih oldu gitti.
i5 7400 yerine i3 8100 olabilirdi, 8100 daha güçlü duruyor ama anakart fiyatları önemli tabi.
gt 730 un yanına g4600 bile çok gelir, oyun değilse amaç.
ram 4+4 çift kanal olabilirdi, ama ilerde 8 değil de 4 eklense de çift kanal sayılır herhalde, araştırırsınız.

kısaca en olmayan şey gt 730

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, ByEmre221 ve emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
tabiki olmamış gt 730 tarih oldu gitti.
i5 7400 yerine i3 8100 olabilirdi, 8100 daha güçlü duruyor ama anakart fiyatları önemli tabi.
gt 730 un yanına g4600 bile çok gelir, oyun değilse amaç.
ram 4+4 çift kanal olabilirdi, ama ilerde 8 değil de 4 eklense de çift kanal sayılır herhalde, araştırırsınız.

kısaca en olmayan şey gt 730
önceki ankartım ddr3 ram takılı oldugu için anakartında değişmesi gerektigini ve pu parçaları önerdi önceki ekran kartım asus atı hd 5770 di bende fazla yüksek fiyat olmasın die ve sadece vatan pc den alacağım için ordaki parçalardan alabldm ve bana bunları öneridi fazla maliyetli olmayacak şekilde önceki işlemcimde amd athlon x3 460 dı
ekran kartımın çok yüksek olmadğının farkındayım oyun olarak pes 2013 ve Crossfire oynadıgım için önerdiği ekran kartına birşey demedim önceki ekran kartım : bu

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MaxipmaN
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bende birkaç ay önce sistem toplayacaktım, ancak şu anda değil sistem toplamak bir tane parça bile almak imkansız. Bende senin ekran kartından aldım geçici süreliğine. Benim bilgisayar donanım olarak baya eski olmasına rağmen yine iyi kötü çoğu oyunu çalıştırıyor. Çoğu oyunu orta seviye ayarlarda çok rahat takılmadan kasmadan oynayabiliyorum. Tabii günümüz oyunlarını haliyle açmıyor ama bana şimdilik yeter. Kısaca şu anki dolar kuru ile yeni bir pc ancak hayal.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bende birkaç ay önce sistem toplayacaktım, ancak şu anda değil sistem toplamak bir tane parça bile almak imkansız. Bende senin ekran kartından aldım geçici süreliğine. Benim bilgisayar donanım olarak baya eski olmasına rağmen yine iyi kötü çoğu oyunu çalıştırıyor. Çoğu oyunu orta seviye ayarlarda çok rahat takılmadan kasmadan oynayabiliyorum. Tabii günümüz oyunlarını haliyle açmıyor ama bana şimdilik yeter. Kısaca şu anki dolar kuru ile yeni bir pc ancak hayal.
ekran kartı dışında diğer parçalar nasıl peki ram işelmci anakart

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
ekran kartı dışında diğer parçalar nasıl peki ram işelmci anakart
6 gb ram, gigabyte marka anakartı, amd athlon x2 3.0 ghz işlemci var. Windows 7 Ultimate 64 bit kullanıyorum.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Benim aldığım şeylerden bahsettim
Ekran kartı dışındakiler iyi. Ekran kartı bu sistem için gerçekten çöp. Bende var ancak ben sistem toplayamadığım için elimdekine ufak takviyeler yapıyorum. Şu anda zaten düzgün bir ekran kartı alabilmek için minimum 700-800 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: emreli01
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu An Sistem Toplamak İçin Kötü Bir Zaman.Doların Etkisi Yok Tamamen Bitcoin Davası Yüzünden Piyasada Ekran Kartı Bırakmadı Şeyler.Biraz Daha Bekleyip Bitcoin Patlarsa Varsa O Zaman Görün Piyasayi.Acele Yapma Ekran Kartı Harici İyi Olmuş.Bide SSD Alsaydın Keşke

• Beğen
Tepkiler: emreli01 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Ekran kartı haricindekileri alın. İleride M.2 slotuna üst seviye ssd alırsın i5 ile güzel performans verir...

• Beğen
Tepkiler: emreli01
-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Almak için biraz daha bekle vatan doların anlık kuru üzerinden satış yapıyor 500 e aldığım ekran kartı şimdi 1000 tl ye yakın youtube da donanım arşivi diye bir kanap var her bütçeye göre topladığo örnek sistemler var öyle bir sistem alabilirsin aslında

