Hesaba KatıLmayan Şey Nedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D_aTeS

D_aTeS

Üye
    Konu Sahibi
Bir meşrubat şirketi, Suudi Arabistan pazarına girmek için en başarılı pazarlama temsilcilerinden birini bu ülkeye gönderir.
Bir ay kadar Arabistan'da görev yapan temsilci, dönüşünde şirket yönetim kuruluna çalışmaları ile ilgili detaylı bir rapor sunar. Raporun sonuçları tam bir hayal kırıklığını yansıtır. Pazarlama temsilcisi, yönetim kuruluna nasıl bir strateji izlediğini barkovizyon eşliğinde anlatmaya başlar:

-Arabistan'a gittiğimde temel iki sorun ile karşılaştım. Birincise, Arapça bilmiyordum. İkincisi, halkın okuma yazma oranı çok düşüktü. Bu yüzden onlara vermek istediğim mesajı, yan yana üç resim halinde düzenledim. Ekranda da gördüğünüz gibi 1. resimde bir Arap çölde kumların üzerinde sürünüyorken görünüyor. Adamı susuzluktan resmen kavrulmuş, nerdeyse ölmek üzere olarak tasvir eden bir resim. İkinci resimde Arap, kumların arasında bulduğu şirketimizin içeceğini içiyor. Üçüncü ve son resimde de adam dipdiri, ayakta, canlı ve neşeli olarak gülümsüyor.

Yönetim kurulu başkanı bu noktada temsilcinin sözlerini kesti:

-Eee, bu dahiyane, en azından harika bir fikir. Anlamadılar mı acaba?
-Anladılar efendim hem de gayet iyi anladılar. Ama bizim hesap edemediğimiz çok önemli bir husus vardı.

Acaba pazarlama temsilcisinin "hesap edemediğimiz çok önemli bir husus" olarak bahsettiği olay neydi???
 


researcher

Üye
araplar sagdan sola dogru mu okuyorlarmis... ?
 
D_aTeS

D_aTeS

Üye
    Konu Sahibi
:oke:
 
Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
hhehehe teşekkürler
 
D_aTeS

D_aTeS

Üye
    Konu Sahibi
çözene helal olsun dmek gerekir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt