Tavsiye Hızlı şarj mantıklı mı?

Sponsorlu Bağlantılar

JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
Hızlı şarj mantıklı mı?
Merhaba arkadaşlar LG G4 cihaz kullanıyorum orijinal şarj aletinde hızlı şarj kablosu yok almayı düşünüyorum fakat hızlı şarj sizce telefonun piline zarar verir mi malum oldukça hızlı dolduruyor pili teşekkürler

furyzer0

furyzer0

Üye
Ben 6 aydır kullanıyorum 6 ay önceki ile aynı değerlerde cihazımının pil ömrü. Hızlı şarj daha yeni bir teknoloji olduğundan kesin bir şey demek zor bence.Şarj ederken cihazı kullanmamanı tavsiye ederim sadece.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

• Beğen
Tepkiler: JohanGielen
JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
Ben 6 aydır kullanıyorum 6 ay önceki ile aynı değerlerde cihazımının pil ömrü. Hızlı şarj daha yeni bir teknoloji olduğundan kesin bir şey demek zor bence.Şarj ederken cihazı kullanmamanı tavsiye ederim sadece.

Peki pil ömrünü kalitesini olcebilecegim bir program varmı bildiğiniz normalde de şarj olurken kullanmamaya dikkat ediyorum teşekkürler

furyzer0

furyzer0

Üye
Android kullanmadığım için androidde çalışan bir pil uygulaması bilmiyorum.

• Beğen
JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: furyzer0
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Acelem olmadıkça kullanmazdım ben ama acelem varsa kullanırım. Uzun vadede zaten ömrü azalacak. Arkadaşın dediği gibi 6 ay kadar sürede bişey olmadıysa sorun yoktur ama çok zorlamayın. Benim eski telefonumda batarya gayet iyiydi ama bazı arkadaşlarımda sürekli bitiyordu yeni alıyorlardı. Kullanımdan kullanıma ve biraz da şansa göre değişiyor durum

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bataryayı Öldürüyor Her Zaman Yavaş Şarj Daha İyidir

• Beğen
JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
Acelem olmadıkça kullanmazdım ben ama acelem varsa kullanırım. Uzun vadede zaten ömrü azalacak. Arkadaşın dediği gibi 6 ay kadar sürede bişey olmadıysa sorun yoktur ama çok zorlamayın. Benim eski telefonumda batarya gayet iyiydi ama bazı arkadaşlarımda sürekli bitiyordu yeni alıyorlardı. Kullanımdan kullanıma ve biraz da şansa göre değişiyor durum
Yeni telefonlara bakıyorum hepsi hızlı şarj özelliği ile geliyor bir yandan firmalar sorun olsa böyle bir özellik eklemez diyorum bir yandan da satış stratejisi pil satışı açısından da mantıklı gibi geliyor

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar.
The Pancar

The Pancar

Üye
Gerekmedikçe kullanmıyorum

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dediğiniz gibi sanırım son telefonların neredeyse hepsinde var ama bu özellik
Var İşlemci İle Alakalı Br Durum Bu Ama Düşününki Aracınızla Aceleniz Var Bİr Yere Gideceksiniz Naparsınız Gaza Yüklernirsiniz Paralelindede Yakıt Tüketiminiz Artar Aynı Durum

• Beğen
TayfurBeyy

TayfurBeyy

Üye
Hiç bir zarar vermez bataryaya çünkü yeni nesil bataryalar o duruma göre ayarlanmış

• Beğen
JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
Hiç bir zarar vermez bataryaya çünkü yeni nesil bataryalar o duruma göre ayarlanmış
Sanırım net bir bilgi yok TayfurBeyy burda yazdigimin dışında İnternette de farklı bilgiler dolaşıyor :(

furyzer0

furyzer0

Üye
Her geçen zaman batarya teknolojileri değişiyor. Hala zararlı olduğu halde telefonun şarjını bitirmeden şarj etmeyen insanlar var. Halbuki bu olay eski pillerde vardı. Yani bugün dediğimiz şey yarın geçerli olmayabilir. Siz deyince ben de internete baktım bir site kaynak olarak 2003 deki bir araştırmayı göstermiş. 2003 den bu yana çok şey değişti. Pillerin ömrünü belirleyen asıl faktör kaç sefer doldurup boşaltmış olduğundur. Ne kadar çok telefonu doldurup boşalttıysan kapasitesinden o kadar kayıp etmişsindir. Zarar verir diyenlerin çoğu mantıken aşırı zorlama olduğunu düşündüklerinden pile zarar vereceğini söylüyorlar ama bunun hiç bir teknik tarafı yok. Teknik bilgisi olan biri varsa umarım bizi bilgilendirir.

• Beğen
JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
Her geçen zaman batarya teknolojileri değişiyor. Hala zararlı olduğu halde telefonun şarjını bitirmeden şarj etmeyen insanlar var. Halbuki bu olay eski pillerde vardı. Yani bugün dediğimiz şey yarın geçerli olmayabilir. Siz deyince ben de internete baktım bir site kaynak olarak 2003 deki bir araştırmayı göstermiş. 2003 den bu yana çok şey değişti. Pillerin ömrünü belirleyen asıl faktör kaç sefer doldurup boşaltmış olduğundur. Ne kadar çok telefonu doldurup boşalttıysan kapasitesinden o kadar kayıp etmişsindir.

Aslında evet sanırım dediğiniz kaç defa şarj edip boşaltma özelliği iPhonelarda geçerli sanırım 1000 diye biliyorum eğer Androidlerde de aynı mantıksa hız sorun olmayabilir

byAndroid

byAndroid

Üye
Bende 6 aydır hızlı şarj kullanıyorum. Pil de değişim oldu elbette ama bunun sebebi güncelleme de olabilir. Android sürümü vs bunlar etken hep. Yazılımsal olarak da sorunlar olabilir. Mesela benim cihaz %13 ten direk 10 a düşer. Ama bu kullanıcı yorumlarına göre tüm mi 4 lerde var.

• Beğen
JohanGielen

JohanGielen

Üye
    Konu Sahibi
Bende 6 aydır hızlı şarj kullanıyorum. Pil de değişim oldu elbette ama bunun sebebi güncelleme de olabilir. Android sürümü vs bunlar etken hep. Yazılımsal olarak da sorunlar olabilir. Mesela benim cihaz %13 ten direk 10 a düşer. Ama bu kullanıcı yorumlarına göre tüm mi 4 lerde var.
Pil peki garanti kapsamında mi değişim oldu?