Her meyvenin suyu bir şifa kaynağı

 • 6 Kasım 2010
 • 763 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ABD’deki Wake Forest Üniversitesi’nin, şalgam suyunun bunamayı önleyebileceğini tespit etmesinin ardından İngiliz sağlık yazarı Peta Bee, meyve ve sebze sularının faydalarını listeledi​  Bee, faydalı olsalar da bu içeceklerin fazla tüketilmesinin dişlere varar verebileceği ve kilo almaya yol açabileceği uyarısında bulundu.

  Nar suyu:
  California Üniversitesi’nin araştırmasına göre, nar suyu prostat kanseriyle mücadelede etkili. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde kalp hastalıklarından koruyor ve kötü kolesterolü de düşürüyor.

  Greyfurt suyu: ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, kilo vermeye yardımcı oluyor. Ayrıca bazı kanser larının etkisini artırıyor.

  Elma suyu:
  Beyindeki “asetilkolin” kimyasalının seviyesini koruyarak hafıza kaybı riskini azaltıyor.

  Vişne suyu:
  İngiltere’deki Northumbria Üniversitesi’nin araştırmasına göre, vişne suyu kas ağrıları, kramplar ve gut hastalığından kaynaklanan ağrılara karşı etkili oluyor.

  Portakal suyu: Portakal suyunda bulunan “hesperidin” isimli antioksidan, kalp hastalıkları riskini azaltıyor. ABD’de yapılan bir araştırmada, günde 500 ml portakal suyu içen erkeklerin tansiyonunun daha düşük olduğu bulundu.

  Ananas suyu:
  İçerisinde bulunan “bromelain” enzimi, sindirimi kolaylaştırıyor. Ayrıca öksürüğe ve soğuk algınlığına da iyi geliyor.

  Havuç suyu:
  İngiltere’deki Newcastle Üniversitesi’nin araştırmasına göre, havuç kanserle mücadeleye yardımcı oluyor. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendiriyor ve görme kalitesinin korunmasını sağlıyor.

  Domates suyu:
  Domatese kırmızı rengini veren “likopen” güçlü bir antioksidan. Ayrıca araştırmalarda güneş yanıklarına karşı cildi koruduğu da gözlemlendi. Düzenli olarak tüketildiği takdirde prostat kanseri riskini de azaltıyor.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
  Reşwan bunu beğendi.
 2. en iyisi evde kendin yazırlayacan :D
  satın aldığımız meyve sularında 100 de 5 civarında meyve suyu anca var gerisi hep katkı madde bilmem glukoz şrubu bilmem ne hep katkı :)
   
 3. güzel bilgiler teşekkürler
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/02/2019 - 04:48