Huawei Mate 20 Lite Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

 • 28 Mart 2019
 • 1688 Okunma
 • 9 Cevap

 1. 28 Mart 2019 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ilk kez duyurulan Huawei Mate 20 Lite sahip olduğu 6.3 inç ekran, çift arka kamera ve çift ön kamerası ile abileri Mate 20 ve Mate 20 Pro kadar güçlü olmasa da birçok kullanıcının ihtiyacını rahat bir şekilde karşılayabilecek Kirin 710 işlemci ile beraber geliyordu. Ülkemizde de en çok tercih edilen Huawei cihazları arasında yer alan Mate 20 Lite şuanda 2200 Türk Lirası civarında değişken bir fiyat etiketi ile satılıyor.

  Eğer sizde cihazınız üzerinde çok daha fazla yetkiye sahip olmak ve cihazın yazılımını özelleştirmek istiyorsanız Mate 20 Lite root atma ve Mate 20 Lite twrp yükleme işlemleri için hazırladığım bu konuyu okuyarak cihazınıza root yetkisi verebilir ve farklı modlar yükleyerek yazılım üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. İşlemleri yapabilmeniz için öncelikle Mate 20 Lite bootloader kilidi açık olması gerekmektedir. Aksi halde bu işlemleri yapamazsınız. Root atma ve twrp yükleme işlemleri sebebiyle telefonda meydana gelebilecek herhangi bir donanımsal veya yazılımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir.

  Huawei Mate 20 Lite TWRP Yükleme

  Bilgisayarınıza adb driver dosyalarını yüklemeniz gerekiyor. Bunun için BURAYA tıklayın ve konudaki adımları takip edin. Sonrasında BURAYA tıklayarak Mate 20 Lite twrp recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin ve adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb driver klasörü içerisine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak fastboot modunda telefonu açın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb driver klasörü içerisinde cmd aracını çalıştırın. Ekrana önce
  Kod:
  fastboot devices
  kodunu yazın. Eğer ekranda cihazı temsil eden kodu görürseniz sıkıntı yoktur. Sonrasında
  Kod:
  fastboot flash recovery recovery.img
  kodunu yazın. Bu sayede Mate 20 Lite twrp dosyası cihazınıza yüklenecektir. Daha sonra telefonu bilgisayardan ayırarak yeniden başlatabilirsiniz.

  Huawei Mate 20 Lite Root Atma

  Yukarıdaki işlemler bittikten sonra BURAYA tıklayarak Mate 20 Lite root dosyasını indirin ve direkt olarak telefonun hafızasına atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp menüsünde açın. Yükle kısmına gelerek magisk dosyasını seçin ve yükleyin. Yüklemenin ardından telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Mate 20 Lite root atma işleminin başarılı olup olmadığını kontrol etmek için Google Play üzerinden root check benzeri uygulamalar indirebilirsiniz.
   


  Yazan: Buğra

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tek Bilgin bunu beğendi.
 2. 12 Nisan 2019 #2

  Eray_Demir85

  Eray_Demir85

  Güzel anlatmışsın yüreğine sağlık. Yalnız kendime güvenemiyorum, herhangi bir sorun olursa eskiye dönme şansımız varmı?
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Tek Bilgin bunu beğendi.
 3. 13 Nisan 2019 #3

  Tek Bilgin

  Tek Bilgin
  Mevcut Rom u yeniden yüklemek zorunda kalırsın. Genelde bu oluyor yanlış yapmak durumlarında yada eksik yada uyumsuz dosya yüklediğiniz zaman. Bununla ilgili illaki youtube da bi video vardır izleyip denemeniz tabi öncesinde fu ll yedek almalısınız. Rehber resimler uygulama vs.
  Ciddi Sorunlar bırakabilir fakat yazılımsal olduğu sürece çözümü olur...
  Tabi birde mesuliyet sizin, kararı verecek olan sizsiniz
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. 6 Mayıs 2019 #5

  Misafir - 567022

  Misafir - 567022
  Selam peki telefon sıfırlanıyor mu yoksa kaldığı yerden devam edip sadece root mu yapmış oluyoruz? Teşekkür ederim
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. 6 Mayıs 2019 #5

  Buğra

  Buğra
  bootloader kilidi açmanız gerekiyor. Kilit açıldığında cihaz tamamen sıfırlanır.
   
 6. 24 Mayıs 2019 #6

  karakurt1969

  karakurt1969
  Bootloader kilidi nasıl açılıyor yada nerden anlayacaz kilitli olduğunu bilgi verirmisiniz size zahmet
   
  Samsung ile gönderdi
 7. 24 Mayıs 2019 #7

  Buğra

  Buğra
  Huawei geçtiğimiz yıllarda bootloader kilidi açma olayını kaldırmıştı. Kaldırmadan önce kilidi açan kişiler şanslı diyebilirim. Şimdi kilidi kaldırmak için FunkyHuawei bu tarz siteler mevcut. Yaklaşık 55 dolar gibi bir fiyata kilit açıyorlar ( kod veriyorlar diye biliyorum )
   
 8. 25 Haziran 2019 #8

  onurhanerk

  onurhanerk
  Pie versionunda çalışır sanırım bu değil mi? Bir de servise vermeden önce factory reset yapsak anlaışılır mı. Garanti durumu var ya?
   
 9. 25 Haziran 2019 #9

  Buğra

  Buğra
  Servise vermeden once stok rom ve stok recovery yuklerseniz sorun olmaz.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 10. 27 Haziran 2019 #10

  onurhanerk

  onurhanerk
  Bunları bulabileceğim günevilir bir kaynak var mı acaba? Yani farklı ülke için yayınlanan bir stock yüklemiş olsam sorun yaratır mı?
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/08/2019 - 07:44