Huawei ascend p1 sıfırlama

Sponsorlu Bağlantılar

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
Huawei ascend p1 sıfırlama
arkadaşlar dünden beri uğraşıyorum ne güzel bütün uygulamalarımı yedeklemiştim verileriyle birlikte telde bi sorun var çözemedim ayarlardan fabrika ayarlarına dönmek istiyorum ama tel kapanıyor açılıyor türkcell logosu çıkıyor tekrar kapanıyor hep bu şekilde restart yapıyor dolayısıyla fabrika ayarlarına dönmüyor. bende kapama tuşunu uzun süreli basılı tutup restart yapıyorum herşey yerli yerinde. mağazadan simple factory reset diye bi pro yükledim oda bütün hafıza kartını sildi bütün yedeklerde gitti :( yani telin resmen içine ettim :) artık olan oldu sadece teli tamamen sıfırlamak istiyorum. her yolu denedim avast antidef kullanarak veri sil dedim olmadı. google cihaz yöneticisinden veri sil dedim olmadı hep aynı logo geliyo tekrar kapanıyo tel hiçbi şekilde sıfırlanmıyo bunun başka bi yolu kesin çözümü varmı acaba? tekrar rom yükliyim dedim hata verdi oda yüklemedi. tel rootsuz b336 orjinal rom yüklü. tek istediğim fabrika ayarlarına dönmek herşey silinsin. artı recovery yüklü değil sanırım tam hatırlamıyorum recovery modda da açılmıyor oradan wipe yapayım bari diyodum oda olmadı. anlayan bilen biri yardım ederse sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Orjinal romu tekrar yükle diyeceğim ama hata almissin,
Hard format atilmiyormu tuş kombinasyonuyla

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
yok kardeşim ne tuş kombinasyonu nede başka bişey açıkçası denemediğim pek bi yöntem kalmadı aslında sorun nerde çözemedim hiçbişey işe yaramıyo hatta teli normal yolla güç tuşuna basıp kapat diyorum tekrar başlat demiyorum yani olay aynı kapanıyo tr logosu geliyo tekrar kapanıyo açılıyo yine logo geliyo kısır döngü oluyo resmen ben güç tuşuna uzun süreli basılı tutup öyle tamamen kapatıyorum artık. ha telde kullanımda hiçbi sorun yok herşeyi düzgün çalışıyo ben ham rahatlasın amaçlı fabrika ayarlarına dönecektim nasılsa huawei yedekleme programı uygulamaları verileriyle yedekliyo yani herşeye kaldığım yerden devam edebiliyom ondan sorun olmaz diye sıfırlıyım dedim bu sorunlarla karşılaştım.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bende geçen temizlik yapayım derken cihaxi cokerttim orjinal romu yukleyerek cozdum sorunu

@Nextman fikir verebilir belkiBirde cihaz uzerinden rom yukleyen uygulamalar var onlarla orjinal romu yukleyebilirsin belki ama sanırım onlari kullanabilmak icinde root gerekiyor

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
bende o amaçla tekrar aynı romu yüklemeyi denedim en azından bütün sorunlar çözülmüş olur ama olmuyo. sanırım ses kısma ses açma ve güç tuşuna basılı tutarakta rom yükleme işlemi başlatılıyomuş şimdi onu denedim oda olmadı. ben orjinal rom deniyorum dload klasörüne atıyosun hafıza karyına ve yazılım güncelleden yüklüyosun bu romu o yöntemle yüklemiştim şimdi aynı işlemi yapıyorum işe yaramıyor.bişey eil uğraşırken temelli çökertecem teli hiç açılmayacak die korkuyom :)

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Pc yoluyla rom atamiyormusun

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
onu denemedim hangi proyla yapılıyo bilmiyorum hiç denemedim daha önce pc üzerinden. hep telden yapıyodum.neyse benim işe gitmem gerekiyo akşamüstü devem ederim :) yinede saolasın kardeşim ilgilendiğin için. hiç olmazsa zaten telefoncuya götürecem verecem parasını onlar uğraşsın :)

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
onu denemedim hangi proyla yapılıyo bilmiyorum hiç denemedim daha önce pc üzerinden. hep telden yapıyodum.neyse benim işe gitmem gerekiyo akşamüstü devem ederim :) yinede saolasın kardeşim ilgilendiğin için. hiç olmazsa zaten telefoncuya götürecem verecem parasını onlar uğraşsın :)

