Hemşirelik hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Hemşirelik hakkında
Hacettepe hemşirelik okusam.Kpss yide halletsem devlette ne kadar maaş alırım.
Hacettepe okumam bana ne gibi bir avantaj sağlar?

Ne kadar para alıyorlar?

OğuzcanAbi

Üye
Hacettepede staj imkani hatta is imkani sagliyabilir 3000 civarı aliyolar heralde hemsireler

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Hacettepede staj imkani hatta is imkani sagliyabilir 3000 civarı aliyolar heralde hemsireler

3000 civarı çok iyi staj derken?
Bana kalırsa üniversitenin ismi özel hastanelerde öter.

Hacettepede hemşir olana kadar gazide inşaat müh. olsam?

iş sıkıntısı çekerim gibime geliyor.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
İşverenler işçi bulamayız der,işçiler iş bulamayız der böyle gariptir bu olay aslında bence kafan karışmış gibi bu devirdede en güzeli maaşlı işlere bulaşma derim sonuçta hep kazanan patron oluyor bu her işte böyle anca ne zaman kendi işini kurup kendi düzenini yaparsan o zaman rahat'a erersin ortepedi dok. Tandığım var 4 bin maaş+ döner sermaye'yi tırtıklar ama yine yetmiyor der aslında yetmezde çünkü biraz masraflı bir iş. Hemşire tanıdıklarım da genelde günleri kan almakla geçip iş bitiminde yada aralarda kantinciyle kanka olurlardı ama dediğim gibi para çok gözüksede yetmeye bilir birde uyku düzeni diye birşey kalmaz o zaman çünkü iş ağır tabikide gececi olursan vay haline,kahve en iyi içiceğin oluyor aynı şekilde zaten doktorlar bile 2 gün uyumadan amelyata girerler gerisini sen düşün. Ama sana diyeceğim üniversiteyi bitirip kendi çabalarınla yapacağın birşey olursa daha kazançlı olursun,eskisi gibi devlet memurluğu çokta uç bir nokta değil tek sıkılacağın yeri atanma beklerken olur

Sago.Kaf-Kef

Sago.Kaf-Kef

Üye
hemşire değilde att falan oku bence Hemşireliğin meslek dersleri aşırı derecede zor.

OğuzcanAbi

Üye
Anladiğim kadariyla bu sene hazirlaniyosun bence suan bunlari dusunme daha iyi bir yer hedefle bence çunku hep daha assagisi oluyor

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Hemşirelik gibi sağlıkla alakalı bölümlerde hangi üniversitede okuduğunun pek önemi olmaz işe başlarsın aynen devam edersin. Kariyer ve yüksek maaş düşünüyorsan farklı alanlara araştırabilirsin :oke:

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Senin için sordum maaş kademeye göre ve döner sermayeye göre değişiyormuş. 2000-2500 dedi.
Bu arada meslek dersleri çok zor ben lisedeyken onların sınıflarından çıkmazdım hiç :)
Kitaplarını falan kurcalardım tahtada yazılanları anlamaya çalışırdım. Hatta bi ara yazılı kağıtlarını okumaya yardım etmiştim. Fenaydı.

Sago.Kaf-Kef

Sago.Kaf-Kef

Üye
Senin için sordum maaş kademeye göre ve döner sermayeye göre değişiyormuş. 2000-2500 dedi.
Bu arada meslek dersleri çok zor ben lisedeyken onların sınıflarından çıkmazdım hiç :)
Kitaplarını falan kurcalardım tahtada yazılanları anlamaya çalışırdım. Hatta bi ara yazılı kağıtlarını okumaya yardım etmiştim. Fenaydı.

bende onu diyorum işte acil tıp teknisyenliği iyidir.

Şehriyar

Şehriyar

Üye

bende onu diyorum işte acil tıp teknisyenliği iyidir.

Anestezi olsun radyoloji olsun. Saglik sektoru iyidir. Hele bayanlar icin cok iyi radyoloji bolumu. 9 ay dogum izni. Dogduktan sonra emzirmesi icin ayri izni var. Her yaz vucutlarindaki radyasyonu atmalari icin ayri izin var. Ohh super :)

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Evet bu sene hazırlanıyorum.arkadaşlar açıkçası hayal kurmuyorum bilgim çalışmam dahilinde 410 ları ancak bulacağımı tahmin ediyorum.

Mühendis olup sürünmekte istemiyorum.2000-2500 de açıkçası hacettepede hemşirelik okumama değmez.

