Her gün bir ayet paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
De ki: "Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın!" Mü'minûn, 23/118

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki rahmete eresiniz. Ey iman edenler! Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. İmandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte bu kimseler zalimlerdir.(HUCURAT/10-11)

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Ölçüyü tam yapın. Eksik verenlerden olmayın." "Doğru terazi ile tartın." "İnsanların mallarını ve haklarını eksiltmeyin. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın." Şu'arâ, 26/181-183

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.(HUCURAT/12)

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy ve İhtiyar007
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.

''Ey Rabb'im! Beni ve soyumdan gelen iyi insanları, namazı dosdoğru ve devamlı kılanlardan eyle. Duâlarımı kabul eyle, ey yüce Rabb'imiz!''

Muhakkak ki Yüce olan Allah doğru söylemiştir.

İbrahim - 40

• Beğen
Tepkiler: tns25, İhtiyar007 ve OttomaN TigeR
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Ey insanlar! Kur'an size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifâ ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet olarak geldi. Yunus, 10/57

• Beğen
Tepkiler: tns25 ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ve Allah demişti ki: ''Ey Meryemoğlu İsa, sen mi insanlara: ''Beni ve annemi, Allah'tan başka iki tanrı edinin' dedin?''. ''Hâşâ, dedi, sen yücesin, benim için gerçek olmayan birşeyi söylemem bana yakışmaz. Eğer demiş olsam, sen bunu bilirsin, sen benim nefsimde olanı bilirsin, ben ise senin nefsinde olanı bilmem, çünkü gaybları bilen yalnız sensin, sen!''. ''Ben onlara sadece, senin bana emrettiklerini söyledim. Benim ve sizin Rabbınız olan Allah'a kulluk edin, dedim. Aralarında olduğum müddetçe onlara şahit idim, fakat sen beni vefat ettirince onları gözetleyen yalnız sen oldun. Sen herşeyi görensin.(MAİDE/116-117

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve İhtiyar007
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
“Sana bu Kitab’ı, her şey için bir açıklama, Müslümanlara bir rehber, bir rahmet kaynağı ve bir müjde olarak indirdik.” (Nahl, 16/89)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece ''İman ettik'' demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.(ANKEBUT/2-3)

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir. (BAKARA/153)

• Beğen
said32

said32

Üye
``Ve o vakit bir kimse katletmiştiniz de hakkında biribirinizle atışmış, üstünüzden atmıştınız, halbuki Allah sakladığınızı çıkaracaktı, onun için dedik ki o bakaranın(Kesilmiş sığırın) bir parçası ile o maktüle vurun, işte böyle Allah ölüleri diriltir ve size âyetlerini gösterir gerek ki akıllanasınız, Sonra, bunun (bu mucizenin) arkasından kalpleriniz (gene) kasiyet bağladı (katılaştı ve karardı), öyle ki taş gibi hatta daha da katı oldu. Ve gerçekten, taşlardan öyleleri vardır ki, ondan nehirler fışkırır. Ve gerçekten, onlardan (taşlardan) öyleleri vardır ki, yarılır, böylece içinden su çıkar. Ve mutlaka onlardan (taşlardan) öyleleri vardır ki, Allah'a karşı duyduğu huşûdan yuvarlanıp aşağı düşer. Ve Allah yaptıklarınızdan gâfil değildir.`` Bakara 72-73-74

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve İhtiyar007
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Ta-Sîn. Bunlar Kur'an'ın, apaçık bir kitabın âyetleridir. Kur'an, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahirete de kesin olarak inanan mü'minler için bir hidayet rehberi ve bir müjdedir. Neml, 27/1-3

• Beğen
Tepkiler: said32, tns25 ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Artık onlar, kıyamet saatinin kendilerine ansızın gelivermesine mi bakıyorlar? Şüphesiz onun alametleri gelmiştir. Artık kıyamet kendilerine gelip çatınca anlamaları neye yarar? (MUHAMMED/18)

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007, said32 ve tns25
tns25

tns25

Üye
Gerçek, Rabbinden gelir. O halde sakin kuşkuya düşenlerden olma!
[TBODY] [/TBODY]

BAKARA SURESİ 147

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007, said32 ve OttomaN TigeR
said32

said32

Üye
Bakara 80 - Dediler ki: "sayılı birkaç gün dışında ateş bize asla dokunmayacaktır." De ki: "Allah'tan bir ahit mi aldınız! Allah, ahdine asla ters düşmez. Yoksa siz Allah'a isnat ederek, bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?"

Ali İmran 23 - Şu kendilerine Kitap’tan pay verilmiş olanlara bak, aralarında hüküm vermesi için Allah’ın Kitabı’na çağrılıyorlar da içlerinden bir zümre yüz çevirerek dönüp gidiyor.
Ali İmran 24 - Bunun sebebi onların, “ateş bize sayılı birkaç gün dışında asla dokunmayacaktır” demeleridir.Uydurmuş oldukları yalanlar, dinlerinde kendilerini aldatmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: tns25, İhtiyar007 ve OttomaN TigeR
said32

said32

Üye
(Allah) dînde, onunla Hz. Nuh'a vasiyet ettiği (farz kıldığı) şeyi (şeriati); “Dîni ikame edin ve onda (dînde) fırkalara ayrılmayın.” diye Hz. İbrâhîm'e, Hz. Musa'ya ve Hz. İsa'ya vasiyet ettiğimiz şeyi Sana da vahyederek, size de şeriat kıldı. Senin onları, kendisine çağırdığın şey müşriklere zor geldi. Allah, dilediğini Kendisine seçer ve O'na yöneleni, Kendisine ulaştırır, Onlar, kendilerine doğru bilgiler geldikten sonra, liderliği ve hâkimiyeti hep kendi uhdelerinde tutma hırsları, hasetleri, haksızlıkları, şer’î kurallara karşı çıkmaları ve bozgunculukları sebebiyle ayrılığa düştüler. Eğer insanların sorumlu tutularak muhakeme edileceği, mükâfata nâil olanla cezaya müsehak olanların hükümlerinin kesinleşeceği ile ilgili, rahmeti gazabına baskın olan Rabbinin koyduğu-kurduğu, belli bir vadeye kadar mühlet verilen bir hüküm , bir düzen olmasaydı, ayrılığa düştükleri konularda onların aralarında âcilen yargı gerçekleştirilir, hüküm icra edilirdi. Onların ardından kutsal kitapları miras olarak devralanlar da, hak kitaba, Kur’ân’a karşı sû-i zanlarının-art niyetlerinin beslediği şüpheler içindedirler.

ŞÛRÂ 13-14

• Beğen
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
"Şüphe yok ki ben, tövbe edip inanan ve salih ameller işleyen, sonra da doğru yol üzere devam eden kimse için son derece affediciyim." Tâ-Hâ, 20/82

• Beğen
Tepkiler: mürteza16 ve said32
mürteza16

mürteza16

Üye
Şüphesiz ki ne yerde ne de gökte hiçbir şey Allah'a gizli kalmaz.

Ali-imran Suresi 5. Ayet​

• Beğen
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
(Resûlüm!) Şimdi sen güzelce sabret.(Mearic/5)

• Beğen
Tepkiler: mürteza16 ve somurtukk
mürteza16

mürteza16

Üye
Sabır ve Namazla Yardım Dileyin Bu şüphesiz huşu duyanların dışındakiler için ağır(bir yük)dır.

Bakara Suresi 45. Ayet​

Üst Alt