Hem Pc Hem Cepte Aynı Uygulama

 • 24 Eylül 2013
 • 668 Okunma
 • 9 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Cebinizdeki uygulamayı PC'nizde, PC'deki uygulamayı cebinizde çalıştıracağınız günler çok uzak değil
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Microsoft, farklı işletim sistemleri arasında (Windows Phone, Xbox, Windows 8) benzer bir arayüz kullansa da bu platformlar farklı uygulama ekosistemleri üzerinde oturuyor. Ancak bu durum Microsoft'tan gelen açıklamalara göre yakında değişebilir.

  Şirketin Perşembe günü yaptığı finansal analist toplantısında işletim sistemi bölümünün başındaki Terry Myerson, Microsoft'un ortak bir uygulama platformu üzerinde çalışmaya başlayabileceğini ima etti. Microsoft'un işletim sistemlerinin nasıl çalışması gerektiği konusunda inandığı "üç anahtar konuyu" şöyle özetledi: "Birincisi tüm cihazlarımız için bir silikon arayüzü olmalı.Tüm cihazlarımız için tek setten oluşan bir geliştirici API'sı olmalı. Ve son kullanıcıya sunduğumuz tüm uygulamalar, tüm cihazlarımızda kullanılabilmeli."

  Myerson, uygulamaların farklı cihazlara uygun hale getirilmesinin gerektiğini, Microsoft'un amacının tüm bu cihazlar için ortak bir deneyim oluşturmak olduğunu, ancak uygulamaların temelde her cihaz için eşsiz ve uygun bir deneyim sunacağını söylüyor.

  Myerson ortak bir uygulama mağazasından bahsetmese de açıklamalarından böyle bir sonucun kaçınılmaz olduğunu anlamak zor değil.

   


  Yazan: 4MaGuS
  sinanozcan312, komando04 ve Esendağlı bunu beğendi.
 2. haber için :tşk:
   
 3. Bu kaçınılmaz olmaya başladı zaten ...
   
 4. teşekkürler
   
 5. Bu uzun zamandır konuşulan bir şeydi zaten yeni değil :D
   
 6. benim yeni haberm oldu paylaşım yapmış olduk duymuyanlar ögrenmiş olurlar
   
 7. alıntı yapmıyomuşum gibi çek panpa
   
 8. Aslında bunu ilk baştan yapmaları gerekliydi daha geçikmeden yaparlar umarım.Ama sadece win 8 işletim sistemine değilde msnin diğer işletim sistemlerinede bir kolaylık yaparlarsa daha iyi olur wp8 için
   
 9. :)
   
 10. alıntı haber paylaşımı yapmıyoruz:locked2:

  ama Meyerson'un ne dediğini ben size doğru olarak aktarayım:

  Terry meyerson:Windows Phone runs on ARM. Windows RT runs on ARM. Both use the NT core. And Microsoft is working to unify the programming interfaces, frameworks and dev tools across these platforms. Though there isn't (yet) a common Windows Store for Windows Phone and Windows RT, there's no reason this will always be the case

  Arayüz, yapı ve geliştirme araçları birleştirilip tek çatı altında toplanmaya çalışılıyormuş.
  Henüz her ikisi için ortak bir mağaza olmasa, durumun hep böyle olması için bir sebep yok demiş.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/02/2019 - 22:11