Samsung da odin ile atiliyor ama cihaza göre degisiyormu bilmiyorum bi bakim :)Flashrecovery isimli uygulamayı pc ye kurup atilabiliyormus dostum :)

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
walla bütün uygulama oyun hepsini tek tek kaldırdım hiçbişey bırakmadım. önceden ekran görüntüsü alma var bildirim çubuğunda oda çalışmıyodu resim almıyodu şimdi çalışıyo :) ama hala fabrika ayarlarına dönmüyo ve rom yüklemiyo :) allah'ım yaw bütün yüklü uygulamaları kaldrıdım ne etkiler ki bunu sinir geldi varya şeytan diyo git sat anasını satem :) zaten z1 alasım varda biraz daha ucuzlasın die bekliom :) bide bu proyu deniyim bakalım umarım kullanımı kolaydır :)

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
walla bütün uygulama oyun hepsini tek tek kaldırdım hiçbişey bırakmadım. önceden ekran görüntüsü alma var bildirim çubuğunda oda çalışmıyodu resim almıyodu şimdi çalışıyo :) ama hala fabrika ayarlarına dönmüyo ve rom yüklemiyo :) allah'ım yaw bütün yüklü uygulamaları kaldrıdım ne etkiler ki bunu sinir geldi varya şeytan diyo git sat anasını satem :) zaten z1 alasım varda biraz daha ucuzlasın die bekliom :) bide bu proyu deniyim bakalım umarım kullanımı kolaydır :)

Sende symbiandan geldin dostum bence samsung kullanmalisin symbian gibi kullanımı kolay :)

najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
açıkçası samsung hayatta almam sevmiyorum :) adamlarda dizayn diye bişey yok bi telefonun bütün modelleri aynımı olur yahu farklı bi dizayn yapar insan :) artı ses kaliteside iyi deil tabi bu son modellerde nasıldır bilemem. nokia dayanamadı android cihaz çıkarıyo :) eğer nokia android e yönelirse görürüm ben samsungun hakimiyetini :) samsung şuanda sadece yazılımdan yani android sayesinde ayakta. başka bi sistem kullanacaktı acaba bakan olurmuydu :) ben sony taraftarıyım bence her türlü samsungu sollar. geçen sordum benim telefoncu sana 1650 ye veririm dedi 2 cihaz var elimde 2 si 650 tutsa 1000 tl kredi çekerim olur biter. kartla alamıyoz tek çözüm kredi çekmek :)artı kullanımı kolay dediğin sistemden arayüzden ibaret android lerin hepsi aynı arayüz zaten ve ben hiçbi sistemde zorluk çekmem ister pc ister tel elime alayım ertesi gün herşeyini kapar rahat rahat kullanırım :)pc yi win 7 diydi hadi win 8 i deniyim deim pc ci biraz karışık zorlanabilirsin dedi şuan çatır çatır kullanıyom ve gayet güzelmiş çok memnun kaldım :)yalnız bu program recovery mi flashlıyo yoksa rom da flashlıyomu? pro teli tanıdı önce device den recovery modda aç dedim yine aynı olay oldu şimdi romu denicem de yine aynı olay olurda rom yarım falan kalırsa temelli çökecek valla :)

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
açıkçası samsung hayatta almam sevmiyorum :) adamlarda dizayn diye bişey yok bi telefonun bütün modelleri aynımı olur yahu farklı bi dizayn yapar insan :) artı ses kaliteside iyi deil tabi bu son modellerde nasıldır bilemem. nokia dayanamadı android cihaz çıkarıyo :) eğer nokia android e yönelirse görürüm ben samsungun hakimiyetini :) samsung şuanda sadece yazılımdan yani android sayesinde ayakta. başka bi sistem kullanacaktı acaba bakan olurmuydu :) ben sony taraftarıyım bence her türlü samsungu sollar. geçen sordum benim telefoncu sana 1650 ye veririm dedi 2 cihaz var elimde 2 si 650 tutsa 1000 tl kredi çekerim olur biter. kartla alamıyoz tek çözüm kredi çekmek :)artı kullanımı kolay dediğin sistemden arayüzden ibaret android lerin hepsi aynı arayüz zaten ve ben hiçbi sistemde zorluk çekmem ister pc ister tel elime alayım ertesi gün herşeyini kapar rahat rahat kullanırım :)pc yi win 7 diydi hadi win 8 i deniyim deim pc ci biraz karışık zorlanabilirsin dedi şuan çatır çatır kullanıyom ve gayet güzelmiş çok memnun kaldım :)yalnız bu program recovery mi flashlıyo yoksa rom da flashlıyomu? pro teli tanıdı önce device den recovery modda aç dedim yine aynı olay oldu şimdi romu denicem de yine aynı olay olurda rom yarım falan kalırsa temelli çökecek valla :)