DDorlion

DDorlion

Üye
att ol bence hayalimdi bak :'(

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
att ol bence hayalimdi bak :'(

beyler att olmak istesem sağlık lisesi okurdum.Boşuna mı uğraştım anadolu lisesinde.

Çok kararsızım kendimi harcamak istemiyorum.

Adam 250 puanla işletme okuyor örneğin bu adam adamlar neye güveniyor nasıl bir iş umudu bu tm1 de 250 yapamayan adam(okul puanıyla 250 oluyor) kpss yi nasıl yapacak.tercih yapan arkadaşlar puanı geldiğinde 1-2 hafta içinde mi belirledi geleceğini anlam veremiyorum.

bayon

Üye
arkadaşım hemşirelik okuyor benim de. Hacettepe ye puanı yettiği halde yazmadı Çünkü orda ki eğitimin daha zor olduğunu söylüyo okuldan mezun olduğum da hiç bir farklı yok diyor nerden mezun olduğunun diyo. Paylaşmak istedim

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
okudugun ünv de bır işe yaramıyor yıne mezun olunca kpss ıle atanacaksın okuluna bakmıyorlar malesef puana bakıyorlar
lısans mezunu her hemsıre aynı statüde para alır.he calıstgn hastane yogun unv hastanesı ıse dönerın yuksek olur o da yıne unv.de ye bakmıyor.3000 alman ımkansız .
maaslar 1400 cıvarında döner nöbet parası derken ıkı bucuklarda olur ancak

eger hemsıre olacaksan ıkı kere dusun bır de :)

yaren_dede

yaren_dede

Üye
parasını boşverde çalışma saatleri çok yoğun, aldığın parayı harcamaya vaktin kalmayabilir :)

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler arkadaşlar.Hemşire arkadaşlarda 2 kere düşün diyor korkuttunuz beni.

Hayırlısı olur inşallah

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
eger puanin ogretmenlik yada muhendislge tutuyorsa hc dusunme sakin hemsire olma.ilerde dua edersn bana.benim 6.yilim bu ama bu meslekten emekli olamycam meslegmi cok severek basladgm halde.malesef sistem git gide kotuye gidiyor.dsardan gorundgu gbi degl hcbirsey.bakanlik hasta haklarini okadar abartmiski.adam keyfi sikayet ediyo seni.buna bir eyvallah dyorsun iki dyosun.ve sistem gt gde daha berbat hale geliyor.saglikta sddet git gide artiyor.bunu gectim kendine ayiracak vaktin yok olmuyor.ben unv hastanesndeym ayda 11 nobet tutuyorum.bu demek oluyorki 24saatlik nobetten cikip ertesi gun dinlenp ardndan yine nobete geliyorum.sosyal hayatn bitiyor.
benbu yil snava grdm unvdeyi kazandm okuyup bolum degstrcem.bu meslekte emekli olunmaz.ilerde evlenince zor oluyor cocugun olacak surekli hastanedesin.
ne diyim herkes atamasi kolay diye saglik istiyor alimi cok dogru.ama 2yil 3yil bekle mis gbi gt muhends ol ogretmen ol.

• Beğen
Tepkiler: Şehriyar ve Emma-Watson
Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
    Konu Sahibi
eger puanin ogretmenlik yada muhendislge tutuyorsa hc dusunme sakin hemsire olma.ilerde dua edersn bana.benim 6.yilim bu ama bu meslekten emekli olamycam meslegmi cok severek basladgm halde.malesef sistem git gide kotuye gidiyor.dsardan gorundgu gbi degl hcbirsey.bakanlik hasta haklarini okadar abartmiski.adam keyfi sikayet ediyo seni.buna bir eyvallah dyorsun iki dyosun.ve sistem gt gde daha berbat hale geliyor.saglikta sddet git gide artiyor.bunu gectim kendine ayiracak vaktin yok olmuyor.ben unv hastanesndeym ayda 11 nobet tutuyorum.bu demek oluyorki 24saatlik nobetten cikip ertesi gun dinlenp ardndan yine nobete geliyorum.sosyal hayatn bitiyor.
benbu yil snava grdm unvdeyi kazandm okuyup bolum degstrcem.bu meslekte emekli olunmaz.ilerde evlenince zor oluyor cocugun olacak surekli hastanedesin.
ne diyim herkes atamasi kolay diye saglik istiyor alimi cok dogru.ama 2yil 3yil bekle mis gbi gt muhends ol ogretmen ol.
Teşekkürler ablacım sağol.
Öğretmenide geç.Artık inşaat bilgisayar müh okuyacağım yapacak bir şey yok.

Üst Alt