Huawei Emotion Ui Rom V1.0

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Huawei Emotion Ui Rom V1.0
Evet arkadaşlar bu konumda sizlere General Mobile Discovery için portlanmış henüz yeni çıkmış ve oldukça stabil bir rom olan Huawei Romdan bahsedeceğim.Rom tamamiyle Türkçe.Romda ufak eksiklikler mevcut bunlar giderilecek ve güncellenecektir.Romu portlayan ve geliştiren cyber71khan arkadaşımıza buradan teşekkürlerimi iletiyorum çok güzel bir rom geliştirmiş.

Rom Hakkında Kendi Yorumum: Arkadaşlar rom oldukça hızlı stabil ve hafif.Boş ram miktarı 500-600mb arası ve hiç aşağıya düşmüyor muazzam bir ram var diyebilirim.Pil ömrünü henüz test edemedim ama o da gayet iyidir bundan eminim.Oyun performansı oldukça iyi.Mutlaka denemeniz gereken romlardan birisi.

ROM BİLGİSİ

Huawei G700-U10 den portlandı.

Değişiklikler
Bazı sistem ve google uygulamaları yeni sürümleri ile güncellendi.
Türkçe hariç diğer dillerin klavye dilleri silindi.
Gereksiz bazı uygulamalar ve temalar sistem alanını artırmak için silindi.
SuperSu güncel sürüm eklendi ver Su kodlaması roma dahil edildi.Kısaca rootlandı.
Ascend P6 teması eklendi (Tesla)
Discovery kamera,gpu vs. sürücüleri eklendi.(v6375)
Ses sürücüleri düzeltildi.
Sistem v6375 ile gelen kernel üzerine inşa edildi.
Simgeler ve Widgetlar tekrar dizildi ve düzenlendi.

Bilgi
1.Menü(Sol) ve Home(Orta) tuşu
Romda açık olan uygulamaları görmek için MENÜ tuşuna basılı tutuyoruz.Home tuşuna basılı tutunca google arama açılıyor.

2.Varsayılan hafıza
Romu kurduktan sonra varsayılan uygulama hafızası telefon seçili gelir.
Ayarlar -> Depolama -> SD Kart'ı seçerseniz uygulamalar hafıza kartınıza yüklenir.

3.Galeri Fix
Galeri Fix V1.1 Sürümü ile roma dahil edildi.

4.Xposed ve Gravity Box
Normal Xposed ve Gravity Box romda düzgün çalışmadığı için rom için özel Xposed ve Gravity Box oluşturuldu. Kullanmak isteyen arkadaşlar YALNIZCAburdan indirsinler.
Gravity Box kuran arkadaşlar bildirim çubuğu %100 şeffaf olursa ayrıca bildirim çubuğunu düzeltmek için şu ayarı yapsınlar;
GravityBox-> Durum çubuğu iyileştirmeleri --> Bildirim ekranı sitili -->
Bildirim ekranı arkaplanı:
Renk doldur seçin
Arkaplan rengi ayarla:
ordaki satıra "#ececec" olarak değiştirin.
Arkaplan modu:
Altını kapla seçin.
Arkaplan saydamlığı:
Saydamlık:%5 ayarlayın.

Ve cihazı yeniden başlatın. Sistemimize Xposed ve Gravity Box kuruldu.

5.Test sonuçları
Ram yönetimi mükemmel.Temizleme yaptıktan sonra sürekli boş 500MB nin üzerinde ram görürsünüz.(Orjinal halinde)
Şarj nasıl gidiyor bilmiyorum(Telefonu günde 150-200 kez usb bağlayıp çıkarınca batarya öldü tabi )

Eksiklikler
-Görüntülü konuşma yok.

İNDİRME LİNKİ

Huawei Rom V1.0

Update 1.1[1.0 sürümünü indirin üstüne kurun.]

Xposed + GravityBox
Apk dosyalarını rardan çıkarın sdkartınıza atın.ve kurun.

Xposed ve gravity boxu güncellemeyin.

Kurulum

CWM yi cihazınıza kurun.Forumda nasıl yapılacağı mevcut.
Cwm yi açın
Wipe data/factory reset deyin.
İnstall zip from sdcard deyin ve indirdiğiniz rom dosyasını seçin ve kurun.
Güncelleme dosyasını seçin ve üstüne kurun.
Ana menüden Reboot'u seçin.

GÖRSELLER

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: smh60, kaanslmz ve L-LumieRe

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nenamark2: 45 (Eğer yeni üretilen telefona bu romu yükleyip test yaparsanız 46-47 fps alırsınız)
Antutu: 13600 küsür.

