Huawei Mate 20 Lite Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Huawei Mate 20 Lite Root Atma ve TWRP Yükleme
Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ilk kez duyurulan Huawei Mate 20 Lite sahip olduğu 6.3 inç ekran, çift arka kamera ve çift ön kamerası ile abileri Mate 20 ve Mate 20 Pro kadar güçlü olmasa da birçok kullanıcının ihtiyacını rahat bir şekilde karşılayabilecek Kirin 710 işlemci ile beraber geliyordu. Ülkemizde de en çok tercih edilen Huawei cihazları arasında yer alan Mate 20 Lite şuanda 2200 Türk Lirası civarında değişken bir fiyat etiketi ile satılıyor.

Eğer sizde cihazınız üzerinde çok daha fazla yetkiye sahip olmak ve cihazın yazılımını özelleştirmek istiyorsanız Mate 20 Lite root atma ve Mate 20 Lite twrp yükleme işlemleri için hazırladığım bu konuyu okuyarak cihazınıza root yetkisi verebilir ve farklı modlar yükleyerek yazılım üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. İşlemleri yapabilmeniz için öncelikle Mate 20 Lite bootloader kilidi açık olması gerekmektedir. Aksi halde bu işlemleri yapamazsınız. Root atma ve twrp yükleme işlemleri sebebiyle telefonda meydana gelebilecek herhangi bir donanımsal veya yazılımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir.

Huawei Mate 20 Lite TWRP Yükleme

Bilgisayarınıza adb driver dosyalarını yüklemeniz gerekiyor. Bunun için BURAYA tıklayın ve konudaki adımları takip edin. Sonrasında tıklayarak Mate 20 Lite twrp recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin ve adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb driver klasörü içerisine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak fastboot modunda telefonu açın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb driver klasörü içerisinde cmd aracını çalıştırın. Ekrana önce
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın. Eğer ekranda cihazı temsil eden kodu görürseniz sıkıntı yoktur. Sonrasında
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın. Bu sayede Mate 20 Lite twrp dosyası cihazınıza yüklenecektir. Daha sonra telefonu bilgisayardan ayırarak yeniden başlatabilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite Root Atma

Yukarıdaki işlemler bittikten sonra tıklayarak Mate 20 Lite root dosyasını indirin ve direkt olarak telefonun hafızasına atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp menüsünde açın. Yükle kısmına gelerek magisk dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklemenin ardından telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Mate 20 Lite root atma işleminin başarılı olup olmadığını kontrol etmek için Google Play üzerinden root check benzeri uygulamalar indirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: korkusuz__ ve Tek Bilgin

Eray_Demir85

Üye
Güzel anlatmışsın yüreğine sağlık. Yalnız kendime güvenemiyorum, herhangi bir sorun olursa eskiye dönme şansımız varmı?

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin
Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
Güzel anlatmışsın yüreğine sağlık. Yalnız kendime güvenemiyorum, herhangi bir sorun olursa eskiye dönme şansımız varmı?
Mevcut Rom u yeniden yüklemek zorunda kalırsın. Genelde bu oluyor yanlış yapmak durumlarında yada eksik yada uyumsuz dosya yüklediğiniz zaman. Bununla ilgili illaki youtube da bi video vardır izleyip denemeniz tabi öncesinde full yedek almalısınız. Rehber resimler uygulama vs.
Ciddi Sorunlar bırakabilir fakat yazılımsal olduğu sürece çözümü olur...
Tabi birde mesuliyet sizin, kararı verecek olan sizsiniz

Misafir - 567022

Selam peki telefon sıfırlanıyor mu yoksa kaldığı yerden devam edip sadece root mu yapmış oluyoruz? Teşekkür ederim

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
karakurt1969

karakurt1969

Üye
Bootloader kilidi nasıl açılıyor yada nerden anlayacaz kilitli olduğunu bilgi verirmisiniz size zahmet

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bootloader kilidi nasıl açılıyor yada nerden anlayacaz kilitli olduğunu bilgi verirmisiniz size zahmet
Huawei geçtiğimiz yıllarda bootloader kilidi açma olayını kaldırmıştı. Kaldırmadan önce kilidi açan kişiler şanslı diyebilirim. Şimdi kilidi kaldırmak için bu tarz siteler mevcut. Yaklaşık 55 dolar gibi bir fiyata kilit açıyorlar ( kod veriyorlar diye biliyorum )

onurhanerk

onurhanerk

Üye
Pie versionunda çalışır sanırım bu değil mi? Bir de servise vermeden önce factory reset yapsak anlaışılır mı. Garanti durumu var ya?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Pie versionunda çalışır sanırım bu değil mi? Bir de servise vermeden önce factory reset yapsak anlaışılır mı. Garanti durumu var ya?
Servise vermeden once stok rom ve stok recovery yuklerseniz sorun olmaz.

