HTC Desire 816 Root Yapma | Recovery Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
HTC Desire 816 Root Yapma | Recovery Yükleme
Merhaba arkadaşlar bu yazımda maxicep forum takipçileri için HTC Desire 816 root yapma işlemenin nasıl olduğunu adım adım anlatacağım. HTC Desire 816 root atma konusunda yer alan işlemler sonucunda cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasardan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir. Bu yazıda yer alan işlemler sonucunda htc desire 816 cihazınız root yetkisine sahip olacak ve supersu uygulaması ile beraber cwm recovery cihazınıza yüklenecektir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Cihazınızın mutlaka bootloader kilidi açık olmak zorundadır. Eğer htc desire 816 bootloader kilidi açık değil ise BURAYA tıklayın ve bootloader kilidini açın.
  • HTC desire 816 root atma işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızda yer alan önemli bilgi ve dosyaların yedeğini alın.
  • Daha sonra tıklayın ve desire 816 cwm recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin.
  • Ardından cihazınızı tamamen kapatın.
  • Ses kısma + güç tuşuna bu iki tuşa basılı tutun ve cihazınızı hboot menüde açın.
  • Fastboot seçeneğine gelin ve güç tuşuna bir kere basarak cihazı fastboot moduna alın.
  • USB kablosu yardımı ile desire 816 cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Daha sonra önceden indirmiş olduğunuz CWM recovery. exe dosyasını çalıştırın.
  • Kurulum bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.
  • tıklayın ve supersu dosyasını telefonunuza indirin ve atın.
  • Daha sonra tekrar cihazınızı kapatın ve ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak hboot menüsünü açın.
  • Ardından recovery seçeneğine ses tuşlarını kullanarak gelin ve güç tuşu ile recovery menüsünü seçin.
  • CWM recovery menüsü açılacaktır. Install Zıp from Sdcard seçeneğini seçin ve indirmiş olduğunuz supersu dosyasını seçin yükleyin.
  • Reboot system seçeneği ile telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatın.
  • Artık desire 816 cihazınız root yetkisine sahip olmuştur.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

mrstyler

Üye
admin ben telefoncuya gittgimde bana sadece s-of degistirmen lazım dediler ?

HetzenHeppa

Üye
çoğu programalr eksik hepsini bi toparlayıpda ve video halinde anlatsanız onu bulun indirin bunu bulun indirin olmuyor yaw

emirpokkoo

Üye
şuanda yapsam çalışır değil mi ?

Wagrant006

Üye
BENIM KAFA ALMADI VALLA :)

Üst Alt