HIZLI Yeniden Başlatma_1.3-TR

Sponsorlu Bağlantılar

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
HIZLI Yeniden Başlatma_1.3-TR
HIZLI Yeniden Başlatma-TR

*** Bu uygulama çalışması için root erişimi gerektirir ***
Eğer; cihazınız ROOTlu değilse, kullanılamaz.
Gelişmiş Yeniden Başlatma seçenekleri mevcut ROM'larda varmı?
Gelişmiş modlara girmek için ADB veya Terminal Emilatör kullanmak zorunda olmaktan sıkıldınız mı?
** Her şeyi unutun!
Bu uygulama tek bir yerde, Terminal Emilatör komutları yazmaya ya da başka bir şey yapmanıza gerek yok,
Bu uygulama size Gelişmiş Yeniden Başlatma seçeneklerine erişmenizi sağlar.
** Sizde var mı?
Ayrıca; ana ekrana Yeniden Başlatma için bir widget ekleyerek, telefonu hızlı Yeniden Başlatmayı daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Mevcut seçenekler:

- Normal Yeniden Başlatma
- Güvenli Moda girme
- Hızlı Yeniden Başlatma (UI/Uygulamalar)
- Recovery modunda Yeniden Başlatma
- Önyükleme modunda Yeniden Başlatma
- Kapat
- System UI modunda Yeniden Başlatma

** Desteklenen cihazlar için **

fastboot modu, Samsung indirme modu
YENİLİKLER
- Android 7.0 Nougat uyumluluğu
- Düzeltme: Yeniden Başlamat SystemUI kartın başlık metni ve açıklama rengi (Açık tema)
- SystemUI Yeniden Başlatma uyumluluğu optimizasyonu
Önceki değişiklikler:
- Geliştirilmiş LG Akıllı Bülten Widget'in kullanıcı arayüzü
- Android'in kullanıcı arayüzü yeniden Seçeneği (SystemUI)
- Ayarlar: küçük kullanıcı arayüzü güncellemeleri

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: bveo1990, rear2011, sarılacivertim ve 5 diğerleri

'Şeref'

Emekli Yönetici
Teşekkürler..

kralberk13

kralberk13

Üye
teşekkürler

aycan54

Üye
Teşekkürler.

turkishield

turkishield

Üye
teşekkürler güzelmiş

piyanistkadir21

piyanistkadir21

Üye
Teşekkürler

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
usta çok teşekkürler eline sağlık

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim arkadaşlar.
Belki dikkat etmiştirsiniz, burda tek TR yapmadığım yer var. [emoji88] Bulun bakalım..

HTC 10 cihazımdan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ok
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
recovery mi

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Evet. O çeviriyi özellikle o şekilde bıraktım çünkü "Kurtarma" diye yazmak bir garip şekilde 'acil servisi' çağrıştırıyor bana, bazen çevirirlerde orjinalliliği de bozmamak gerekir bence..

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ok
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Evet. O çeviriyi özellikle o şekilde bıraktım çünkü "Kurtarma" diye yazmak bir garip şekilde 'acil servisi' çağrıştırıyor bana, bazen çevirirlerde orjinalliliği de bozmamak gerekir bence..

Bazı ingilizce kelimeleri çeviri yapmak bazen gerçekten zorda bırakıyor değilmi. Çeviri yapılacak kelimenin türkçe karşılığı böyle olunca işin içinden çık çıkabilirsen tabi :kıskıs:

Ama akıl vermek haddim değil ama recovery yerine
- Onar
- Geri Yükle
- Kurtar

gibi kelimeler getirilebilir sanırım. Tabi eğer uygulamada o seçeneği tıklayınca en uygun anlam bu türkçe kelimelerden hangisine en yakın ise ona uygun ama ingilizce orjinal kelimeden çok farklı bir türkçe karşılık getirilmesi bence sakıncalı değil

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Bazı ingilizce kelimeleri çeviri yapmak bazen gerçekten zorda bırakıyor değilmi. Çeviri yapılacak kelimenin türkçe karşılığı böyle olunca işin içinden çık çıkabilirsen tabi :kıskıs:

Ama akıl vermek haddim değil ama recovery yerine
- Onar
- Geri Yükle
- Kurtar

gibi kelimeler getirilebilir sanırım. Tabi eğer uygulamada o seçeneği tıklayınca en uygun anlam bu türkçe kelimelerden hangisine en yakın ise ona uygun ama ingilizce orjinal kelimeden çok farklı bir türkçe karşılık getirilmesi bence sakıncalı değil
Akıl değil kelime oyunu diyelim :)
Bazı kelimelerede Türkçe karşılık bulmakta zor oluyor gerçekten, önerdiğiniz ''Onar'' bellki uygun olabilir ama tam karşılığına denk gelmiyor ancak ''fix'' kelimesine karşılık gelebilir, ''Geri Yükle'' nin karşılığı zaten ''Restore'' değilmidir?, ancak ''Kurtar'' kelimesi'de orda kendini yalnız bırakıyor ''me/ma'' ekleri alan kelimeler olunca (Geri Yükle'me/Yeniden Başlat'ma) gibi.
Çevirilerimde karşılaştığım iki örnek: ''Jest'' kelimesine karşılık gelen ''Hareketler'' olmaktadır, ya da ''Daydream'' kelimesininin Türçesi ne olabilir (aradım-bulamadım) bende ''Gündüşü'' olarak çevirilerde kullanmaktayım. Sizce ne olabilir?

Başka arkadaşların da önerilerini beklerim..

sarılacivertim

sarılacivertim

Üye
:tşk:

akman_12

akman_12

Üye
Teşekkürler

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

civcivim76

civcivim76

Üye