Antutu sonucuna aldanmayın.Eğer pil %100 doluyken arka planda ki çalışan uygulamaları kapatarak yaparsanız daha yüksek sonuç alabilirsiniz.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Mesaj dursun bu aksam kurarim buyuk ihtimal :ehe

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Romdaki eksiklikler gideriliyor.
Status bar vs değişecek güncelleme geldiğinde burada paylaşacağım :)

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Rom Güncellendi arkadaşlar lütfen fix dosyasını cwm den flashlayınız

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Hocam bu romda arka kamera calisiyo drayvirlarda duzeltme yapilmis sanirim bu drayvirlar diger romlarada uyarmi

• Beğen
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
"drayvir" 5. okuyuşumda anladım :zuhaha:

• Beğen
bozoklu_66

bozoklu_66

Üye
Aklima nasil yazilacagi gelmedi :)

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hocam bu romda arka kamera calisiyo drayvirlarda duzeltme yapilmis sanirim bu drayvirlar diger romlarada uyarmi
Evet driver degistirildi.
Buyuk ihtimal bir yama hazirlayacaktir diger romlarda kullanmak icin

dust61

dust61

Üye
Buğra belliki kullanmadığın rom kalmadı :sirit: ve en son olarak hangi romu önerirsin? :rock:

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Buğra belliki kullanmadığın rom kalmadı :sirit: ve en son olarak hangi romu önerirsin? :rock:
Surekli rom degistirdigim icin 3gunden uzun ayni romu kullanmdim. Ama huawei,lewa,nexus2 oneririm.

dust61

dust61

Üye
çok teşekkür ederim huawei romu deneyeceğim o zaman not 3 rom yüklü şuan. merak ettiğim şey şu gravitybox programına girdiğimde yazıların çoğu okunmuyor ya da çok soluk. bunun çözümü yok mu?

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
çok teşekkür ederim huawei romu deneyeceğim o zaman not 3 rom yüklü şuan. merak ettiğim şey şu gravitybox programına girdiğimde yazıların çoğu okunmuyor ya da çok soluk. bunun çözümü yok mu?
Gravitybox acin en alttaki hakkinda kismina girin en alttaki holo temayi secin tamamdir

dust61

dust61

Üye
tekrar teşşekürler boyle müşteri hizmetleri görmedim her sorumuza cevap aldım çok sağolun :)

• Beğen

med536

Üye
usta romunuzu oldukça begendım kurdum hoşuma gıttı bundan once bıkaç rom kurmustum hosuma fazla gıtmemıslerdı bununda eksılerı var olsada o kadar dert edılecek degıl benım sorunum şu bu acık uygulamaları nasıl görebılırım eskı rom da home tusuna basılınca hepsını gorup kapatabılıyordum bunda basınca arama cıkıyor nasıl halledebılırız bu sorunu,ıkıncı olarak gravity box kurdum acmaya calıstımda gravıtyboz sysem framework cevap vermıyor dıyor cıkılıyor tamam deyınce cıkıyor bu pek onemlı degıl benım ıcın ama ılk sorunumu cozersek şamda kayısı hesabı olcak cok sağolasın elıne sağlık

• Beğen
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
usta romunuzu oldukça begendım kurdum hoşuma gıttı bundan once bıkaç rom kurmustum hosuma fazla gıtmemıslerdı bununda eksılerı var olsada o kadar dert edılecek degıl benım sorunum şu bu acık uygulamaları nasıl görebılırım eskı rom da home tusuna basılınca hepsını gorup kapatabılıyordum bunda basınca arama cıkıyor nasıl halledebılırız bu sorunu,ıkıncı olarak gravity box kurdum acmaya calıstımda gravıtyboz sysem framework cevap vermıyor dıyor cıkılıyor tamam deyınce cıkıyor bu pek onemlı degıl benım ıcın ama ılk sorunumu cozersek şamda kayısı hesabı olcak cok sağolasın elıne sağlık

wipe yaptıktan sonra romu kur. ancak fix 1.1 i kurma telefonu aç
xposedi kur gravity etkinleştir. yeniden başlat. aç gravity çalışıyorsa kapat cwm ile wipe yapmadan fix 1.1 yükle restart at
herşey sorunsuz çalışır :oke:

med536

Üye
hmm benım hatam sanırım ben direk rom kurdum bıraz kurcaladım v1 1 kurdum hıc xpsodı vs gırmedım yapmadım bırsey,hocam o kadar uygulama ındırdım bunları korumanın yolu yordamı yok whatsap vs herseferınde para alma durumu pıscart bırcok uygulama ne işe yarıyor bu gravıty cok muhım degılse benım asıl sorunum şu home tusuna basınca acık olan uygulamları kapatmak gormek cevap ıcınde cok teşekkurler

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hmm benım hatam sanırım ben direk rom kurdum bıraz kurcaladım v1 1 kurdum hıc xpsodı vs gırmedım yapmadım bırsey,hocam o kadar uygulama ındırdım bunları korumanın yolu yordamı yok whatsap vs herseferınde para alma durumu pıscart bırcok uygulama ne işe yarıyor bu gravıty cok muhım degılse benım asıl sorunum şu home tusuna basınca acık olan uygulamları kapatmak gormek cevap ıcınde cok teşekkurler
home tuşunu gravityden ayarlayabilirsin.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Menu tusuna uzun basarsaniz acik olan uygulamalar cikiyor

Üst Alt