Hıristiyanlık İncilde geçen (Paraklit veya Faraklit) Ayrıntılı Açıklama, Arayış /Abdullah-İ Tercüman

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Hıristiyanlık İncilde geçen (Paraklit veya Faraklit) Ayrıntılı Açıklama, Arayış /Abdullah-İ Tercüman
Arayış filmi /Abdullah-İ Tercüman Hz.

Hıristanlığa Reddiye kitabı,
- “Tuhfet-ül-erîb” -

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bu filmi az önce "Tgrt Belgesel" kanalında izledim. Allah Razı olsun Yapanlardan...
- Bunu Tgrt Belgesel' Tv kanalında denk gelirse yada Yayın Akışını takip ederseniz, denk gelirse, Tv'de Tam ekran izlersiniz.
Youtube a baktım tam ekran yok...

Hıristanlığa Reddiye, “Tuhfet-ül-erîb”
-
Papazın bu sözlerinden sonra, merak ve heyecanım bir kat daha artarak; “Üstadım, Allah, İncîl ve Mesih hakkı için, bana söyleyeceğiniz sırların hiçbirisini ifşa etmem” deyince, Papaz bana; “Oğlum, bil ki; “Paraklit”, Hazret-i Muhammed'in (sallallahü aleyhi ve sellem) mübârek ismidir.

Hz. Muhammed (s.a.v)'in hak son peygamber olduğunu Tevrat ve İncil'e dayanarak defalarca ispatlayan, Abdullah Tercüman, misyonerlikle mücadele için geliştirdiği metotları bu kitapta anlatıyor.

Yunanca PARAKLİT, Arapça karşılığı Ahmet dir. Yani Paraklit, Son Peygamber Hz.MUHAMMED (s.a.v) dir.
Peygamber efendimizin çeşitli isimleri vardır, Önde gelen isimler,
- Muhammed, Mustafa, Ahmet tir.
Yeryüzünde Muhammed, Göklerde Ahmet.

Ayrıca, konuyu ayrıntılarına bakanilirsiniz,

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
(Âdem aleyhisselam Cennetten çıkarılınca, “Yâ Rabbî, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet” diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği hâlde, cevabını diğer insanların duyması için] “ Yâ Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?” buyurdu. Âdem aleyhisselam da, “Arşta, La ilahe illallah, Muhammedün Resulullah yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına, ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün” dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: “ Yâ Âdem, doğru söyledin. O, bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım.”) [Taberanî]

Ve ayrıca Kuran'ı Kerim'de,
1)
(SAFF Suresi 6. ayeti) türkçe meali,
Diyanet İşleri: Hani, Meryem oğlu İsa, “Ey İsrailoğulları! Şüphesiz ben, Allah’ın size, benden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek, Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici (olarak gönderdiği) peygamberiyim” demişti. Fakat (İsa) onlara apaçık mucizeleri getirince, “Bu, apaçık bir sihirdir” dediler.

2) Kur'an-ı Kerimde "Ettehiyyât Suresi"
Son 2 ayetinde,
- Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh
ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü..
Türkçe meali,
- Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur.
- Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir.

Arkadaşlar bunu Hıristiyan ve Yahudi arkadaş, dost kim varsa Gösterelim...

Son düzenleme:
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Not: Konu Güncellicektim, Güncelledim.
Konuyu daha ayrıntılı hale getirdim.
Sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz..

Üst Alt