onurhanerk

onurhanerk

Üye
Servise vermeden once stok rom ve stok recovery yuklerseniz sorun olmaz.
Bunları bulabileceğim günevilir bir kaynak var mı acaba? Yani farklı ülke için yayınlanan bir stock yüklemiş olsam sorun yaratır mı?

zero95

zero95

Üye
Selam kardeşim. adb indirdikten sonra cihazı gormüyor sürücülerini yüklememe rağmen

ibra46

Üye
ikinci linkte gmail e indirme göndermiyor

hayalet91

hayalet91

Üye
ne yani şimdi huawei bootloader kilidini açtırmadığı için root atamayacak mıyız? ben androidi özgür olduğu için seviyordum.

milestone

milestone

Üye
ne yani şimdi huawei bootloader kilidini açtırmadığı için root atamayacak mıyız? ben androidi özgür olduğu için seviyordum.
Android özgür bir platform ama şeref yoksunu huawei bootloader kilidini açmak için kod yayınlama olayını kaldırdı. ama her ne hikmetse,bunu üçüncü şahıs kişilerden para karşılığında temin edebiliyorsunuz, huawei her nekadar bu şirketler ile alakası olmadığını idda etsede sonuç ortada.Bende mate 10 pro kullanıcısıyım,biraz fevri yazıyor olabilirim çünkü huaweinin bu saçmalıklarından gına gelmiş durumda, enazından bootloader kilidi açık olup telefonlar rootlanailir olsa,huawenin saçma sapan güncellemelerini beklemekten ziyade custom rom yada custom update ile kendi sorunumuzu kendimiz halledebileceğiz.

ImSTICK

Üye
bi yardım alabilirmiyim indirme bağlantısında email veriyorum emailime gelmiyo bağlantı

• Beğen
Tepkiler: UnderTrking

angel_kedi

Üye
Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ilk kez duyurulan Huawei Mate 20 Lite sahip olduğu 6.3 inç ekran, çift arka kamera ve çift ön kamerası ile abileri Mate 20 ve Mate 20 Pro kadar güçlü olmasa da birçok kullanıcının ihtiyacını rahat bir şekilde karşılayabilecek Kirin 710 işlemci ile beraber geliyordu. Ülkemizde de en çok tercih edilen Huawei cihazları arasında yer alan Mate 20 Lite şuanda 2200 Türk Lirası civarında değişken bir fiyat etiketi ile satılıyor.

Eğer sizde cihazınız üzerinde çok daha fazla yetkiye sahip olmak ve cihazın yazılımını özelleştirmek istiyorsanız Mate 20 Lite root atma ve Mate 20 Lite twrp yükleme işlemleri için hazırladığım bu konuyu okuyarak cihazınıza root yetkisi verebilir ve farklı modlar yükleyerek yazılım üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. İşlemleri yapabilmeniz için öncelikle Mate 20 Lite bootloader kilidi açık olması gerekmektedir. Aksi halde bu işlemleri yapamazsınız. Root atma ve twrp yükleme işlemleri sebebiyle telefonda meydana gelebilecek herhangi bir donanımsal veya yazılımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir.

Bilgisayarınıza adb driver dosyalarını yüklemeniz gerekiyor. Bunun için BURAYA tıklayın ve konudaki adımları takip edin. Sonrasında tıklayarak Mate 20 Lite twrp recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin ve adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb driver klasörü içerisine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak fastboot modunda telefonu açın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb driver klasörü içerisinde cmd aracını çalıştırın. Ekrana önce
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın. Eğer ekranda cihazı temsil eden kodu görürseniz sıkıntı yoktur. Sonrasında
Kod:
kodunu yazın. Bu sayede Mate 20 Lite twrp dosyası cihazınıza yüklenecektir. Daha sonra telefonu bilgisayardan ayırarak yeniden başlatabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler bittikten sonra tıklayarak Mate 20 Lite root dosyasını indirin ve direkt olarak telefonun hafızasına atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp menüsünde açın. Yükle kısmına gelerek magisk dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklemenin ardından telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Mate 20 Lite root atma işleminin başarılı olup olmadığını kontrol etmek için Google Play üzerinden root check benzeri uygulamalar indirebilirsiniz.
oldukça detaylı bir anlatım, teşekkürler fakat....
iç ekran kırık olduğu için bu işlemi sanırım yapmam imkansız... ki aslında twrp yi ekran açılmayan durumlarda telefon içeriğindeki dosyaların bilgisayara aktarılmasında kullanılıyor gibi, ama sizinkinde bu şekilde değil sanırım. Tam deneyecektim ama telefonum ekranı yok :) öneriniz varmı

gonyalı

gonyalı

Üye
vay bee o zamanlar en kaliteli telefonlar 2200 müş
şimdi en kötü telefon 0 ı 2200 reeder marka
$ yüzünden iyice fakirledik
bu gidişle ben tuşlu telefon alcam

hodja13

Üye

Kod:
fastboot devices
Kod:

Twrp dosyasının linki kırık indirilmiyor

• Beğen
Tepkiler: lejon89

Üst Alt