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Şu An Sistem Toplamak İçin Kötü Bir Zaman.Doların Etkisi Yok Tamamen Bitcoin Davası Yüzünden Piyasada Ekran Kartı Bırakmadı Şeyler.Biraz Daha Bekleyip Bitcoin Patlarsa Varsa O Zaman Görün Piyasayi.Acele Yapma Ekran Kartı Harici İyi Olmuş.Bide SSD Alsaydın Keşke
Ekran kartımin iyi olmadığının farkındayım birşey soracam ben pes 2013 ve crossfire adlı oyun dışında hiçbir oyun oynamıyorum şimdi bu kart bu oyunlar için beni üzer mi ? Benim önceki kartım Asus Radeon atı 5770 1 GB ekran kartı idi şimdi eski ekran kartımdan da mı kötü kötü değil aksine daha iyi ise benim için sorun yok çünkü ekran kartına 350 gibi bir ücret ödedim benim için önemli olan yani asıl parayı verdiğim ram 550 TL verdim ram nasıl işlemci nasıl ve ana kart nasıl şimdi ve ileriye yönelik aydınlatıcı bir yorum yapabilirsiniz sevinirim

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı haricindekileri alın. İleride M.2 slotuna üst seviye ssd alırsın i5 ile güzel performans verir...
M2 slotu dediğiniz yani anakartim a SSD takılan yer mı oluyor ? Ve ek olarak benim anakartim uefi değil mi ben uefi Windows 10 yükledim flash a rufush ile yazdırdım yazıdırirkende disk bölüm düzenindeki seçeneklerden UEFİ MBR ile yazdım yüklemedi UEFI GPT YAPTİM FAKAT YİNE yüklenmedi benim anakartim sanırım uefi değil bios kısmına girdiğimde maus ile kontrol edebiliyorm ama anlamış değilim neden yukleyemedigimi dosya sistemini NTFS yaptım yine aynı fat32 yaptım yine aynı bilginiz var mı bu konuda bilmiyorum ama bu şekilde

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı dışındakiler iyi. Ekran kartı bu sistem için gerçekten çöp. Bende var ancak ben sistem toplayamadığım için elimdekine ufak takviyeler yapıyorum. Şu anda zaten düzgün bir ekran kartı alabilmek için minimum 700-800 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor.
Eski ekran kartım bu: eski ekran kartımdan daha iyi değil mi ?

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
İşlemcin iyi ramide 8 gb alman iyi olmuş anakartında iyi bu sistem götürür seni ekran kartı yetmezsede 1050ti ye falan upgrade edebilirsin sonradan

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
İşlemcin iyi ramide 8 gb alman iyi olmuş anakartında iyi bu sistem götürür seni ekran kartı yetmezsede 1050ti ye falan upgrade edebilirsin sonradan
Önceki kasa parçalarım
Anakart :
Ekran Kartım :
İşlemci:
Ram :

Eski sistemime göre şuan kasa hiç sesi yok haliyle yeni parçalar olduğu için tabi ama eskı parçalarla youtube de film izlerken bile belli bir süre geçtikten sonra ağır bir oyun oynar gibi fanlardan fena ses geliyordu Eski sistemime göre performans olarak ne kadar fark olmuştur sizce çünkü eski kasa parçalarımla işlem konusu olsun oyun olsun beni üzmedi yeni kasa parçalarım beni 5 6 yıl götürür gibi düşünüyorum ilerde ek olarak ekran kartı değişimi ile dahada iyi olur değilmi eski kasama göre kıyaslanırsa daha iyi olur benim için

MaxipmaN

Üye
Ekran kartımin iyi olmadığının farkındayım birşey soracam ben pes 2013 ve crossfire adlı oyun dışında hiçbir oyun oynamıyorum şimdi bu kart bu oyunlar için beni üzer mi ? Benim önceki kartım Asus Radeon atı 5770 1 GB ekran kartı idi şimdi eski ekran kartımdan da mı kötü kötü değil aksine daha iyi ise benim için sorun yok çünkü ekran kartına 350 gibi bir ücret ödedim benim için önemli olan yani asıl parayı verdiğim ram 550 TL verdim ram nasıl işlemci nasıl ve ana kart nasıl şimdi ve ileriye yönelik aydınlatıcı bir yorum yapabilirsiniz sevinirim
hd 5770 gt 730u eşşek sudan gelinceye kadar döver, yani gt 730 epey bi güçsüz eski kartına göre. :(

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Güç ünitesinin yani power supply özellikleri neler ? Ekran kartı için ilerde 1050 ti geçişi yapabilirsiniz . Ram mhz leri ideal seviyede . Overclock imkanı var mı ?

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MaxipmaN
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
İşlemci Anakart ve Ram olarak güncel sayılabilecek bir sistem
Ev-Ofis kullanımda gayet yeterli olucaktır

Keşke ekran kartını ikinci el bi şey alsaydınız 350tlye gt730 ölü yatırım olmuş
O fiyata HD7850 alınabilir

• Beğen
Tepkiler: PALA.
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ekran Kartın İyi Ama Orta veya Düşük Ayarlarda Oynatır Yoksa Kötü Değil Yani.10 GB Ram Yeterli Hatta 8 Filan Ramden Kısıp Ekran Kartı yada SSD ye Ayırabilirdin. m2 Dediğimiz SSDler Var Onlar ORtalama 500 600 TL Bi Tane Al Tak Performansın Sınırını Görürsün.

Üst Alt