Hırsızlar Cami Bağışına Göz Dikti

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Hırsızlar Cami Bağışına Göz Dikti

Eskişehir'de bir cami girişinde bulunan bağış kutusundaki paraları çalan hırsızlar kayıplara karıştı.

Odunpazarı bölgesi Arifiye mahallesinde bulunan Eskişehir'in en eski camilerinden biri olan Alaaddin Camii girişindeki bağış kutusu hırsızların hedefi oldu. Sabah camiye gelirken kutunun kilidinin kırılmış olduğunu ve içinin boşaltıldığını gören Alaaddin Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ramazanoğlu, olayı polis ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerin gelen ekipler, asma kilidin kırıldığını ve paraların çalındığını tespit etti. Polise verdiği ifadesinde, bağış kutusunda daha önce de hırsızlık olayının yaşandığını belirten Ramazanoğlu, "Birkaç yıl önce de benzer bir olay yaşanmıştı. Biz belli aralıklarla kilidi açıp vatandaşların bağışlarını dernek adına alıyoruz. Her defasında birkaç yüz lira çıkıyordu. Son olarak kısa bir süre önce kumbarayı açmıştık. Yaklaşık olarak 300-400 liranın çalındığını tahmin ediyorum. Orta göbekte kilit vardı. Kilidi kıran hırsızlar bağış kutusunda bulunan kağıt paraları almış, bozuk paraları bırakmışlar" diye belirtti.
Olay yerinde incelemelerde bulunan ekipler, parmak izi örneklerini alarak hırsız veya hırsızları yakalama için çalışma başlattılar. - ESKİŞEHİR

ErayDemir16

ErayDemir16

Üye
Bu adamlar cehennemlik ya...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yurdum insanı ne diyeyim bilemedim. O paralar insanların gönlünden bağış olarak verilmiş. Yazıklar olsun..