Htc One..çok Basit Problem Lütfen Yardımm

Sponsorlu Bağlantılar

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
Htc One..çok Basit Problem Lütfen Yardımm
htc one ingiltereden gelme android 4.3 ü alınca ingilizceye döndü bi türlü türkçe yapamadım lütfen yardım :sss

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Format at başlangıç ekranında dili Türkçe seç ;)

burhankoxp22

Üye
dene bakalım belki olur

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
attım cihaz ingiltereden gelme 10tane küsür dil var ama tr yok

Invoke

Invoke

Üye
Türkiye romunu bulup flashlarsanız, düzelecektir, sanırım.

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
eski telefonum nokia c7 di sybianda çok uğraştım flashla modla filan ama androidte yeniyim :S hiç bilgim yok basit anlatan bi konuya yönlendirirseniz sevinirim

abandonware

abandonware

Üye
HTC cihazlara ROM flashlamak herhangi bir cihaza rom flashlamaya pekte benzemez, şundan dolayı; HTC cihazlar için tasarlanan romların birçoğu S-OFF gerektirir (2011 ve 2012 yılında çıkmış cihazlar için/HTC One'da S-OFF varmı bilmiyorum.)

Herneyse bildiğim kadarıyla cihazın bootloader kilidini açıp fastboot üzerinden cihazın bölgesini değiştirmen lazım (HTC EVO 3D'de fastboot write_oem_cid__007 gibi bir kod vardı yanlış hatırlamıyorsam.) Cihazın bölge ayarlarını değiştirmek için Google'da HTC One fastboot gibi aramalar yap.

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
s off filan çok karışık vaktim yok bi kaç hafta böyle kullanacam mecbur daha sonra bakacam herşey için teşekkürler iyi forumlar

abandonware

abandonware

Üye
cidnum:HTC__044 gibi bir numara gördüm xda'de (bknz:

Tek yapman gereken HTC Dev'e girerek telefon'un bootloader kilidini açmak (hepsini adım adım yazmış/çok kolay), sonrada bootlader kilidini açarken kullanacağın fastboot programı yardımıyla yukarıda yazdığım cidnum'lardan türkiyeye ait olanı bulup (mesela cidnum:HTC__024 gibi bir kod Türkiyeye ait olabilir) "fastboot write oem cid" gibi bir kod yardımıyla telefonun bölgesini değiştirmek vede telefonu sadece Türkiye için yayınlanmış güncellemeleri alacak hale getirmek.

Tabi bootloader kilidini açarken telefondaki tüm uygulamaların silineceğinide hatırlatırım. Tüm bunları yapmak yapacağın araştırma ile birlikte yaklaşık 30-60 dk'nı alacaktır. Kolay gelsin..

Invoke

Invoke

Üye
İyi de stock rom flashlanacak yine de bu işlemler gerekli mi? @veyseloglu

• Beğen
Tepkiler: BLooD_ReG
sumer35

sumer35

Üye
sony de stock romu flashlarken bootloaderi açmak gerekiyodu htc de benzer yöntem sanırım bootloaderi açmak kolay sonra htc için flash aracını (sonyde flashtool du) ve türk forumlarından modeline uygun stock romu bulup flashlamak çokta zor değil :)

Invoke

Invoke

Üye
sony de stock romu flashlarken bootloaderi açmak gerekiyodu htc de benzer yöntem sanırım bootloaderi açmak kolay sonra htc için flash aracını (sonyde flashtool du) ve türk forumlarından modeline uygun stock romu bulup flashlamak çokta zor değil :)

Hayır, sonyde stock rom flashlarken bootloaderı açmana gerek yok.

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
cidnum:HTC__044 gibi bir numara gördüm xda'de (bknz:

Tek yapman gereken HTC Dev'e girerek telefon'un bootloader kilidini açmak (hepsini adım adım yazmış/çok kolay), sonrada bootlader kilidini açarken kullanacağın fastboot programı yardımıyla yukarıda yazdığım cidnum'lardan türkiyeye ait olanı bulup (mesela cidnum:HTC__024 gibi bir kod Türkiyeye ait olabilir) "fastboot write oem cid" gibi bir kod yardımıyla telefonun bölgesini değiştirmek vede telefonu sadece Türkiye için yayınlanmış güncellemeleri alacak hale getirmek.

Tabi bootloader kilidini açarken telefondaki tüm uygulamaların silineceğinide hatırlatırım. Tüm bunları yapmak yapacağın araştırma ile birlikte yaklaşık 30-60 dk'nı alacaktır. Kolay gelsin..
Telefonu komple yedek alabileceğim bi program var mi uygulamalar olmasa da olur ? Uygulamalar tekrar yüklenir sorun değil

abandonware

abandonware

Üye
Telefonu komple yedek alabileceğim bi program var mi uygulamalar olmasa da olur ? Uygulamalar tekrar yüklenir sorun değil
rehber yedeği için super backup, uygulama apk yedeği için app backup restore kullanmıştım ben

0MG90

0MG90

Üye
Stock rom yüklemek için bootloader açık olmasına gerek yok ki kapalı olsa da olur ben kendimden biliyorum. HTC One için uygun RUU dosyasını bul .exe li bilgisayardan yükle

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
Stock rom yüklemek için bootloader açık olmasına gerek yok ki kapalı olsa da olur ben kendimden biliyorum. HTC One için uygun RUU dosyasını bul .exe li bilgisayardan yükle
stok rom istemiyorum costum rom da istemiyorum biraz kullanim orjinali sıkılınca denerim onları.. türkçe dil desteği için öneriniz var mı ?

0MG90

0MG90

Üye
stok rom istemiyorum costum rom da istemiyorum biraz kullanim orjinali sıkılınca denerim onları.. türkçe dil desteği için öneriniz var mı ?
stock rom senin kullandığın orijinal rom oluyor zaten. Türkçe RUU bulursan rahatça kullanırsın eskisi gibi

ens.aslan

ens.aslan

Üye
    Konu Sahibi
stock rom senin kullandığın orijinal rom oluyor zaten. Türkçe RUU bulursan rahatça kullanırsın eskisi gibi
bootloader kildini açtım türkçe orjinal rom bulamadım yardımcı olursanız