Huawei P20 Pro Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Huawei P20 Pro Root Atma ve TWRP Yükleme
Ülkemizde şuanda 4500 Türk Lirası civarında satışta olan Huawei'nin bir önceki amiral gemisi modeli P20 Pro üçlü kamera kurulumu sayesinde akıllı telefon dünyasına damga vurmuştu. Sahip olduğu Leica kameralar ve yazılımı ile harika fotoğraflar çekebilen cihaz diğer taraftan Kirin 970 işlemcisi ve yapay zeka özellikleriyle milyonlarca kullanıcının kalbini kazanmıştı.

P30 ve P30 Pro'nun piyasaya çıktığı şu günlerde eğer sizde P20 Pro'nun mevcut yazılımından sıkıldıysanız aşağıda size göstereceğim P20 Pro root atma ve P20 Pro twrp yükleme işlemlerini yaparak telefonunuza çok sayıda farklı özelleştirme imkanı sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki işlemlerin ardından telefonunuzda meydana gelebilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bütün dosyaların yedeğini almanız gerekiyor. Ayrıca P20 Pro bootloader kilidi açık olması gerekiyor. Eğer kilit açık değilse ne yazık ki aşağıdaki işlemleri yapamazsınız.

Huawei P20 Pro TWRP Yükleme

İlk olarak BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Sonrasında tıklayarak P20 Pro twrp recovery dosyasını indirin ve adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb driver klasörü içerisine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu fastboot moduna alın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Ardından adb driver klasörü içerisinde cmd ( komut yöneticisi ) aracını çalıştırın. İlk olarak fastboot devices kodunu yazın. Bu sayede bilgisayarınızın telefonunuzu fastboot modunda tanıyıp tanımadığını görebilirsiniz. Sonra ekrana
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın. Bu sayede Huawei P20 Pro twrp yüklenecektir.

Huawei P20 Pro Root Atma

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra tıklayarak P20 Pro root dosyasını indirin ve direkt olarak telefonunuzun hafızasının içine atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu recovery modunda açın. Install ( Yükle ) kısmına gelerek magisk dosyasını bulun ve seçerek yükleyin. Huawei P20 Pro root işleminin başarılı olup olmadığını kontrol etmek için Google Play üzerinden root check benzeri uygulamalar indirebilir ve test edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli ve teknolojibaronu

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli ve Buğra
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Hocam bir soru sorabilir miyim root sizce hala gerekli mi ve önemli mi şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hocam bir soru sorabilir miyim root sizce hala gerekli mi ve önemli mi şimdiden teşekkürler
Ben kendim ROM geliştiren birisi olmama rağmen kendi kullandığım ana cihazda root yetkisi şuanda yok. ( Gerektiğinde yapıyorum sadece onun haricinde root isteyen uygulama ihtiyacım pek fazla olmadığı için kullanmıyorum )
Tamamen sizin kullandığınız uygulamalar ve modlara bağlı. Mesela birçok kişi Xposed modülü kullanıyor. Bu sayede stok yazılımlarda bile cihazı özelleştirebiliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ulutegin
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Ben kendim ROM geliştiren birisi olmama rağmen kendi kullandığım ana cihazda root yetkisi şuanda yok. ( Gerektiğinde yapıyorum sadece onun haricinde root isteyen uygulama ihtiyacım pek fazla olmadığı için kullanmıyorum )
Tamamen sizin kullandığınız uygulamalar ve modlara bağlı. Mesela birçok kişi Xposed modülü kullanıyor. Bu sayede stok yazılımlarda bile cihazı özelleştirebiliyorlar.
Hocam bu xposed nedir açıklar mısınız ?

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Teşekkür ederim hocam

• Beğen
Tepkiler: Buğra

snnsrtl

Üye
Merhaba;

Açıklama için teşekkür ederim. Ben telefonumun kendi kendine update etmesini istemiyorum. Zorunlu updateleri engelleyemedim. Bu yüzden de root etmek istiyorum.

Güncellemeler zamanla yavaşlatıyor telefonumu. Bunu epey kez yaşadım. Garantisi vs de doldu ama telefonumu değiştirmeden eskisi gibi kullanamak istiyorum.

ulutegin

Üye
hocam root atmak istiyorum huawei p20 pro emui 12 yüklü en günceli bu linkteki driverler ile root atabilirmiyim yoksa daha günceli mevcut mu?

Üst Alt