Bi sekilde yazilim yukleniyordur heralde sen kafaya takmissin bu sorunu cozmeden rahat edemezsin bence yükle kurtul :D
Olmazsa telefoncuyu ziyaret filan edersin :D

• Beğen
Tepkiler: najanaja
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
vazgeçtim :) xda dan yorumları okudum anladığım kadarıyla o sadece recovery yüklemek için zaten dediğim gibi telde hiçbi sıkıntı yok sadece fabrika ayarlarına dönmüyo ona kafaya taktım ben sırf ondan istiyodum tamamen sıfırlamayı her yolu denedim nerdeyse olmuyo hep restart yapıyo en güzeli ben böle kullanayım bunu uygulamalarımı geri yükledim zaten dediğim gibi bi süre sonra z1 alırım o zamana kadar bu şekilde kullanırım artık :) tekrar çok teşekkürler kardeşim.

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
vazgeçtim :) xda dan yorumları okudum anladığım kadarıyla o sadece recovery yüklemek için zaten dediğim gibi telde hiçbi sıkıntı yok sadece fabrika ayarlarına dönmüyo ona kafaya taktım ben sırf ondan istiyodum tamamen sıfırlamayı her yolu denedim nerdeyse olmuyo hep restart yapıyo en güzeli ben böle kullanayım bunu uygulamalarımı geri yükledim zaten dediğim gibi bi süre sonra z1 alırım o zamana kadar bu şekilde kullanırım artık :) tekrar çok teşekkürler kardeşim.

Rom yükleme anlatiminda gördüm bu uygulamayı turk forumlarindada anlatım var dostum.
Birde samsung konusunda haklilil payin var ses az çıkıyor boyalari dokuluyor filan sarjida sıkıntılı gibi :)

• Beğen
Tepkiler: najanaja
najanaja

najanaja

Üye
    Konu Sahibi
ne bileyim xda dan indirdim ben uygulamayı orda yorumlara baktım da belkide yanlış anlamışımdır :) bide çekiniyorum tel kapandımı bida açılmıyo sürekli restart ben müdahele edene kadar e rom yüklerken yine kapanacak ya aynı olayı yaparsa rom yüklerken durduk yere temelli iş çıkarıcam başıma dediğim gibi şuan tek sorun fabrika ayarlarına dönememesi onun dışında hiçbi sıkıntı yok o bana sorun geldi e bende telde veya pc de sorun istemem biraz kılımdır 4x4 lük çalışmalı cihaz :) sırf ondan kafaya taktım hemen hemen biçok yoluda denedim çözüm olmayınca vazgeçtim artık. biraz araştırayım belki 1-2 aya z1 alırım alabilirsem :) walla herkes samsung önerip duruyoda ne var bu samsungta bilmem ciddan dizayn diye bişey yok cihazda benim gözümde samsung sadece işletim sisteminden kazanıyo başka da bişey değil. android yerine başka bi sistem seçseydi zamanında şuanda batma yolundaydı :) bak nokia bile geçde olsa anladı olayı ve ilk android cihazını çıkarıyo aptallar windows yerine o zaman android yapaydı şu lumiaları emin ol samsung cihaz satabilmek için kampanyalar yapardı :) ben şuan için sony taraftarıyım en çok cezbeden yanı su ve toz geçirmemesi işim gereği bu önemli benim için :) şarj konusu hepsinde aynı merak etme android kullanıyosan şarj olayını unut bunun bi yolu yok en fazla 2 der 2 günü geçmesi çok zor bence hangi tel olursa olsun :) benim eski romda yine baya oyun oynardım 2 günü görürdüm bu yeni rom da pil çok kötü gidiyo fazla oyun oynamasam bile hergün şarjda hele bide oyun oynarsam ve neti açarsam günde 2 kere şarj ediyom :) neyse yine çok konuştum ben başladım mı susmak bilmem konuşmalarım baya uzun sürer :)vaybe yorumu gönderdikten sonra bi baktımda baya baya uzun yazmışım :) okurken sıkılmazsın inşallah :)

• Beğen

Üst Alt